Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Problem z uruchamianiem silnika / wymiana pompy paliwa


SPYCHU_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam,

Panowie fachowcy ma mam mały problemik z moją a4 , kilka dni temu padła mi pompka paliwa , kupiłem nową za 140 zł wymieniłem i wszystko powinno być supa gut :naughty: ale niestety nie jest :( otoz po wymianie pompki samochód ciężko pali , jeszcze jak jest ciepły to ok ale jak postoi troche dłużej musze kręcić pare sekund, tak jak by nie dostawał paliwa od razu tylko po chwili. Wydaje mi się ze paliwo cofa się spowrotem do baku i pomkpa musi za każdym razem pomować paliwo na nowo i dlatego muszę kręcić pare sekund az odpali.Nadmienie ze mam założoną instalacje gazową Seqens BRC24. Jak sądzicie co może być przyczyną tego zajwiska :hi:

* nazywaj proszę wątki w sposób precyzyjny ( temat poprawiony) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na przewodzie paliwowym jest zaworek zapobiegający cofaniu sie paliwa do baku. Najprawdopodobniej masz uszkodzony ;)

Mówiąc nowa pompa masz na mysli nową czy inna uzywaną ? ;)

Ja mam przytartą swoją , własnie kupiłem uzywke sprawną i wymieniam jutro.

Panowie przyblizcie gdzie jest ten zaworek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak gasisz silnik to przełączasz na benzynę czy gasisz na gazie??

Czytałem na forum kiedyś, gościu miał podobny problem i okazało się że przez noc gaz ulatniał się z przewodów. Problem się rozwiązał gdy zaczął gasić i zapalać na benzynie a potem przełączał na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gazu póki co :)

Nie zauwazylem tam zaworku ale nie przyglądałem sie tej pompie co przywlokłem :)

Sprawdze jeszcze regulatro najpierw i wtryski zanim zaczne wymieniac pompe... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przytartą swoją

Jakie masz u siebie objawy przytartej pompki? Pytam, bo moja zaczyna coraz głośniej "bzyczeć". Silnik dobrze odpala, ale nie wiem ile jeszcze można pojeździć na takiej pompce.

Rozglądaj się za nową. A teraz jeździj z minimum połową baku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy pompkę polecacie?

Na Allegro jest pompka firmy MTM (osobiście nie znam tej firmy) za 169 zł. i nie wiem czy warto taką kupować, czy od razu odżałować np. na pompkę Boscha która kosztuje w sklepie około 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy pompkę polecacie?

Na Allegro jest pompka firmy MTM (osobiście nie znam tej firmy) za 169 zł. i nie wiem czy warto taką kupować, czy od razu odżałować np. na pompkę Boscha która kosztuje w sklepie około 400 zł.

Oryginalna pompka jest produkcji Siemens-VDO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 z przesyłką taka pompa mnie kosztowała.

Od jednego z forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze samochod ciezko pali to nie wina pompy paliwa,jak na cieplym pali to na zimnym tez musi

miałem podobna sytuacje w tym samym modelu 1.6 101km,zadne zaworki nie pomogly.problem tkwi w pomiarze temperatury powietrza prawdopodobnie czujnik zabrudzony był,samochod postal na warsztacie troche.po wymianioe pompy a padla na trasie trzeba bylo 2razy dlugo krecic niz odpalil pzy calkowicie nowej pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sama wymiana pompy nie zabiera dużo czasu.Natomiast próbowałem odkręcić nakrętkę mocującą pompę bez użycia specjalnego klucza, nie udało się.Przy użyciu klucza wystarczyło ruszyć nakrętkę,a potem poszło gładko .

Pozdrawiam

Mozesz opisać jak wygląda ten klucz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pompę na MTM kupioną na Allegro.

Dłużej muszę kręcić. może dlatego że jak dam zapłon to pompka coś nie kręci dopiero po uruchomieniu silnika.

Nie wiem czy takie coś może spowodować większy problem w aucie ale jak na razie nie musi wystarczyć, bo w końcu pompa działa ale trzeba się liczyć że za 160 zł nie będziemy mieć orgunału a podrzędny zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od konca nie sprawdzajac np.filtra czy przewodow???

Pompa powinna zaczac dzialac i byc delikatnie slyszalna po wlaczeniu zaplonu.

Proponuje zakup uzywanej ale tylko zgwarancja{wydajnosc mozna sprawdzic samemu ok600cm3 w 15s przy napieciu na pompie10,5v]koszt ok 150pln.

Plastikowa nakretke nad gniazdem pompy zdejmiecie bez problemu uzywajac drewnianego koleczka i mlotka/delikatnie bo oba gwinty sa plastikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...