Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Zbyt duże zużycie paliwa


dejwit

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo Cię proszę o opinię pozdrawiam

Wiesz za wiele nie wynika z tych logów. Masa zasysanego powietrza jest mniejsza niż w logach robionych na przykładzie mojego auta.

Moja fura jak narazie seryjna.

Czas wtrysku ok!

Najlepiej abyś zrobił teraz logi biegu jałowego, tyle że nie pamiętam które to konkretnie kanały były w AEB. Jutro sprawdze i ci napisze.

A co powiecie na to że moja bryka wypala mi w okolicy 11-11,5L na setke :kox:po mieścinie a nawet gdy jestem w samych krótkich trasach tak po 40-50 km to i tak nie mam szans na spalanie poniżej 10-10,5 L na 100ke bez względu na to jak jade nawet jazda ekonomiczna nic nie pomaga już nie wiem co zrobić :shocked:. Co myślicie op regulacji wtrysków. poprostu nie wiem co zrobić. Pozdrawiam.

Każda niesprawność silnika bądz osprzętu silnika przyczynia się do zwiększonego spalania. 11,5/100km to też troche za dużo, chyba że to automat. Moje 1.8T AEB-manual uważam, że jest utrzymywane na bieżąco w dobrym stanie technicznym i spala stale 9l/100km. Jazda na trasie przy prędkościach 160-170km/h 9,6l/100km. Źródło informacji o spalaniu FIS.

Wtysków nie można regulować. Jeśli uważasz, że twoje 1.8T nie chodzi tak jak powinno, a chcesz aby chodziło tak jak powinno konieczna porządna diagnoza. Na odległość nic się nie wywróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ja nie mam turbo I NIE JEST TO AUTOMAT dlatego się dziwie tym spalaniem. Nie wiem od czego zacząć bo na kompie nie pokazuje błędów a na prawde jak bym nie jechał to i tak nie spale mniej niż 10l. no to moim zdaniem coś jest na prawde nie tak. CO JA MAM ZROBIć Z TYM AUTKIEM. Jestem zdania że autko musi dostać to co jemu przysługuje nie wiem nigdy mi jakoś specjalnie nie przeszkadzało jego spalanie ale jak porozmawiałem z dwoma kumplami mającymi taki same autka i takie same silniki to doszłem do wniosku że coś jest nie tak bo im one palą w mieście w okolicy 8,5l. na setke no to sory ale moje w takim razie wypala około 2,5/3l. więcej. POZDRAWIAM :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dpast Witam :hi: podłącze się do tematu moje autko po mieścinie pali do 9l/100 (czasem do 10l w zależności od stylu jazdy) w mięszanym tak okolo 8-8,5l/100 na trasie nie miałem okazji sprawdzić. Ogólnie nie oszczędzam mojego :audi: ale też nie katuje. Przebieg 200tyś. kółka 15" opony 195 wydaje mi się że to w granicach normy. Pozdrawiam Tomek

P.S. Mięszany to w moim Przypadku więcej miasto 70%/30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym nie jechał to i tak nie spale mniej niż 10l.

To chyba potwierdza się teoria, że 1.8 bez T pali więcej niż z T. To chyba ma się tak samo jak 1.8T po chiptunigu, ma moc większą a spala nawet mniej niż seria.

Na chłopski rozum, większa moc=większe spalanie. Ale to nie tak. Możliwe, że 1.8T osiąga szybciej moment obrotowy i szybciej wkręca się na obroty niż 1.8, w związku z czym nie trzeba go tak długo ciągnąć. Raz turbo załaduje w tym momencie spali więcej ale pózniej już leci na podciśnieniu, kiedy 1.8 trzeba jeszcze ciągnąć.

Taka jest moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wiem że dużo zależy od kierowcy i od stylu jazdy (rozpędzanie itd.) W mojej pracy razem z kolego odbieraliśmy nowe samochody na stan obydwa takie same (pojemność, moc, ogumienie, zabudowa) po pół roku jechaliśmy razem w trase na litwe z pełnymi zbiornikami i taki sam tonaż na jednym i drugim aucie. W tej trasie jego auto paliło 3-4 litry więcej na setke chociarz jechaliśmy z takimi samymi prędkościami. :) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...