Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów ? Wymiana uszcz.


Bawół

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik AlG 2,8 . Ja sprawdzić poziom oleju w skrzyni? Jest jakaś sruba po wykręceniu której olej powinien przez nią zaczać leciec?

Mam niewielkie przecieki w miejscach gdzie wychodza półosie/wałki napędowe. Czy dużo jest roboty aby ewentualnie wymienić uszczelniacze/ simeringi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a340010ou2.jpg oczywiscie jest sruba pomiarowa - patrz strzałka

wymiana uszczelniaczy to sporo pracy. szczegolnie, jezeli nigdy tego sie nie robiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , sprawdzę poziom w weekend. Zobaczę ile brakuje oleju , mam nadzieję że niewiele.

Nie leci po korpusie , ani zadnych plam nie zostawia.

Jednak chciałbym to zrobić. NIgdy nie wymieniałem tych uszczelniaczy.

Mógłbys opisać co po kolei?

Rozumiem ze odkręcam przegub wewnętrzny. No i co dalej , czy wtedy uda się wyciagnąć / wydłubać stare simeringi?

No i czy nowe da się wcisnąć /Wbić. Niewiem czy po odkręceniu przegubu zdejme simering , jego srednica jest chyba mniejsza niz zakończenie wałka ze skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczytałem w książce napraw jak się sprawdza poziom oleju i trochę się zdziwiłem.

Dotyczy skrzyni mechanicznej napęd przedni (NIE dotyczy:quattro:) odkręcamy śrubę która jest zamieścił na rysunku Musashi i pozom oleju musi być 7mm pod śrubą. Oczywiście sprawdzamy to na równej powierzchni. Badamy to zgiętym prętem , drutem. Powiem szczerze że ździwił mnie ten opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Badamy to zgiętym prętem , drutem. Powiem szczerze że ździwił mnie ten opis.

Dlaczego??? Wygięty drucik sprawdza się znakomicie i na pewno lepszy będzie np. od palca :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...