Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podświetlanie samych wskazówek po otwarciu drzwi


luibuki

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. od niedawna zastanawia mnie taka rzecz a mianowicie w niektorych autach po otwarciu drzwi podswietlaja sie wskazowki od predkosci i obrotow.. czy w b5 jest tez taka mozliwosc ustawienia tego?? mam licznik z pelnym fisem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej w to watpie. w q5 po wlaczeniu zaplonu wskazowki robia niby taki test sobie ze leca do konca i wracaja. w b5 raczej musialo by to byc sterowane komputerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo a troszke dokladniej moglbym prosic o opisanie co i jak?

trzeba by się wpiąć w przewód który daje światło w lampce sufitowej lub jak ktos ma w drzwiach lampki białe i czerwone i z niego podać prąd na odpowiedni przewód we wtyczce w liczniku. Zaowocowało by to zaświeceniem się podświetlenia zegarów (niekoniecznie samych wskazówek) :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to by zadzialalo tylko jak by to bylo w druga strone?? wg mnie to wtedy po zapaleniu swiatel czyli podswietleniu licznikow szedlby prad i wtedy swieciloby sie albo wlasnie lampka jakbym tam sie podpial albo podswietlanie drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to by zadzialalo tylko jak by to bylo w druga strone?? wg mnie to wtedy po zapaleniu swiatel czyli podswietleniu licznikow szedlby prad i wtedy swieciloby sie albo wlasnie lampka jakbym tam sie podpial albo podswietlanie drzwi...

jest na to sposób. Przeprowadzając taki przewód zakłada sie diodę która przepuszcza prąd tylko w jedna strone i mamy po problemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no chyba ze to wtedy zmienia postac rzeczy :) hmm a to bede musial nad tym pomyslec i jakos wymyslec zeby tylko wskazowki sie podswietlily..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dwie dodatkowe diody puscic do licznika polaczone z krancowkami albo do przewodow gdzie wyrezales podswietlenie nog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wlasnie mysle zeby te co oswietlaja wskazowki to poscic osobno i wtedy powinno byc dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba probowac ;p daj znac jak cos wymyslisz albo daj do warsztatu tutoriala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że do podświetlenia jest 3 piny w kostkach (nie wiem które) może jeden to masa a 2 to plusy. Trzeba by sprawdzic czy jeden jest od wskazówek a drugi od tarcz. Niestety atpie bo jak masz stary podświetlany żarówkami licznik to tam na 100% tymi które podświetlają tarcze to i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musze sie z tym przespac jutro obczaic co i jak popatrzec troche i moze cos sie bedzie dzialac :)[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 23:15_________________________________________________no niestety ja mam jeszcze ten stary i sa zarowki bo wymienialem na bialem podswietlanie to wiem.. tylko nie zwracalem jak sa wskazowki podswietlane... ale to by mozna jakos osobno podlaczyc albo obok jakas mala diode z osobnym podlaczeniem... ale dzieki kolego za podpowiedz z tymi pinami musze to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazówki podświetlane sa światłem rozproszonym w całym tym plastiku co rozprasza. Wiem bo ja tez przerabiałem na białe diody. Słabo mi świecą wskazówki. Podałem bezpośrednio pod wskazówką diode ale nic to nie dało. Dalej będe modził to jak do czegos dojde to dam znac. Pytanie tylko czy skoro ma sie podświetlac to nie zrobic tak by śieciły całe zegary. Jak mówisz masz na diodach to prądu i tam ćiągnie mniej niż podtrzymanie w radiu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie raczej nawet jesli licznik ma zarowkowy a taki ma bo zmienial na biale podswietlenie a wskazowki swieca na czerono tam ma diody wlutowane smd pozatym konflikt by sie pojawial jak by mial wlaczone podswietlenie zegarow a tu drzwi otworzyl moglo by sie cos spalic chyba zeby zamontowac przekaznik rozwierny. lepiej osobne diody sobie poscic[br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 23:23_________________________________________________to cos nie tak masz jak ci slabo podswietla wskazowki moze cos zle zlozyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik podswietlilem bialymi zarowkami ale z tego co sie orientuje to pod wskazowkami sa osobno jakies diodki i tego nie wymienialem i chyba swieci na czerwono i calkiem ladnie i mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz i wyjmowałbyś licznik to zrób zdjecia jak to wygląda. Ja tez jutro może Ci wyśle jak ja to zrobiłem. Zmieniłem na diody zamiast żarówek bo na żarówkach to tak troche żółtawo to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...