Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Jazda na Benzynie


Mati1690

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Od początku ostatnio mój Ojciec Przez pomyłkę zatankował benzynę zamiast ropy i co najgorsze nie zorientował się, wracając do domu zgasił auto pod sklepem i nie odpaliło, przyholowaliśmy przyholowaliśmy do domu, na drugi dzień poszedłem do auta spróbować odpalić i odpaliło bez problemów, po przejechaniu kilku km auto po zgaszeniu nie chciało odpalić , lecz po całkowitym wystygnięciu pali dobrze, i Najgorsze jest to że dopiero po dłuższym okresie okazało się że zatankowane zostało złe paliwo , ponieważ już problemy z pompą się pojawiały dlatego całą winę na pompę zwalaliśmy a tu takie zaskoczenie , najlepsze to że mamy same Diesle wiec pomyłka tym bardziej dziwna, Ale co ta benzyna mogła teraz nabroić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami kumpel do Audi A6 1,9TDI AWX zaczął lać bęnzynę do baku i po 9 litrach zapłacił za nią i dolał do pełna ropy i do tego butelka STP i 1litr mixolu jeszcze.Troszkę dłużej kręciła przy zapalaniu,ale po kilku kilometrach i kilku odpaleniach wróciło wszystko do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie stanie-dolewać ropy za każdym razem, po dłuższej trasie i będzie dobrze :wink4: przypuszczam, że nie był to cały bak benzyny, bo w ogóle by nie odpalił :wink4: ile tego tam było i ile dolał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie bo autor pisze,ze jezdzil juz kawalek czasu i dopiero pozniej sie kapnal ze benzyna.Wiec jak tankowal to w baku za duzo nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to że duża różnica pomiędzy ropą a benzyną tzn benzyny około 2 razy więcej niż ropy

Ale auto cały czas odpala jak zimne, Wczoraj wypompowałem paliwo z auta wraz z pompy i układu dziś wymienię filtr paliwa i wyciągnę do końca resztki paliwa z baku i zobaczymy czy pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO JA ZALAŁEM DO SWOJEJ NIUNI A4 B7 2.0 TDI JAKIEŚ 60 L BENZYNY W BAKU MIAŁEM MOŻNE MAX 15L AUTKO STANĘŁO PO JAKIŚ 2-4 KM ZAKRĘCIŁEM 3-4 RAZY I NIC WTEDY ZORIENTOWAŁEM SIE ZE W BAKU MAM ZOONKA SPUŚCIŁEM CAŁE PALIWO WYSSAŁEM Z PRZEWODÓW WYMIENIŁEM FILTR PALIWA ZALAŁEM VERVA DODAŁEM PIERWSZY RAZ STP TO BYŁO JAKIŚ ROK TEMU ZROBIŁEM OD TEGO CZASU DOBRE 30 TYS KM DO TERAZ ODPUKAĆ W NIEMALOWANE NIC SIE NIE DZIEJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO JA ZALAŁEM DO SWOJEJ NIUNI A4 B7 2.0 TDI JAKIEŚ 60 L BENZYNY W BAKU MIAŁEM MOŻNE MAX 15L AUTKO STANĘŁO PO JAKIŚ 2-4 KM ZAKRĘCIŁEM 3-4 RAZY I NIC WTEDY ZORIENTOWAŁEM SIE ZE W BAKU MAM ZOONKA SPUŚCIŁEM CAŁE PALIWO WYSSAŁEM Z PRZEWODÓW WYMIENIŁEM FILTR PALIWA ZALAŁEM VERVA DODAŁEM PIERWSZY RAZ STP TO BYŁO JAKIŚ ROK TEMU ZROBIŁEM OD TEGO CZASU DOBRE 30 TYS KM DO TERAZ ODPUKAĆ W NIEMALOWANE NIC SIE NIE DZIEJE

kolego poco ten krzyk :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalac rope i jak jezdzi jak przed to sie nie martwic bez sensu

Jak masz kabelek vagcom to zloguj 001S, 013S, 014S, 004BS, 004S na wolnych obrotach ale jak sie na tym nie znasz a auto jezdzi jak przed to sie nie martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej. Na stację lać do pełna + ew jakiś dodatek do ON i nie wymyślać za dużo bo się może sprawdzić :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden krzyk tylko pisze że nie ma sie czym martwić i opisuje moja sytuacje niech to będzie wiadomość dla innych użytkowników forum ja po tym tankowaniu wpadłem w panikę bo wiadomo trochę kasy na auto sie wydało na vagu nic nie wyszło zero błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagcom nie zostal stworzony by odczytywac kody bledow bo do tego celu jest np sposob bezsprzetowy - kawalkiem druta zlaczyc 2 piny i liczyc miganie kontrolki engine / vagcom jest miedzy innymi do logowania/.... nie napisalem sie ze nie ma sie czym martwic bo nie sie nie stalo ale bez sesnu jest sie martwic jak padaka jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...