Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Czy każda a4 posiada kontrolkę check engine?


pablo85pg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj mechanik mi wymieniał rozrząd i dodatkowo termostat, wracając do domu auto szarpało i nie miało mocy,a przy odpalaniu długo kręcił.rozrusznik. Przypuszczam dlatego że układ był zapowietrzony i silnik pracował w trybie awaryjnym. Gdy auto ostygło wszystko minęło. Tylko że nie zapaliła mi się kontrolka check engine,czy to możliwe że u mnie nie ma? Czy coś jest nie tak? Raz na kilka dni autem mi szarpnie, obroty spadną i wtedy muli silnik i szarpie. Jak zgaszę i odpalę ponownie jest dobrze. Najlepiej byłoby chyba podpiąc pod kompa i zobaczyć czy nie ma błędów?. A więc w każdym a4 jest ta kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy kontrolkach, to mnie ostatnio zaciekawiła kontrolka oleju. W innych samochodach po przekręceniu kluczyka kontrolka oleju czy np.ładowania świeci do momentu uruchomienia silnika. I takie zachowanie jest dla mnie logiczne, bo wiadomo, że silnik nie pracuje, to nie ma ciśnienia czy ładowania więc kontrolki świecą.

Natomiast w moim nowym nabytku (a mam dokładnie taką samą A4 jak autor wątku czyli 1.6 AHL z 1998 r.) kontrolki zapalają się po przekręceniu kluczyka i gasną po kilku sekundach jeszcze przed odpaleniem silnika (w zasadzie razem z kontrolką poduszek).

Czy to normalne zachowanie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy kontrolkach, to mnie ostatnio zaciekawiła kontrolka oleju. W innych samochodach po przekręceniu kluczyka kontrolka oleju czy np.ładowania świeci do momentu uruchomienia silnika. I takie zachowanie jest dla mnie logiczne, bo wiadomo, że silnik nie pracuje, to nie ma ciśnienia czy ładowania więc kontrolki świecą.

Natomiast w moim nowym nabytku (a mam dokładnie taką samą A4 jak autor wątku czyli 1.6 AHL z 1998 r.) kontrolki zapalają się po przekręceniu kluczyka i gasną po kilku sekundach jeszcze przed odpaleniem silnika (w zasadzie razem z kontrolką poduszek).

Czy to normalne zachowanie? :mysli:

mam tak samo więc śmiem twierdzic ze "ten typ tak ma" ale niech powiedzą inni jak u nich jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam tej kontrolki. :gwizdanie:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2012, 18:55_________________________________________________

Jak już jesteśmy przy kontrolkach, to mnie ostatnio zaciekawiła kontrolka oleju. W innych samochodach po przekręceniu kluczyka kontrolka oleju czy np.ładowania świeci do momentu uruchomienia silnika. I takie zachowanie jest dla mnie logiczne, bo wiadomo, że silnik nie pracuje, to nie ma ciśnienia czy ładowania więc kontrolki świecą.

Natomiast w moim nowym nabytku (a mam dokładnie taką samą A4 jak autor wątku czyli 1.6 AHL z 1998 r.) kontrolki zapalają się po przekręceniu kluczyka i gasną po kilku sekundach jeszcze przed odpaleniem silnika (w zasadzie razem z kontrolką poduszek).

Czy to normalne zachowanie? :mysli:

mam tak samo więc śmiem twierdzic ze "ten typ tak ma" ale niech powiedzą inni jak u nich jest

moim zdaniem cos jest nie tak.zgasna ale jak chwile pokrecisz ale bez krecenia nie powinna zgasnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze jest to zalezne od rocznika

w miniliftach i poliftach jest tak ze zgasna zaraz po przekreceniu na zaplon

a w przedliftach dopiero po odpaleniu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój jest minilift. :) Szperałem trochę po forum i rzeczywiście kontrolka oleju tak może się zachowywać, a w autach z FIS-em, to już na pewno. W takim razie nie bardzo rozumiem zasadę jej działania. :mysli: W normalnych samochodach :naughty: kontrolka świeci aż do uruchomienia silnika i dopiero, gdy ciśnienie oleju wzrośnie, kontrolka gaśnie (czyli najpóźniej w sekundę po odpaleniu motoru).

U nas natomiast kontrolka gaśnie jeszcze przed zapaleniem silnika. To do czego ona w ogóle służy? :( Czy w razie spadku ciśnienia oleju światełko jednak zapali się czy to może jedynie wskaźnik poziomu oleju? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też tak mam że przekręcę kluczyk na zapłon i po kilku chwili gaśnie,przed odpaleniem samochodu.

ja tak samo miałem nawet w dieslu 1z

i miałem wersję bez żadnego liftu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej a4 95r i w a6 98r jest tak samo,pewnie o to chodzi ze komputer testuje wszystkie czujniki przed odpaleniem auta,a po odpaleniu jezeli cos jest nie tak,to wtedy sygnalizuje lampka lub komunikatem na fis,u mnie podczas jazdy,jak mi olej wywalilo to odrazu wyskoczyl komunikat na fisie,a co do kontrolki chek engine to dopiero po 2 lifcie byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie gaśnie tylko kontrolka od ładowania. Natomiast kontrolki check engine chyba rzeczywiście nie ma. U mnie zapala się jedynie na moment żółty samochodzik z kluczykiem (kontrolka na tarczy obrotomierza), ale chyba odpowiada ona za immobiliser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...