Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Mobil Formula S 10W40


tomygood

Rekomendowane odpowiedzi

Mobil Formula S 10W40-bez napisu diesel(półsyntetyk-taki jest nalany aktualnie)

Mam dostęp do takiego oleju(tanio) czy mogę nim zalać tdi (ok.170 tys. przebiegu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg auta i jaki olej by dotychczas stosowany ?

I pytanie: a czemu chcesz zalać półsyntetyk ?

Poza tym poczytaj sobie na forum wątki dotyczące olejów - jest ich kilka i jest w nich sporo informacji, które na pewno się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ludzie przerażające jest to hasło "tanio", takie hasła jeśli chodzi o olej to powinny się pojawiać na forach poldonów lub ursusa, a nie u nas (zwłaszcza przy motorach zaturbionych), poza tym rabaty dla klubowiczów umożliwiają naprawdę atrakcyjny zakup dobrego full syntetyka a nawet wybór marki. No kurcze ile się oszczędzi na tej zmianie typu "tanio"?- 50,- góra 100,- zeta (to już przy Tesco-value motor oil) na 10 do 15 tys. km, czyli dla wielu z Was na rok jeżdżenia- 2 wyjścia na browca mniej przez rok, 10 paczek fajek, przejechanie jakiejś trasy nie z butem w podłodze ale oszczędnie, alternatyw jest wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195 tys i cały czas leje taki olej :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do forumowicza rtocki napisałeś pięć linijek ale właściwie żadnej konstruktywnej opini, po co mi taka wypowiedź(milczenie jest złotem)

Tanio w tej sytuacji oznacza że brat leje ten olej do trochę większych motorów(MAN TGA)Więc nie strzęp sobie języka niepotrzebnie bo Mobil to też nie byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Formula S 10W40-bez napisu diesel(półsyntetyk-taki jest nalany aktualnie)

Mam dostęp do takiego oleju(tanio) czy mogę nim zalać tdi (ok.170 tys. przebiegu)

jeśli ten olej jest niemiecki a nie z kraju to będzie OK. Jeśli jednak silnik jest w dobrej kondycji to radzę zalać pełny syntetyk(chyba że latasz już na 10W40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałeś już wskazówkę aby na początku zapoznać się z wieloma konstruktywnymi opiniami na tym forum, a potem pytać, a co do oleju również pracowałem w serwisie pojazdów o tych gabarytach i na pewno w tych wolnoobrotowych i znacznie mniej wysilonych od "naszych" silnikach półsyntetyki sprawdzają się doskonale, a Mobil jest właśnie jedną z marek jak najbardziej polecaną na forum, a zwłaszcza Mobil1 full synt, jeszcze raz proponuję "opcja szukaj" i miłej lektury (jest tego tu na parę godzin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...