Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] A3 po 2003r 3.2-2.0t


by7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do osób które się orientują odnośnie spalania dwóch silników w modelu A3 chodzi mi o motor 3.2 i 2.0t. Jakie jest rzeczywiste spalanie tych jednostek i która jest bardziej lub mniej warta uwagi. Z góry THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to w A3 nigdy nie było silnika 3.2

1.6, 1.8, 1.8T, 1.9TDI, 2.0TFSI...

Poprawcie jak jestem w błędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do osób które się orientują odnośnie spalania dwóch silników w modelu A3 chodzi mi o motor 3.2 i 2.0t. Jakie jest rzeczywiste spalanie tych jednostek i która jest bardziej lub mniej warta uwagi. Z góry THX

zapewne 3.2 wciągnie więcej, ale dźwięk zrekompensuje większe spalanie :kox: a co zmieniasz auto :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2.0 TFSI. Jest lżejszy i po chipie lepiej jedzie niż 3.2. Również mniej pali. VR6 występuje głównie z haldexem i przez to jest dosyć ciężki. 3.2 jedynie fajny jak uturbiony. :naughty:

Oczywiście w A3 jest 3.2... A3 nie jechałem ale A6 C6 i 3.2 i ładnie się to to odpycha, a A3 z takim silnikiem to chyba lata :D

To całkiem inne silniki. W A6 jest V6, a w A3 jest VR6 czyli jedna głowica. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0tfsi - znacznie lżejszy, mniej pali, no i podatny na mody :rolleyes:

zgadza się... do tego 3.2FSI ma problemy (napinacze) i odkładający się nagar który przekłada się na spadek mocy.... 2.0T sprawdzona jednostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki Panowie. Paput- Auta na razie nie zmieniam. Robię rozeznanie. Ale jak coś to właśnie na coś takiego albo mam jeszcze 2 inne typy ale jednak zostałbym chyba przy Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki Panowie. Paput- Auta na razie nie zmieniam. Robię rozeznanie. Ale jak coś to właśnie na coś takiego albo mam jeszcze 2 inne typy ale jednak zostałbym chyba przy Audi

chcesz widzę coś mniejszego :decayed: jak modzić przy silniku nie zamierzasz to tylko wolnossak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz widzę coś mniejszego :decayed: jak modzić przy silniku nie zamierzasz to tylko wolnossak

To już nie można kupić doładowanego silnika, jeśli nie chce się modzić? Dzieki turbo silnik ma lepszą sprawność i elastyczność. Max moment przy niskich obrotach i porównywalną moc przy niższej pojemności. Aha lepiej również trzyma seryjną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz widzę coś mniejszego :decayed: jak modzić przy silniku nie zamierzasz to tylko wolnossak

To już nie można kupić doładowanego silnika, jeśli nie chce się modzić? Dzieki turbo silnik ma lepszą sprawność i elastyczność. Max moment przy niskich obrotach i porównywalną moc przy niższej pojemności. Aha lepiej również trzyma seryjną moc.

co kto lubi, jedni lubią V a inni T a jeszcze inni VTT :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi silnik jest wart grzechu :thumbup:

3.2 S3 stoi w cenie wiec wiele droższa od 2.0t A3 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos pisal ze 3.2 to tylko s3, otoz pierwsze na rynku w nowej budzie bylo a3 z 3.2 potem dopiero wyszlo S3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos pisal ze 3.2 to tylko s3, otoz pierwsze na rynku w nowej budzie bylo a3 z 3.2 potem dopiero wyszlo S3

Zwykła A3 z tym silnikiem pierwsze słyszę :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s3 jeśli się nie mylę ma 2.5t. Motor ten sam co tt. A silnik 3.2 wyszedł nie jako s3 tylko jako zwykłe a3. Ale poprawcie jeśli się mylę

Nie było takiego silnika 2.5t w s3 jest 2.0tfsi 265km[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 11:50_________________________________________________Dobra z tym 3.2 sie pomylilem :tongue4:

Tu są wszystkie modele A3 8P

Modele Audi A3 8p:

Jednostki benzynowe:

Audi A3 1.6 102KM (75kW) 148Nm

Audi A3 1.6 FSI 115KM (85kW) 155Nm

Audi A3 1.8 FSI 160KM (118 kW) 250Nm

Audi A3 2.0 FSI 150KM (110kW) 200Nm

Audi A3 2.0 TFSI 200KM (147kW) 280Nm

Audi A3 3.2 250KM (184kW) 320Nm

Audi S3 2.0 T 265 KM

Jednostki wysokoprężne:

Audi A3 1.9 TDI 105KM (77kW) 250Nm

Audi A3 2.0 TDI 140KM (103kW) 320Nm

Audi A3 2.0 TDI 170KM (125kW) 350Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...