Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wymiana oleju w skrzyni Multitronic


robbik1

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś dzwoniłem do omawianej tu Długołęki koło Wrocławia i fakt 1.5 h roboty 450zł. koszt wymiany z olejem zalecanym przez serwis:thumbup1:

A kto powiedział że leja 5L oleju :) Trzeba jeździć do Sopy on przelewa olej hehehe,w gratisie można dostać ze +2L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według równań mi też coś nie pasuje zapomniałem się spytać o tą rozbieżność cenową z ASO ale ich cena usługi kusi,jak by to sprawdzić:eusathink:

ja też zastanawiałem się nad wymianą oleju w długołęce, ale w skutek wątpliwości co do oleju jakim zalewają oraz do tego czy czasem nie zakombinują czegoś ze skrzynią,zdecydowałem sie na wymianę w aso we Wrocławiu i byłem miło zaskoczony, bo za wymianę zapłaciłem 660zł .Lepiej dopłacić te 200zł i mieć pewnośc,że jest wszystko ok.Gdybym miał bliżej do Bart-S to na pewno zrobiłbym to u niego .Przy okazji w aso założyli mi ramki pod tablice ,a kilka dni wcześniej jak chciałem wziąść na dziale części to zaśpiewali mi 20zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według równań mi też coś nie pasuje zapomniałem się spytać o tą rozbieżność cenową z ASO ale ich cena usługi kusi,jak by to sprawdzić:eusathink:

ja też zastanawiałem się nad wymianą oleju w długołęce, ale w skutek wątpliwości co do oleju jakim zalewają oraz do tego czy czasem nie zakombinują czegoś ze skrzynią,zdecydowałem sie na wymianę w aso we Wrocławiu i byłem miło zaskoczony, bo za wymianę zapłaciłem 660zł .Lepiej dopłacić te 200zł i mieć pewnośc,że jest wszystko ok.Gdybym miał bliżej do Bart-S to na pewno zrobiłbym to u niego .Przy okazji w aso założyli mi ramki pod tablice ,a kilka dni wcześniej jak chciałem wziąść na dziale części to zaśpiewali mi 20zł ;)

Popieram taką decyzje ,przepychanie się o +/- 200zł przy Multitronicu to samobójstwo ,w ASO przynajmniej masz pewność że olej będzie ORI. :-) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dzwoniłem do omawianej tu Długołęki koło Wrocławia i fakt 1.5 h roboty 450zł. koszt wymiany z olejem zalecanym przez serwis:thumbup1:

A kto powiedział że leja 5L oleju :) Trzeba jeździć do Sopy on przelewa olej hehehe,w gratisie można dostać ze +2L

i 3,5 litra mogę komuś oddać bo chyba dalej stoi na balkonie ! Oczywiście od Sopy którego osobiście nie polecam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam osobiście w zeszłym tygodniu miałem te przyjemność wymiany oleju w moim automacie. Odstawiłem auto do znajomego mechanika który zna się na tego typu skrzyniach i za wymianę wziął 70 zł.

Jeśli chodzi o olej zakupiłem oryginalny ATF w serwisie w Kielcach i 1l=84 zł. z czego ja kupiłem 8 litrów bo nie byłem pewien ile wejdzie i zapłaciłem 600 zł. z czego zostały mi 2 buteleczki bo weszło 6l. Jeśli chodzi o filtr równiez go wymieniłem i kupiłem zamiennik za 60 zł. gdyż za oryginał w serwisie powiedzieli mi 170 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Długołęce mi powiedzieli, że wymienili 4 litry oleju (około 6 wchodzi).

trwało to pół godziny jakoś i nie mogłem ich podglądać (poczekalnia).

Powiedzieli, że można wymieniać dynamicznie i statycznie. Mi wymienili statycznie a dynamicznie tylko na życzenie klienta i wtedy pompą normalnie przetłaczają olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w Długołęce też powiedzieli mi 450 PLN za wymianę oleju - ale nie dają gwarancji, w RS Serwis we Wrocławiu ok 650 PLN - tez nie dają gwarancji bo to Multi, ASO we Wrocławiu 560-800 PLN - w zależności od tego z kim rozmawiałem telefonicznie.

Na dzień dzisiejszy skrzynia chodzi perfekcyjnie - przebieg 210 tyś.

Nic nie szarpie, chodzi płynnie - a na Sporcie idzie jak Burza :P

W czwartek 15.03. daje go do ASO na dynamiczną wymianę oleju - ponoć tak to tam robią.

Niepokoi mnie jedynie informacja jaką w ASO mi powiedzieli, że nie jest ważna dla nich temperatura oleju w skrzyni.

Mam do nich ok 1,5 km wiec raczej na tym odcinku olej się nie nagrzeje.

Czy denerwuje się niepotrzebnie, czy tez lepiej przed wymianą przejechać się np 20-30 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i...

...dynamiczna wymiana w CVT? Oficjalnie nie ma takiej więc nie wiem jak ASO ma przeprowadzić coś takiego.

...nie interesuje ich temperatura? W takim razie jak chcą prawidłowo ustawić poziom?

...wymiana w 30 minut? 5L zalane "grawitacyjnie" leci zależnie od temperatury oleju od 30 minut do godziny (a gdzie pozostałe prace?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w Długołęce też powiedzieli mi 450 PLN za wymianę oleju - ale nie dają gwarancji, w RS Serwis we Wrocławiu ok 650 PLN - tez nie dają gwarancji bo to Multi, ASO we Wrocławiu 560-800 PLN - w zależności od tego z kim rozmawiałem telefonicznie.

Na dzień dzisiejszy skrzynia chodzi perfekcyjnie - przebieg 210 tyś.

Nic nie szarpie, chodzi płynnie - a na Sporcie idzie jak Burza :P

W czwartek 15.03. daje go do ASO na dynamiczną wymianę oleju - ponoć tak to tam robią.

Niepokoi mnie jedynie informacja jaką w ASO mi powiedzieli, że nie jest ważna dla nich temperatura oleju w skrzyni.

Mam do nich ok 1,5 km wiec raczej na tym odcinku olej się nie nagrzeje.

Czy denerwuje się niepotrzebnie, czy tez lepiej przed wymianą przejechać się np 20-30 km?

ja zauważyłem, że w ASO we Wrocku w pukcie obsługi serwisu niektórzy trochę nie mają pojęcia, zależy na kogo trafisz, ja trzy razy próbowałem dowiedzieć się czegoś na temat wymiany oleju i za każdym razem dostawałem różne sprzeczne odpowiedzi .Na szczęście w końcu trafiłem na osobę która na prawdę miała pojęcie :) myślę,że mechanicy więdzą co robić,tylko ludzie z obsługi na przyjęciu do serwisu nie do końca ,także ja bym się nimi w 100% nie sugerował ;)

u mnie wymiana trwała ponad 2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne odczucia, że w punkcie obsługi serwisu to nie orientują się w wielu rzeczach - co chwile odpowiadają na zadane pytanie, że to wewnętrzne procedury objęte tajemnicą.

Wskoczę na A4 i przejadę się jakieś 40km.

Mam nadzieję, że mechanicy wiedzą co i jak :P

ciekawe czy dało by się ugadać ich na sporządzenie dokumentacji fotograficznej z wymiany.

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

Bart-S pytanie:

wymiana statyczna polega na: sprawdzamy temp., spuszczamy olej ze skrzyni, zakręcamy kurek spustowy, zaczynamy uzupełniać olej przy temp. pomiędzy 35-45C (skrzyni czy oleju), potem odpalany jesy silnik i na każdym przełożeniu przez 2-3 sek przy 2,5-3,0 tyś obrotów. i koniec wymiany. Wymienianych jest ok 5L oleju

wymiana dynamiczna zatem polega na ?? przepłukaniu skrzyni? całkowitej wymianie oleju? 10-12L

Kiedyś o tym czytałem na forum ale nie mogę teraz tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CVT nie wymienia się oleju dynamicznie. Jeśli chcesz wymienić cały olej to robisz to albo przy remoncie albo 2x wymieniasz ATF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bym omijał dużym łukiem RS serwis.

W tym "serwisie" zapłaciłem 70zł za CAŁKOWITE popsucie przepustnicy w SEACIE. Po "czyszczeniu" nie nadawała się już do niczego.

Musiałem się wykłócić o zwrot zapłaconej kwoty. O naprawie popsutej części nikt nie chciał słyszeć, nawet właściciel.

Przy tak specyficznym urządzeniu, jak MULTI, to jechałbym do ASO-w razie czego jest papier, że to oni dotykali, albo np. do Bart-S. Na pewno droga do niego wyjdzie taniej, niż testy skrzyni na jakimś dziwnym oleju.

Ewentualnie robota samemu, jak są warunki i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w Długołęce też powiedzieli mi 450 PLN za wymianę oleju - ale nie dają gwarancji, w RS Serwis we Wrocławiu ok 650 PLN - tez nie dają gwarancji bo to Multi, ASO we Wrocławiu 560-800 PLN - w zależności od tego z kim rozmawiałem telefonicznie.

Na dzień dzisiejszy skrzynia chodzi perfekcyjnie - przebieg 210 tyś.

Nic nie szarpie, chodzi płynnie - a na Sporcie idzie jak Burza :P

W czwartek 15.03. daje go do ASO na dynamiczną wymianę oleju - ponoć tak to tam robią.

Niepokoi mnie jedynie informacja jaką w ASO mi powiedzieli, że nie jest ważna dla nich temperatura oleju w skrzyni.

Mam do nich ok 1,5 km wiec raczej na tym odcinku olej się nie nagrzeje.

Czy denerwuje się niepotrzebnie, czy tez lepiej przed wymianą przejechać się np 20-30 km?

ja zauważyłem, że w ASO we Wrocku w pukcie obsługi serwisu niektórzy trochę nie mają pojęcia, zależy na kogo trafisz, ja trzy razy próbowałem dowiedzieć się czegoś na temat wymiany oleju i za każdym razem dostawałem różne sprzeczne odpowiedzi .Na szczęście w końcu trafiłem na osobę która na prawdę miała pojęcie :) myślę,że mechanicy więdzą co robić,tylko ludzie z obsługi na przyjęciu do serwisu nie do końca ,także ja bym się nimi w 100% nie sugerował ;)

u mnie wymiana trwała ponad 2h

Dlatego też napisałem że w serwisie jedyna pewność to ori olej :) ,ja jak byłem w Łodzi u Bursiaka ul.Pabianicka na sprawdzeniu poziomu oleju to miałem wątpliwości czy oni to potrafią, było to lato czekałem ze 3 godziny i w między czasie pan z serwisu już mnie informował że auto musi wystygnąć i to mnie upewniło że wiedzą co robią , na odchodne Pan mi życzył szczęści przy naprawie skrzyni ( bo w tedy miałem z nią problem ) widziałem przerażenie w jego oczach :) na szczęście wszystko skończyło się dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony, zajęło to trochę ponad 2h, koszt 670PLN.

Pod korkiem spustowym znaleźli jakieś podkładki - wg serwisu, poprzedni właściciel musiał zlecać "komuś" wymianę oleju i zalali mu o ok 750ml za dużo.

Auto trochę jakby płynniej zmienia teraz biegi gdy zwalnia się przed światłami.

Zobaczymy jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli było dużo za dużo tego oleju u ciebie xkx ,ostatecznie gdzie wymieniałeś i po koszcie to chyba nie dynamiczna wymiana oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana statyczna w ASO we Wrocławiu

Co do ilości oleju nad program, to nie mam pewności czy przedstawiciel serwisu nie zaokrąglił wzwyż.

Przy spuszczaniu nie patrzyłem mechanikowi na ręce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniłem tydzień temu w ASO VW w Świdnicy,koszt 660zł, czas prawie 3h z jazdą próbną, jest odczuwalnie lepiej przy zmianach biegu tak jak opisywał kolega xkx i wrzucenie wstecznego jest teraz nieodczuwalne:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla porównania,w goerlitz (przy zgorzelcu) w serwisie audi,litr oleju 15 euro, no i 100%ori,pozdr

Ty masz tipa , a mowa jest o oleju do multi ATF więc cena może być trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...