Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jest tu jakis znawca/sprzedawca rowerów ?


schiller

Rekomendowane odpowiedzi

planujemy sobie z moja kobieta kupić rowery. a ze na takowym praktycznie już nie jeździłem odkąd zrobiłem kartę motorowerowa wiec nie za bardzo jestem obeznany w tej dziedzinie. czy możecie mi cos polecić? a może mamy tu jakiegoś handlarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jaki typ roweru cię interesuje - chcesz typowego górala, rower trekingowy nadający się na bezdroża i szosę czy typową szosówkę?[br]Dopisany: 30 Marzec 2008, 13:09 _________________________________________________No i oczywiście ile kasy chcesz przeznaczyć na rower? Ceny w markecie od 400 pln za hiński szit do 30 tysięcy pln za top kolarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też polecam Ci treking. Rowerki tego typu są jak najbardziej uniwersalne, dobrze sobie radzą i na szosie i w lekkim terenie. Z marek rowerowych mi najbardziej pasuje amerykański TREK. Jeżeli chodzi o cenę to taki tańszy rowerek tej firmy to około 1300 pln. Trek wydał zakaz sprzedawania nowych rowerów na allegro i innych tego typu portalach. Chodzi o jakość i brak podróbek. Ja mam szosówkę Treka, zrobiłem na niej 15 tyś km i nic nie dotknąłem oprócz przesmarowania napędu i zmiany opon. Poszukaj też innych producentów - Scott, Gary fischer, Merida, Kellys. Jak coś ci się spodoba to podaj link - zobaczymy czy wart jest kupienia. Ja też poszukam. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też polecam Ci treking. Rowerki tego typu są jak najbardziej uniwersalne, dobrze sobie radzą i na szosie i w lekkim terenie. Z marek rowerowych mi najbardziej pasuje amerykański TREK. Jeżeli chodzi o cenę to taki tańszy rowerek tej firmy to około 1300 pln. Trek wydał zakaz sprzedawania nowych rowerów na allegro i innych tego typu portalach. Chodzi o jakość i brak podróbek. Ja mam szosówkę Treka, zrobiłem na niej 15 tyś km i nic nie dotknąłem oprócz przesmarowania napędu i zmiany opon. Poszukaj też innych producentów - Scott, Gary fischer, Merida, Kellys. Jak coś ci się spodoba to podaj link - zobaczymy czy wart jest kupienia. Ja też poszukam. Pozdrawiam :)

Kellys to chyba bedzie jedno z lepszych rozwiązan jezeli kolega chce przeznaczyc cos koło 1000 zł ;) Kolega voxan69 dobrze napisał podaj jakieś link i ocenimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie oscylującej w granicach 1000zł. ja bym polecił firmę Unibike. Robią oni dobre rowery w dobrej cenie, nie ma czegoś takiego, że płacisz za firmę. Porównując rower firmy Unibike z np: Scottem lub Giantem z tej samej półki cenowej zauważysz, że Unibike ma osprzęt klasę wyżej, a kosztuje tyle samo lub nawet mniej. Popytaj na forach rowerowych, na pewno w tej cenie będą Ci polecać Unibike'a.

http://www.unibike.pl/trekking.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross to ogólnie rzecz biorąc kupa. schiller zastanów się dlaczego jeździsz Audi - możesz mieć za mniejsze pieniądze samochód z takim samym wyposażeniem np. Renault. Tak samo jest z rowerami wg. mnie to co pisze dawkol-d1 nie jest prawdą, nie płacisz tylko za markę - płacisz za setki godzin testów - co rzutuje później na Twoje bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Co do rozmiaru ramy to powiem ci jutro - zapytam kumpla który ma sklep i serwis rowerowy. Napisz jeszcze ile żona ma wzrostu ? :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja narzeczona :tongue4: ma 165 ...

a jeśli chodzi o markę to oczywiście na ogol tez wybieram tylko co najlepsze ale akurat to ma być rower na jakieś niedzielne wypady od czasu do czasu także RR to nie musi być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kup tańszy model znanej i wypróbowanej m-ki - pozdrawiam Jutro Ci odpiszę od tych rozmiarach ramy :)[br]Dopisany: 30 Marzec 2008, 21:19 _________________________________________________schiller Ramy w góralach i trekingach maja inną charakterystykę - dlatego dla tej samej osoby na tych dwóch typach ram mogą być różne rozmiary. Pytałem kolegi i powiedział mi że dla Ciebie to widzi ramę 22,5"-23" a dla Twojej narzeczonej to jakieś 16-17.5'. Dlatego są takie rozbieżności ponieważ człowiek człowiekowi nie równy - wiadomo różna długość nóg, tułowia i rąk. Najlepiej jakbyś poszedł do sklepu przymierzyć odpowiedni rozmiar ramy trekingowej - zobaczysz która najbardziej ci leży i dopiero wtedy coś możesz zamawiać przez neta - pozdro - znalazłeś coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka schiller - chętnie Ci pomogę - rowery to moje hobby i mam blisko do Ciebie więc służe pomocą

Jeżeli chodzi o rower dla Ciebie i Twojej kobiety to jest pewna okazja ale śpiesz sie z decyzją

http://www.allegro.pl/item338432828_tandem_sprzedam.html[br]Dopisany: 31 Marzec 2008, 10:23 _________________________________________________Tylko pamietaj - Ty zawsze z tyłu i nogi na bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka schiller - chętnie Ci pomogę - rowery to moje hobby i mam blisko do Ciebie więc służe pomocą

Jeżeli chodzi o rower dla Ciebie i Twojej kobiety to jest pewna okazja ale śpiesz sie z decyzją

http://www.allegro.pl/item338432828_tandem_sprzedam.html[br]Dopisany: 31 Marzec 2008, 10:23 _________________________________________________Tylko pamietaj - Ty zawsze z tyłu i nogi na bagażniku

Uwielbiam czytać posty tego VIPa :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to co pisze dawkol-d1 nie jest prawdą, nie płacisz tylko za markę - płacisz za setki godzin testów - co rzutuje później na Twoje bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Z tymi testami itp. to masz rację, no i opinia na temat danej marki jakoś musiała być wyrobiona ;)

Ale wracając do mojego poprzedniego postu, to coś w tym jednak jest. Podam przykład: kupiłem jakieś pół roku temu nagrywarkę Samsunga, i zapłaciłem jakieś 120zł, a za taką samą nagrywarkę, tyle, że z napisem Samsung na przedniej obudowie dałbym 150zł. A był to ten sam model nagrywarki, tyle, że jeden z nazwą firmy na przednim panelu a drugi-ten który ja kupiłem bez nazwy firmy ;)

Ja nadal polecam rowery Unibike'a bo są dobre i tanie :) Polecam popytać na forach rowerowych, na pewno polecą ci m.in. Unibike'a.

Wejdź sobie np. na:http://www.forumrowerowe.org/ , http://www.bikeforum.pl/ i poczytaj, wtedy sam dokonasz wyboru takich rowerów jakie Ci najbardziej odpowiadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie namawiam na zakup super firmowego roweru - mam swoje doświadczenia i tyle - a trochę kilosów w swoim życiu nakręciłem - nic dodać nic ująć - każdy ma swój rozum i kupuje to co mu pasuje albo to na co go stać Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to pożądna propozycja - biorąc pod uwagę że z przeznaczeniem wekendowym to naprawdę :th: powinien służyć długo, osprzęt jak i cała reszta jest na poziomie, ma to co powinien a w tej cenie to cudów nie dostaniemy - ciekawe jaka jego waga ( tak na marginesie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem to pożądna propozycja - biorąc pod uwagę że z przeznaczeniem wekendowym to naprawdę :th: powinien służyć długo, osprzęt jak i cała reszta jest na poziomie, ma to co powinien a w tej cenie to cudów nie dostaniemy - ciekawe jaka jego waga ( tak na marginesie )

Waga 16,12kg.Polecam firmę Kellys.Nie miałem żadnych problemów z rowerkiem :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...