Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Efekt "jajowatego koła" przy maksymalnym skręcie w lewo


tbe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wczoraj zauwazylem podczas manewrowania na parkingu, ze przy maksymalnie skreconych kolach w lewo

auto dziwnie plywa i cos trzaska w zawieszeniu.. calosc ogolnie sprawia wrazenie jakby jedno kolo

bylo "jajowate" ;(

Macie moze jakies pomysly co to moze byc?

P.S. Nie wiem czy to sila sugestii, ale wydaje mi sie, ze podczas jazdy lekko sciaga go w prawo.. czy moze to byc

spowodowane wpakowaniem sie w duuuuza dzire calkiem niedawno?

--

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/uklad_napedowy/b5_ajm_dziwne_przeskoki_przy_maksymalnym_skrecie_w_lewo-t28219.0.html

Skoro wpadłeś w dziurę to sprawdź przede wszystkim,czy felga jest prosta.Opona też mogła ulec uszkodzeniu-stąd efekt "jaja".

Poza tym bez diagnozy się nie obejdzie.Jedź na podnośnik i sprawdź wahacze,a przede wszystkim końcówkę drążka-jeśli ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na pekniety kord opony ( druty) no i oczywiscie jak cayene.

w zasadzie powtarzam wypowiedz cayena ale pisze tylko dlatego, ze kiedys zlekcewazylem podobna sytuacje i o maly wlos bym zaliczyl dzwona, opona pekla po szybkiej jezdzie, na szczescie po zatrzymaniu sie.

swoja droge wroc do tej dziury, ze swiadkiem, zrob fotografie, mozesz wezwac policje tylko powiedz ze wlasnie wpadles a nie np tydzien temu :gwizdanie: .

zglos sie do zarzadu drog miejskich lub innego administratora drogi.

niech placa za swoje niedbalstwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droge wroc do tej dziury, ze swiadkiem, zrob fotografie, mozesz wezwac policje tylko powiedz ze wlasnie wpadles a nie np tydzien temu :gwizdanie: .

Tylko obejrzyj teren dokładnie żeby nie było żadnej kamery, bo to różnie bywa, a jakby sprawdzili to wyjdzie, że ściemniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc ogolnie sprawia wrazenie jakby jedno kolo

bylo "jajowate"

dziwne... w zeszłym tygodniu założyłem swoje 17" i nowe opony, kola byly wywazone i sa proste a efekt jajowatego kola przy max skrecie w lewo (szczegolnie na wstecznym) jest odczuwalny :blink:

...any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem ze mam to samo :P jak skrece na maxa w lewo na śliskiej nawierzchni :)

to czuje ze prawe koło tak jakby mi uskakuje, przestakuje czy cos takiego :) i sam sie zastanawiam dlaczego tak jest :)

na zimówkach miałem to samo i na letnich NOWYch mam dokąldnie to samo

nie wpadłem w żadną dziure ani nic :P miałem tak cały czas to jest taki eodczucie jakby koła sie za mocno skrecały i poporstu przeskakuje tak dziwnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skrece na maxa w lewo na śliskiej nawierzchni

dokladnie, najlepiej to czuc na sliskim np na parkingach podziemnych w centrach handlowych :rolleyes:

Swoją drogą rozwiązałem problem nadmiernego myszkowania - wulkanizator wypuscil mnie po wymianie opon z cisnieniem 1,7 atmosfery :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boberek, u Ciebie to wyglada ewidentnie na przegub... Przelot masz niemaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boberek, u Ciebie to wyglada ewidentnie na przegub... Przelot masz niemaly.

no nie przegub to ja wiem :) jakie sa objawy ;P juz ze dwa rozwaliłem ale nie w audi :)

on nie strzela ani nie chrobocze :) nie tryka :) jest dokłądnie to samo co u kolegi :)

moze źle sprecyzowałem ;P koło mi sie uślisguje :P a nie przeskakuje :)

Cytuj

jak skrece na maxa w lewo na śliskiej nawierzchni

dokladnie, najlepiej to czuc na sliskim np na parkingach podziemnych w centrach handlowych

dokładnie na podziemnych parkingach najlepiej ;) czuc :P ale ja stawiam na źle ustawioną zbierzność i kąty :P ale jakos nie mam czasu pojechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja stawiam na źle ustawioną zbierzność i kąty ale jakos nie mam czasu pojechać

masz rację, po kupnie auta miałem taki efekt jak cofałem ze skręconą kieronicą na maksa w prawo auto jak by przeskakiwało, myślałem że przegub ale nie pukało. Okazała się lekko skopana zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...