Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Spadający hamulec..


kshysiu85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: i proszę o pomoc bo nie znalazłem na forum dokładniejszej odpowiedzi na to pytanie.. a mianowicie gdy wcisne lekko hamulec to zaczyna powoli opadac i gdy stoje to musze go odpuscic i ponownie wcisnac zeby sie podniosl. Hamulce wszystkie odpowietrzylem, pompa hamulcowa jest nowa dzisiaj wlozona, brak wycieków :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączę się do pytania. Od roku ma to samo. Moje auto hamuje ok. U mnie pedał opada bardzo wolno - mocno trzeba go wcisnąć.

dodam, iż u mnie problem nasila się wraz z mrozem. Również myślałem, że to pompa (nie wymieniałem)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniłeś pompę to został ci już tylko blok ABS-u :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie mogę sie polaczyc komputerem z blokiem zeby zrobic odpowiednie procedury odpowietrzajace :/ wiec metoda inna: śliska nawierzchnia i hamulec do dechy zeby sie wlaczal ABS ale odpowietrzylem po raz kolejny i nic. Napiszcie czy jest jakies inne rozwiazanie na odpowietrzenie pompy ABSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam po wymianie pompy na nową. Dzisiaj zaprowadziłem na poprawki odpowietrzenia. Dam Ci znać jak odbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie mogę sie polaczyc komputerem z blokiem zeby zrobic odpowiednie procedury odpowietrzajace :/ wiec metoda inna: śliska nawierzchnia i hamulec do dechy zeby sie wlaczal ABS ale odpowietrzylem po raz kolejny i nic. Napiszcie czy jest jakies inne rozwiazanie na odpowietrzenie pompy ABSu

w tym aucie nie uruchomisz procedury odpowietrzenia VAG-iem układu ABS

wpadajacy hamulec to normalny objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku za poświęcony czas i tłumaczenie jak odpowietrzyć układ ale odprowadziłem na poprawki tam gdzie wymieniali mi płyn i wytłumaczyłem im tak jak Ty mówiłeś. Zobaczymy co zrobią, pojechałem z kumplem jego b6 dla porównania żęby zobaczyli. U niego jest twardy i łapie do góry u mnie zjeżdża na dół hamulec oczywiście :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem i odpowietrzalem i zadnych babelkow z powietrzem nie ma :/ czytałem ze moze to byc uszkodzony sterownik ABS

A jak odpowietrzasz ABS??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlaczonym zaplonem. Dzisiaj jeszcze raz odpowietrzalem i sloiczek czrnego plynu poplynal od strony kola kierowcy. Wszystkie 3 pozostale kola czysciutki plyn ale hamulec dalej sie nie zmienil wiec ja juz nie wiem co moze byc. Pompa hamulcowa nowa, odpowietrzony zero wyciekow... wiec moze to jednak ta pompa abs.. sa tam jakies zaworki ktore mogly puscic? czy moze to wina sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlaczonym zaplonem. Dzisiaj jeszcze raz odpowietrzalem i sloiczek czrnego plynu poplynal od strony kola kierowcy. Wszystkie 3 pozostale kola czysciutki plyn ale hamulec dalej sie nie zmienil wiec ja juz nie wiem co moze byc. Pompa hamulcowa nowa, odpowietrzony zero wyciekow... wiec moze to jednak ta pompa abs.. sa tam jakies zaworki ktore mogly puscic? czy moze to wina sterownika?

kolego w B5 nie odpowietrzysz pompy ABS-u przepompowując płyn przez zacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...