Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] dziwne odczucia na pedale sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam kolegów!

mam taki oto problem i nie wiem co z tym zrobić

jak wyciskam pedał sprzęgła to mniej więcej w połowie czuję pod nogą takie jakby stukanie! jak pedał jest już w podłodze to tego nie czuć! dodam że jak dla mnie to sprzęgło bierze za wysoko ( prawie na samym końcu)

najbardziej to czuć jak np. jadę szybko na 6 biegu i zblizam się do skrzyżowania i redukuję! wtedy wciskam pedał i własnie takie mam odczucie pod nogą! i jeszcze czasami na postoju mam problem z jedynką! tak jakby coś blokowało! jak odpuszczę pedał i wycisnę jeszcze raz to wtedy wchodzi!

mam 2 pytania

czy można jakoś wyregulować ten pedał żeby brał niżej?

no i czy to są oznaki końca sprzęgła?

Opublikowano

Sprawdź poduszki pod skrzynią biegów.

Test jak sprawdzić sprzęgło jest tu

Opublikowano
  • Autor

Sprawdź poduszki pod skrzynią biegów.

Test jak sprawdzić sprzęgło jest tu

dzięki za radę! zaraz sprawdzę sprzęgło

Opublikowano

Jeśli czujesz stukanie, bicie na pedale to moze to być również dwumas Oby nie bo to troche gotówki w plecy

Opublikowano

wydaje mi sie, że sprzegło sie juz konczy.

byc moze sa rowniez problemy z jego sterowaniem czyli pompa sprzegla wysprzeglik.

Opublikowano
  • Autor

wydaje mi sie, że sprzegło sie juz konczy.

byc moze sa rowniez problemy z jego sterowaniem czyli pompa sprzegla wysprzeglik.

a te sterowanie sprzęgłem czyli ta pompa jest w jakiś sposób do rozszyfrowania VAGiem?

i czy można jakoś podciągnąć pedał sprzęgła żeby łapał niżej?

Opublikowano

wydaje mi sie, że sprzegło sie juz konczy.

byc moze sa rowniez problemy z jego sterowaniem czyli pompa sprzegla wysprzeglik.

a te sterowanie sprzęgłem czyli ta pompa jest w jakiś sposób do rozszyfrowania VAGiem?

i czy można jakoś podciągnąć pedał sprzęgła żeby łapał niżej?

nie wiem jak bardzo wysoko masz pedał. jednak jego unoszenie sie, jest zwiazane z kasowaniem luzu zuzywajacej sie tarczy sprzegla przez uklad samoregulacji. tak wiec raczej wymiana sprzegla. jednak prawidlowo wraz ze sprzeglem nalezy wymienic dwumasa.wiec koszty nie male.

Opublikowano
  • Autor

wydaje mi sie, że sprzegło sie juz konczy.

byc moze sa rowniez problemy z jego sterowaniem czyli pompa sprzegla wysprzeglik.

a te sterowanie sprzęgłem czyli ta pompa jest w jakiś sposób do rozszyfrowania VAGiem?

i czy można jakoś podciągnąć pedał sprzęgła żeby łapał niżej?

nie wiem jak bardzo wysoko masz pedał. jednak jego unoszenie sie, jest zwiazane z kasowaniem luzu zuzywajacej sie tarczy sprzegla przez uklad samoregulacji. tak wiec raczej wymiana sprzegla. jednak prawidlowo wraz ze sprzeglem nalezy wymienic dwumasa.wiec koszty nie male.

a jak ja to mogę sprawdzić na 100%?

podpięcie pod VAGa czy po prostu musi wsiąść ktoś kto się zna i wybadać mechanicznie?

Opublikowano

Podjedz do jakiegoś mechasa. Nawet średnio rozgarnięty powinien postawić prawidłową diagnozę. Pozdro

Opublikowano

ja mam to samo i jakos sie tym nie przejmuje :)

obstawiam poduszki :P

albo łozysko na sprzegle :P ale przyczymn moze byc jeszcze kilka

Opublikowano
czasami na postoju mam problem z jedynką! tak jakby coś blokowało! jak odpuszczę pedał i wycisnę jeszcze raz to wtedy wchodzi

Miałem to samo, 1 z biegiem czasu wchodziła co raz ciężej - doraźnie pomagało ponowne wysprzęglenie.

Wymiana sprzęgła (tarcza, docisk, dwumasa) załatwiło sprawę. :rolleyes:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.