Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ramie wycieraczki tyl Avant


whayat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos orientuje sie jakie ramiona wycieraczki na tyl z innych modeli podejda plug&play do A5 B5 Avant 99-01?

Z tego co sie orientuje to od golfa V/Polo IV 9N ponoc podejdzie , ale wycieraczka jest krotsza (335 mm), o taka:

http://allegro.pl/ramie-tylnej-wycieraczki-vw-golf-v-v-plus-i1964839799.html

Probowal ktos przekladac ramie np z A4 z rocznika np 2008, o takie:

http://allegro.pl/audi-a4-b7-04-08-avant-ramie-tylniej-wycieraczki-i1988482247.html

Wycieraczki z tylu nie chce wywalac calkowicie, ale to ori ramie troche razi po oczach... Ramie z golfa wyglada calkiem niezle, ale wycieraczka jest o 4,5 cm krotsza... Ktos juz przerabial temat u siebie i moglby sie wypowiedziec ?

tak wyglada ta wycieraczka od golfa V zamontowana a A4 B5:

201010270023198247.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc nowszych modeli aut ma króciutkie ramiona tylnej wycieraczki.Czy wyglada to lepiej niz ori?Rzecz gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze np w Octavi II i VW Caddy jest identyczna wycieraczka jak na zdjeciu o dlugosci 400 mm. Kwestia tylko czy podejdzie. Mam mozliwosc przymiarki, ale pogoda nie sprzyja wiec jak juz bede wiedzial czy pasi to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sens to ramię od C6. Wg ofert allegro mają tę samą długość pióra co B5:

RAMIĘ WYCIERACZKI TYŁ + PIÓRO Audi A6 04-08 kombi (3162247920) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Audi A6 04-08 KOMBI wycieraczka pióro + ramię tył (3162249413) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Niestety problemem jest inny sposób dystrybucji płynu do mycia szyby. Pytanie czy da się po prostu wymienić dyszę spryskiwacza na ruchomą jak w C6, B6?

Silniczki na oko wyglądają bardzo podobnie, żeby nie powiedziec identycznie. Kwestia czy nie ma różnicy w miejscu, gdzie mocuje się dyszę.

---------- Post dopisany 26-04-2013 at 19:24 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2013 at 15:50 ----------

Nie udało mi się dowiedzieć jak z tym spryskiwaczem i zamówiłem w końcu ramię jak w golfie V.

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wyglada elegancko zwłaszcza, ze mam wycieraczkę po prawej stronie, a na tych aukcjach sa właśnie prawostronne (mimo, ze wymienione w aukcji auta maja wycieraczkę orygynalnie po lewej).

Minusem jest to, że pióro jest nieco krótsze i wyciera około 1 cm mniej na zewnątrz i ok. 2 cm mniej wewnątrz. To akurat jest do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat napiszę ktoś konkretnie jaki numer w serwisie podać czesci aby zamówic pasującą wycieraczkę ze spryskiwaczem najbardziej odpowiadająca długości wycieraczki oryginalnej ?

Od polo ?

Od caddy ?

Od Q5 ?

Od golfa V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem to: AUDI A3 8L/ A4 B5/ A6 C5 ramię wycieraczki aero (4393921669) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Chyba szkoda kasy na oryginał. Za zaoszczędzone pieniądze kupisz dobre pióro, np. Bosch A330H.

Ramię razem z wycieraczką zbiera minimalnie mniej po zewnętrznej stronie i mniej po wewnętrznej, ale to nie przeszkadza w niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze zrobic przymiarke od golfa VI bo tam pioro jest dluzsze ale obecnie mam zalozona od polo 9N i tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octavia też ma długie pióro, ale właśnie może być zbyt długie. Ja mam 330mm pióro i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać ja za namową zamówiłem zamiennik od polo...i walczę z przednimi zaraz się do vw wybieram przymierzyć od passata b5 poliftowe bo podobno pasują a serwis czynny do 21 :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pastucha lifta pasują, nie ma co mierzyć.

Wysłane batonikiem Kitkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...