Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Po wymianie termostatu temp spada tylko przy b. wysokich prędkościach (?)


Mariusz90r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakieś 3 tygodnie temu wymieniłem w moim A4 B5 1.8T termostat, bo staremu zdarzało się podczas trasy spaść na 70 i dopiero w mieście wracał na 90. Kupiłem Wahlera i rewelka, zrobiłem kilka dłuższych i krótszych tras- temp łapał szybciej niż wcześniej i utrzymywał ją cały czas, aż do dziś. W jedną stronę jechałem (a raczej wlokłem się) krajowymi i wszystko ok, powrót już autostradą i utrzymywałem 150-180km/h patrzę na licznik a tam temp. tylko nieco ponad 60stopni... zwolniłem do 110 temp wróciła do 90... czy To na pewno wina termostatu? Dziwi mnie że temp spada tylko i wyłącznie przy tak szybkiej jeździe gdzie silnik ma dość spore obroty..

Jutro postaram się zapiąć VAG'a jeśli nie wykaże nic to mam się szykować na zakup kolejnego termostatu ? :/ Jeśli tak to jaka firma tym razem? Behr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia,albo nowy termostat się poddał albo było na tyle zimno,że hulający wiatr w komorze silnika oraz ogrzewanie kabiny odebrało więcej ciepła niż był w stanie wytworzyć silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia,albo nowy termostat się poddał albo było na tyle zimno,że hulający wiatr w komorze silnika oraz ogrzewanie kabiny odebrało więcej ciepła niż był w stanie wytworzyć silnik

przestan wypisywac głupoty

czujnik wody padł, wymiana najlepiej na ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wyjścia,albo nowy termostat się poddał albo było na tyle zimno,że hulający wiatr w komorze silnika oraz ogrzewanie kabiny odebrało więcej ciepła niż był w stanie wytworzyć silnik

przestan wypisywac głupoty

czujnik wody padł, wymiana najlepiej na ori

Wytłumacz mi różnicę w działaniu czujnika w ruchu miejskim a na autostradzie? No chyba że są dwa,jeden do szybkiej a drugi do wolnej jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadki temp podczas jazdy sa spowodowane wadliwym działaniem czujnika

termostat jest nowy wiec ten temat odpada

na forum jest pełno informacji na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i banal skrobne. ... ale VAG uleczylby niedowiarkow.

Walniety czujnik wskaze od razu ... a tak w ogole nowy termostat od razu podejrzewac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ten przypadek to miałem to samo winą był czujnik (vag mi nic nie pokazywał) wymieniłem na toprana i już dwa latka śmiga i przy okazji termostat żeby był spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie czujnik do wymiany miałem to samo Vag błędu nie pokazywał,ja kupiłem zamienik za 16 zł i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi, męczyłem auto cały czas VAG'iem i w końcu pokazał błąd 16500 czyli jednak wychodzi na to że czujnik, niestety kupiłem to co mieli w hurtowni - jakiegoś no name'a i problem jak był tak jest, wyprzedzanie 3 tirów z rzędu = spadek temp. do 80stopni, szybsza jazda- to samo... orientuje się ktoś w jakiej cenie dostanę ori czujnik w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejny czujnik i ta sama sytuacja... powiedzcie mi jest szansa że źle odpowietrzony układ jest winien tej sytuacji? Wydaje mi się że dobrze odpowietrzyłem, ale już jestem tak zrezygnowany że spróbuje wszystkiego żeby tylko zaczęło działać normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo a wina to pompa wody u mnie wymieniona i jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...