Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Przełączanie z PB na LPG (zimny silnik)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od niedawna pojawił się problem z przełączaniem z PB na LPG na zimnym silniku samochód potrafi zgasnąć albo telepać silnikiem przez chwile (stosunkowo im zimniejszy silnik tym mocniejsze telepanie silnikiem lub zgaśniecie).

W momencie przełączenia jazdy na gazie np 2 tyś obr z pb na lpg to samochód normalnie hamuje :D ale jak dodam wiecej gazu to przepali coś tam :D i juz nie ma problemu :D

Gdy robię to na 90 stopniach (rozgrzany silnik) prawię tego nie odczuwam, ale jednak coś niedobrego się dzieje (na postoju)

Regulacje gazu miałem 11 tyś km, wymieniłem świece i filtr powietrza.

Samochód jeździ na gazie 40 tyś km.

Czyżby filtr zaklejał się przez noc tym taki "olejem" - syfem (na ostatniej regulacji było widać to) to jest taki hmm szary syf mac olejowa nie wiem jak to nazwać:D?

Czy ktoś miał podobny problem i wie co może być przyczyną ??

Opublikowano

Instalacja zwykła czy sekwencyjna?? Jakiej firmy?? Jeśli widziałeś syf to dlaczego nie kazałeś wyczyścić i wymienić filtra??

Opublikowano

najpierw VAG, potem junkers

Opublikowano

auto powinno sie rozgrzać troche żeby na gaz przełączyć.ja w tej pogodzie co jest teraz robie kilometr i przełączam.czasem wiecej czasem mniej.jak tak nie robie to faluje.niedawno regulowałem sam na parowniku i jest o niebo lepiej.ale podstawa to filtery,świece.i dobry gaz a nie z pod auchana.

Opublikowano

Cos masz z instalka jedz do gazownika najlepiej tam gdzie zakladales.Zanim to zrobisz sprawdz czy nie masz gdzies dziury w dolocie.Te gumki na ssacym oblukaj ,silnik jest bardziej czuly na gazie.Zadaj sobie pytanie kiedy swiece wyminiales, jaki gaz zalales gdzie :> duzo moze byc przyczyn jednak to przerobka . :decayed: na kuchenke :)

Opublikowano

na programie u dobrego gazownika ustawia się temperaturę przełączania na gaz, u mnie na lato 30st.C i jakoś tak zostało...czasem sam czekam aż wskazówka temp. się ruszy i siup na gaz :decayed: moja V-ka telepawkę czasem łapie ale tak jak u ciebie, tylko na chwilę. (mam do wymiany świece, kable, cewka :wallbash: )

Opublikowano
  • Autor

OOOO_A4 ja syf widziałem przy ostatniej wymianie filterków (11 tyś km temu), ale wtedy tankowałem na shiel, a teraz tankuje na ściernie jakimś :D

OK, trzeba regulacje i filtry wymienić i sprawdzić doloty powietrza.

Poinformuje jak po wymianie i co było przyczyną, jestem umówiony na wtorek.

Opublikowano

mozesz miec zasyfony reduktor

Opublikowano
  • Autor

gaz tankowałem na "zjebanej" stacji to wiem, już tam nie będę ciekawe ile czyszczenie :D będę wiedział we wtorek ;D[br]

Dopisany: 04 Styczeń 2012, 20:54_________________________________________________Przez zjebaną stacje zjebały się wtryskiwacze 300 zl kosztowały ;(, sonda zamiennik też (na szczęście jest na gwarancji), kupiłem bosha w serwisie za 300 zł :D regulacja 100 zł samochód pracuje OK ! ale?

Strzela z wydechu jade na 3 biegu 30 km/h przyspieszam do 70 km/h hamuje silnikiem do 50 km/h dodaje gazu i strzela z wydechu ogniem.

Gdy jadę samochodem np 110 stała prędkość jest ok :P, co mogę sam zrobić (bo jadę ponownie do warsztatu).

A co do regulacji i filtrów i świec oraz przewodów jest wszystko OK (gazownik sprawdzał) może cewka ? akurat mam tą za 1400 zł :(

o taką mam:

http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-audi-a6-a4-vw-passat-1-8-huco-pn-i1994863013.html

Tylko tu jakiś zmienik w bosh serwisie jak wyżej napisałem chcieli okolo 1400.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.