Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Automat(zwykły) brak przyśpieszenia


leon13

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem audi a4 b5 w automacie. Gość mówił ze do wymiany jest olej w skrzyni i filtr. Samochód dobrze cięgnie pod na "D" do prędkości 30km. Do tej prędkości ma dobry start nawet pod niewielkie górki. Powyżej 30km/h samochód ma słabe przyspieszenie. Daje mu gazu i słychać ryk silnika ale na prędkościomierzu prędkość bardzo powolnie rośnie. Czy skrzynia siadła. Dodam jeszcze ze na zegarach nie wyświetla przełożenia biegów PRND321 a samochód stał jakieś pól roku.

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem audi a4 b5 w automacie. Gość mówił ze do wymiany jest olej w skrzyni i filtr. Samochód dobrze cięgnie pod na "D" do prędkości 30km. Do tej prędkości ma dobry start nawet pod niewielkie górki. Powyżej 30km/h samochód ma słabe przyspieszenie. Daje mu gazu i słychać ryk silnika ale na prędkościomierzu prędkość bardzo powolnie rośnie. Czy skrzynia siadła. Dodam jeszcze ze na zegarach nie wyświetla przełożenia biegów PRND321 a samochód stał jakieś pól roku.

Tak zachowuje się skrzynia w trybie awaryjnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia o automatach, co to znaczy w trybie awaryjnym,co jest do wymiany[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 18:51_________________________________________________a to sprzegło w skrzyni[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 18:51_________________________________________________skoro jest w trybie awaryjnym to co jest uszkodzone

[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 18:53_________________________________________________przezucanie biegów jest plynne i inne biegi działaja prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapewne przerzuca je na wyższych obrotach niż w przypadku prawidłowej pracy skrzyni?

Zapnij Vaga spróbuj skasować błąd, może nie powróci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na zegarach nie ma zadnych bledów. swieci sie tylko kontrolka airbag. dodam jeszcze ze gdy zalancza sie wsteczny bieg to czasami nie ma swiatla wstecznego ale jak juz jest swiatlo wsteczne swieci tez w pozycji "N"[br]Dopisany: 08 Styczeń 2012, 19:19_________________________________________________a jezeli bylo by to sprzeglo w skrzyni to jakie i ile by to kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne cyrki w tym Twoim wozie :kox: Znajdź konkretny serwis skrzyń i jedź na diagnozę, będziesz wiedział na czym stoisz :wink4:

W sprawie sprzęgła się nie wypowiem bo nie wiem... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał to sprzegło w skrzyni.Jak mi ktos mogł co o tym sprzegle napisac np. jak sie nazywa,cena itp

odkat mam samochod na lewarek nic mi sie nie wylało.auto mam od niedawna wiec moze osciu cos wylał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie[br]Dopisany: 09 Styczeń 2012, 14:52_________________________________________________ogolnie biegi działaja prawidlowo[br]Dopisany: 09 Styczeń 2012, 14:53_________________________________________________wszystko jest okej tylko są 3 ale

1-od prędkości 30 słabo ciągnie----reszta biegów działa oke

2-na zegarach nie pokazuje przełożenia biegów

3-czasami nie ma światła wstecznego,ale gdy już jest światło cofania to jak przełanczam na "N" to świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ze Ci słaby przyśpiesza? Obroty rosną a auto nie wyrywa? Czy od ok. 60km/h przy spokojnej jezdzie zbiera sie normalnie? Czyli do 60 jedzie spokojnie a potem jak depniesz to jedzie?

Też mi sie kiedyś wydawało że mi auto nie jedzie jak go kupiłem :P Potem wyszło co wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto powyżej prędkości ok 30km/h po dodaniu gazu ma słabe przyspieszenie. Jak dodaje mu się gazu to słychać ryk silnika ale auto nie wiele przyspiesza. jednak dodając mu trochę gazu ma słabe przyspieszenia ale zbiera się pomału i dojdzie nawed do 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...