Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Was w Nowym Roku:)

Poniewaz mam sobie zamiar wymienic olej (przebiej 200 tys)obdzwonilem wszystkich co mają w okolicy cos wspolnego z automatami, i oto wyniki:

Serwis automatów Bielsko - wymiana oleju 350 zl ( tylko czesc oleju zaleca co 40 tys)

Sopa Serwis - 900 zl bez filtra caly olej dzieki super maszynie plus jakies tam plukanie i uszlachetniacz (wymiana filtra wew co 3 wymiana oleju)

Palka Myslowice - 750 zl albo z filtrem 1750 i auto na dwa dni do nich

Chcialbym tylko wiedziec co o tym myślicie bo z reguły nie lubie przepłacać i nie wiem czy utzymanie atomatu jest takie drogie czy tylko wariują z cenami.. 6L oleju i 45 min roboty?

Nie mam tez pojecia co jest najlepsze dla skrzyni, bo np taki niby fachowiec w Wawy powiedzial ze wymienia sie olej a filtr tylko przy naprawie bo co wymieni filtr wew bo za jakis tam czas duży odsetek skrzyni pada...

Musze to zrobic do 3 tyg bo na oleju przejechalem juz z 70 - 80 tys i mimo ze go szanuje i jezdze jak dziadek pier**la to juz czas.

dzieki za odp i gdyby ktos polecil mi jakiergo mechanika to najlepiej z regiony Śląskiego do 150 km.

pozdrawiam i zycze milego wieczoru

Opublikowano

z multi to tylko do Bart-S - żadnych SSerwis itp

Opublikowano

Serwis automatów Bielsko - wymiana oleju 350 zl ( tylko czesc oleju zaleca co 40 tys)

Za tą cenę to nie będzie ori olej...

Sopa Serwis - 900 zl bez filtra caly olej dzieki super maszynie plus jakies tam plukanie i uszlachetniacz (wymiana filtra wew co 3 wymiana oleju)

Trochę sporo - poza tym, wymiana statyczna zupełnie wystarczy.

Palka Myslowice - 750 zl albo z filtrem 1750 i auto na dwa dni do nich

Filtr zewnętrzny - wcale nie jest powiedziane, że wymaga wymiany (a w takim przypadku to 1000zł wydane w błoto).

Chcialbym tylko wiedziec co o tym myślicie bo z reguły nie lubie przepłacać i nie wiem czy utzymanie atomatu jest takie drogie czy tylko wariują z cenami.. 6L oleju i 45 min roboty?

5L oleju i 2h roboty.

Opublikowano
  • Autor

No tez tak se myślelem pisałem na Priv ale no jak to koniec roku czasu malo i z odp rtez pomalutku i stąd tren watek założylem bo kurde mam 300 km ale jak siedze na forum z 2 lata to on powinien książkę wydac:):):):)

Opublikowano

Na święta i nowy rok chyba pół forum zjechało z zagranicy - każdy w czasie swojej wizyty w PL chce mieć zrobione auto ;) Czy to skrzynię czy coś innego...

Nie miejcie mi za złe, że w tym czasie - rzadziej się udzielam i odpowiadam na Wasze zapytania. Po prostu nie mam kiedy (no ale za kilka/kilkanaście dni ta burza minie ;)).

Robert - ten piątek niestety nie dam już rady ale jeśli Tobie pasuje to zapraszam za tydzień.

Opublikowano

Bartek chcesz powiedziec miedzy innymi o moim wozidle hahaha:)

Opublikowano
  • Autor

Na święta i nowy rok chyba pół forum zjechało z zagranicy - każdy w czasie swojej wizyty w PL chce mieć zrobione auto ;) Czy to skrzynię czy coś innego...

Nie miejcie mi za złe, że w tym czasie - rzadziej się udzielam i odpowiadam na Wasze zapytania. Po prostu nie mam kiedy (no ale za kilka/kilkanaście dni ta burza minie ;)).

Robert - ten piątek niestety nie dam już rady ale jeśli Tobie pasuje to zapraszam za tydzień.

No cóż zrobić:) Jakoś to przełknę:P Napisz mi tylko czy jest jakiś w miarę fajny sposób na ominięcie Łodzi bo akurat o 13-14 to ładnie będziemy tam kwitnąć nim dojadee do autostrady i jeszcze dam zarobić biednemu Kulczykowi:):) Wyszło mi 380 km wiec troszku jest do przejechania....

Opublikowano

Kolego 13-14 śmiało możesz jechać przez Łódź ,korki zaczynają się od około 15:00 a jak chcesz ominąć Łódź to z trasy kieruj się na Pabianice,Konstantynów Łódzki ,Aleksandrów Łódzki --> Poddębice --->A2

Opublikowano

U mnie też zbliża się wymiana oleju w skrzyni,dziś dzwoniłem do ASO VW w Świdnicy z zapytaniem co i jak i Pani z serwisu mniej-więcej powiedziała to co jest tu opisane na forum, czyli chyba wiedzą co robią,a więc wymiana co 50-60tyś.km,5l.oleju ATE-94zł za litr,225zł.wymiana przy 45 stopniach. :mysli:

Opublikowano

U mnie też zbliża się wymiana oleju w skrzyni,dziś dzwoniłem do ASO VW w Świdnicy z zapytaniem co i jak i Pani z serwisu mniej-więcej powiedziała to co jest tu opisane na forum, czyli chyba wiedzą co robią,a więc wymiana co 50-60tyś.km,5l.oleju ATE-94zł za litr,225zł.wymiana przy 45 stopniach. :mysli:

Coś drogie to ASO W Świdnicy. W ASB Długołęka za tą samą usługę (ATF+wymiana) pół roku temu płaciłem 450 zł.

A tak z ciekawości - pytałeś może jakiej specyfikacji ATF zalewają?

Opublikowano

hmm,tego nie pytałałem tylko podałem VIN i podali cenę 94 zł.za litr...a Ty znasz swój olej jaki wlali?

Opublikowano

ATF o specyfikacji, którą przewiduje producent - fabryczne oznaczenie G 052 180 A2.

Opublikowano

no to było to samo oznaczenie oliwy u nich,a to ciekawe z tą różnicą cen,100km do Długołęki :mysli:

Opublikowano

Co prawda ASB Długołęka, w związku z postem http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=236859.0 jest teraz na cenzurowanym :kox:, jednak ja i mój kolega serwisujemy u nich skrzynie od dłuższego czasu i jak na razie /odpukać/ jesteśmy z ich usług zadowoleni.

Nie wiem jakie opinie ma ASO w Świdnicy.

Opublikowano

ATF o specyfikacji, którą przewiduje producent - fabryczne oznaczenie G 052 180 A2.

Wlano Ci oryginalny olej czy też taki, który ma na naklejce oznaczenie fabryczne?

Opublikowano

ATF o specyfikacji, którą przewiduje producent - fabryczne oznaczenie G 052 180 A2.

Wlano Ci oryginalny olej czy też taki, który ma na naklejce oznaczenie fabryczne?

Tego dokładnie nie wiem, gdyż nie uczestniczyłem przy wymianie oleju, a na fakturze nie ma wzmianki o jego oznaczeniach. Jednak po wymianie, z czystej ciekawości spytałem jaki ATF stosują? Stwierdzili, że G 052 180 A2.

Opublikowano

ATF o specyfikacji, którą przewiduje producent - fabryczne oznaczenie G 052 180 A2.

Wlano Ci oryginalny olej czy też taki, który ma na naklejce oznaczenie fabryczne?

Tego dokładnie nie wiem, gdyż nie uczestniczyłem przy wymianie oleju, a na fakturze nie ma wzmianki o jego oznaczeniach. Jednak po wymianie, z czystej ciekawości spytałem jaki ATF stosują? Stwierdzili, że G 052 180 A2.

Ile L jest na FV?

Opublikowano

Na FV jest tylko zapis "wymiana oleju w skrzyni biegów" i ... kwota do zapłaty :confused4:

Opublikowano
  • Autor

Kolego 13-14 śmiało możesz jechać przez Łódź ,korki zaczynają się od około 15:00 a jak chcesz ominąć Łódź to z trasy kieruj się na Pabianice,Konstantynów Łódzki ,Aleksandrów Łódzki --> Poddębice --->A2

oki dzieki, dawno nie jechalem przez Łódz ale swego czasu jezdzilismy co miesiąc w str Torunia i miło tego nie wspominam..:):):)jechalem i jechalem i jechalem i czas jakoś tam szybciej leciał:):):)

No chyba że z Śląska ktoś jedzi do Bartka inna trasą która nie trwa 7 godzin :) :) To chętnie czekam na podpowiedzi :) :gwizdanie: :gwizdanie:

Opublikowano

Kolego 13-14 śmiało możesz jechać przez Łódź ,korki zaczynają się od około 15:00 a jak chcesz ominąć Łódź to z trasy kieruj się na Pabianice,Konstantynów Łódzki ,Aleksandrów Łódzki --> Poddębice --->A2

oki dzieki, dawno nie jechalem przez Łódz ale swego czasu jezdzilismy co miesiąc w str Torunia i miło tego nie wspominam..:):):)jechalem i jechalem i jechalem i czas jakoś tam szybciej leciał:):):)

No chyba że z Śląska ktoś jedzi do Bartka inna trasą która nie trwa 7 godzin :) :) To chętnie czekam na podpowiedzi :) :gwizdanie: :gwizdanie:

Z Bielska lecę zawsze przez Katowice i Częstochowę na Łódź. Potem prosto autostradą do Wrześni... 4,5h. Jeśli ominiesz Łódź to pewnie jeszcze szybciej.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.