Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Podsufitka Montaż/Demontaż


Emlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obszukałem chyba wszystkie wątki i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, dotyczące demontażu podsufitki. Problem polega na tym że nigdy wcześniej tego nie robiłem i nie widziałem, to też nie chce zabierać się do tego gdy nie jestem pewien czy dam radę to zdemontować, a później co najgorsze nie będę mógł poradzić sobie z montażem. Potrzebuje porady ponieważ zepsuł się szyberdach i chcę się do niego dostać, żeby wymienić lub pospawać prowadnice która pękła.

Może ktoś kiedyś miał podobny problem i chce podzielić się wskazówkami pomocnymi na ten temat.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie poszukałeś, kolego, ale trudno - Jako, że masz sedana, to musisz sobie złożyć oparcie tylnej kanapy, bo podsufitka wyjdzie przez otwór bagażnika. Odkręcić musisz uchwyty do rąk - tam sobie podważasz zaślepki i odkręcasz śrubki krzyżakiem. To samo dotyczy słoneczników, z tym, że tam się najpierw śrubokrętem podważa takie plastikowe osłonki - pod nimi są własnie śrubki. Dalej czeka Cię zdjęcie słupków - z przodu przy szybie masz tylko zaczepy, więc wystarczy podważyć śrubokrętem, słupki środkowe najpierw zdejmujemy górne (zatrzaski). Życzę powodzenia z słupkami przy tylnej szybie - rób to w ciepłym garażu i cholernie ostrożnie, bo bardzo możliwe, że pękną. lampki w podsufitce tak samo do wyjęcia - pod przezroczystym kloszem są śrubki na krzyżak. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze kolega wyżej najgorzej jest z tylnymi słupkami, mi się jeden udało tylko zdemontować w całości :disgust: ale naszczęcie wymieniałem na inne to mniejsza o niego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjmowałem przez tylne prawe drzwi. Troche gimnastyki ale idzie to jakos ogarnac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zmieniałem na poliftową to przez przednie prawe
a masz moze schemat podlaczenia oswietlenia bo chcem u siebie przeozyc poliftowa a z tego co wiem inaczej jest z oswietleniem trzeba cos tam przerobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do tematu ........ chodzi mi o zdjęcie tych osłon przeciwsłonecznych. Jeśli chodzi o tą stronę gdzie jest ten "zawias" to wiem odsłaniam zaślepkę i potem krzyżakiem odkręcam ale nie wiem jak się dobrać do tego elementu z którego wyczepia się osłonę jeśli chce się ją przestawić aby słońce nie oślepiało z boku. Czy to trzeba jakoś sprytnie podważyć? Czy ten element trzeba jakoś odczepić aby dalej demontować podsufitkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do tematu ........ chodzi mi o zdjęcie tych osłon przeciwsłonecznych. Jeśli chodzi o tą stronę gdzie jest ten "zawias" to wiem odsłaniam zaślepkę i potem krzyżakiem odkręcam ale nie wiem jak się dobrać do tego elementu z którego wyczepia się osłonę jeśli chce się ją przestawić aby słońce nie oślepiało z boku. Czy to trzeba jakoś sprytnie podważyć? Czy ten element trzeba jakoś odczepić aby dalej demontować podsufitkę?

Musisz to podważyć nożykiem albo śrubokrętem płaskim cienkim, pod tym są dwie śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz składanej tylnej kanapy, tak jak ja, to polecam wyjęcie foteli ze środka, o wiele łatwiej jest wyjąć potem podsufitkę bez zbędnego naginania i już możesz sobie spokojnie wybrać obojętnie które drzwi i wyjdzie jak po maśle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...