Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Automat(zwykły) brak przyśpieszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

a czy elektronika ma cos do tego

Opublikowano

Póki nie znalazłeś przyczyny to oszczędzaj skrzynie... jeździj jak najmniej i nie kituj jej bo spalisz skrzynie... i taki finał będzie :wink4:

Opublikowano
  • Autor

podobno w skrzyni jest jakies sprzegło

jak sie nazywa

Opublikowano

sprzeglo hydrokinetyczne

Opublikowano

Panowie dwie strony gdybania, a autor tematu nawet pod kompa nie podpiął auta..

A to jest tak naprawdę wróżenie z fusów..

Może być sprzęgło hydrokinetyczne (zwana również przekładnia momentu obrotowego), mogą być uwalone zaworki, może być zwalony sterownik skrzyni, może być uwalony przełącznik wielofunkcyjny, może być uwalony przekaźnik, a może to być przetarty jakiś kabelek.

Tak więc leon13 bez podpięcia pod kompa i dokładnej diagnozy to możesz sobie wybrać któreś z powyższych, a i tak może to być zupełnie co innego.

Opublikowano

Tak więc leon13 bez podpięcia pod kompa i dokładnej diagnozy to możesz sobie wybrać któreś z powyższych, a i tak może to być zupełnie co innego.

Prawda :good:
Opublikowano
  • Autor

sprzeglo hydrokinetyczne-to jest konwerter a mi chodzi o jakies sprzegielka w skrzyni. Mechanik mowił ze to one robia robote.moze wiecie jak sie nazywaja

Opublikowano

sprzeglo hydrokinetyczne-to jest konwerter a mi chodzi o jakies sprzegielka w skrzyni. Mechanik mowił ze to one robia robote.moze wiecie jak sie nazywaja

Pewnie chodzi o tarczki sprzęgła / płytki spiekowe / spieki..

leon13 zobacz sobie ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=134304.0

Opublikowano

leon13, czemu nie zrobisz tak jak chłopaki radzą? Podepnij najpierw autko pod kompa. Mechanikowi tez może być ciężko postawić diagnozę, bo akurat w przypadku automatu bardzo często wina może leżeć po stronie elektroniki a nie mechaniki. Jak dla mnie objawy o których mówisz raczej wskazują na usterkę elektroniczną aniżeli mechaniczną. Co do wyświetlania biegów - wyświetlał wcześniej, czy odkąd go masz to po prostu nie ma wyświetlacza? Może ktoś wymieniał licznik i wsadził taki, który nie pokazuje biegów... Tak czy inaczej, poświęć parę złotych na VAGa i powiedz nam czy jakieś błędy wyskoczyły, bo bez tego nie licz na jakieś profesjonalne porady :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

mysle o przezudce na manual

[br]Dopisany: 16 Styczeń 2012, 22:33_________________________________________________czy beda potem jakies powiklania jak przezuce na manuala.moze miał ktos taki samochod.jesli tak to prosze o opisanie czy nie ma z nim zadnych problemów

Opublikowano

mysle o przezudce na manual

[br]Dopisany: 16 Styczeń 2012, 22:33_________________________________________________czy beda potem jakies powiklania jak przezuce na manuala.moze miał ktos taki samochod.jesli tak to prosze o opisanie czy nie ma z nim zadnych problemów

nie bedzie druciarstwa to nie bedzie porblemow
Opublikowano

czy beda potem jakies powiklania jak przezuce na manuala.moze miał ktos taki samochod.jesli tak to prosze o opisanie czy nie ma z nim zadnych problemów

Nie będzie żadnych problemów, jeśli będzie dobrze zrobione to nikt kto wcześniej nie wiedział, że był automat nie znajdzie różnicy.

Opublikowano

Póki nie znalazłeś przyczyny to oszczędzaj skrzynie... jeździj jak najmniej i nie kituj jej bo spalisz skrzynie... i taki finał będzie :wink4:

głupio doradziłeś kolego !!!

jak jest problem ze skrzynią to się go diagnozuje i rozwiązuje ,a nie jeździ oszczędnie bo wtedy wychodzi tylko droższa naprawa

do autora wątku :oddaj auto do warsztatu gdzie się specjalizują w automatach

sprawdzą co jest ,wycenią i będziesz wiedział na czym stoisz

[br]Dopisany: 17 Styczeń 2012, 13:26_________________________________________________

czy beda potem jakies powiklania jak przezuce na manuala.moze miał ktos taki samochod.jesli tak to prosze o opisanie czy nie ma z nim zadnych problemów

Nie będzie żadnych problemów, jeśli będzie dobrze zrobione to nikt kto wcześniej nie wiedział, że był automat nie znajdzie różnicy.

zmiana wiąże się z wymianą kupy gratów i też nie będzie tania wbrew pozorom -do tego trzeba znaleźć warsztat ,który to zrobi sprawnie ,a to nie jest tak "chop siup" :confused4:

Opublikowano

Póki nie znalazłeś przyczyny to oszczędzaj skrzynie... jeździj jak najmniej i nie kituj jej bo spalisz skrzynie... i taki finał będzie :wink4:

głupio doradziłeś kolego !!!

jak jest problem ze skrzynią to się go diagnozuje i rozwiązuje ,a nie jeździ oszczędnie bo wtedy wychodzi tylko droższa naprawa

do autora wątku :oddaj auto do warsztatu gdzie się specjalizują w automatach

sprawdzą co jest ,wycenią i będziesz wiedział na czym stoisz

Jestem tego świadomy w 100% :good:...tylko z wypowiedzi autora wątku stwierdziłem że użytkuje auto mimo awarii... bo według niego działa dobrze tylko nie przyśpiesza...a do diagnozy nikt nie był w stanie go jeszcze przekonać :facepalm:
Opublikowano

To trzeba doradzić dobrze bo user jak nie ma bladego pojęcia o tiptronic'u to go zajedzie i wtedy duże złotówki będą na naprawę wyrzucane .

A do autora wątku to proponuję jak wyżej (w poprzednim poście ).

Opublikowano

To trzeba doradzić dobrze bo user jak nie ma bladego pojęcia o tiptronic'u to go zajedzie i wtedy duże złotówki będą na naprawę wyrzucane .

A do autora wątku to proponuję jak wyżej (w poprzednim poście ).

Wporządku, rozumiem swój błąd...postanawiam poprawę :decayed: A tak poza tym to jak się nie ma o czymś pojęcia to samemu się tam nie grzebie... wszyscy mówią chłopowi, żeby zdiagnozował i oddał do porządnego serwisu ale to jak grochem o ścianę... :thumbdown: A rachunek naprawy tej skrzyni może być naprawdę wysoki :thumbdown:
Opublikowano
  • Autor

pytalem sie w serwisie: sprzegielka w skrzyni slizgaja-koszt rozedarcia to 3,5tys/zł + czesci. wole jednak przezucic na manuala.

Opublikowano

pytalem sie w serwisie: sprzegielka w skrzyni slizgaja-koszt rozedarcia to 3,5tys/zł + czesci. wole jednak przezucic na manuala.

:shocked: :shocked:
Opublikowano
  • Autor

automaty drogie[br]Dopisany: 18 Styczeń 2012, 17:16_________________________________________________wiec lepiej przezucac ale che miec pewnosc ze nie bedzie problemów

Opublikowano

Jak masz okazje to wrzucaj manuala :good: ja też przy następnej awarii wyrzucam tipa :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.