Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż pakietu wewnętrznego oświetlenia QQ1 w A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie ma wtyczki T17g?

Opublikowano
  • Autor

nie ma wtyczki T17g?

Jak widzisz na schemacie idzie zasilanie do podsufitki a fabrycznie kabelki ida ci od brazowej wtyki T12k do T17g ktorych ty nie masz .

Opublikowano

Potrzebuje pomocy: ustawiłem w zielonym menu wszystkie wartości tak jak na pierwszej stronie i kodowanie bajt 16 i tak dalej, wszystko świeci tak jak powinno na mmi jest podświetlona ikona do regulacji natężenia światła (na biało) ale nie można wejść do środka żeby regulować natężenie

I teraz tak

Aby mieć mozliowść regulacji natęzenia oświetlenia na ekranie MMI musimy jeszcze zrobić jeszcze jedno kodowanie :wink4:


Drugie Kodowanie VCDS

MMI 2G

[07 - Head Control]--> [Adaptacja - 10] --> Channel 1 dodać 2 do istniejącej wartości

MMI Basic Symphony/Concert

[56-RADIO] -->[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte> 8 Bit 7 - Wnętrze Ustawienia światła aktywnych - (1 = aktywne)

MMI 3G

Robimy to poprzez Ukryte MENU

I co mam zrobić jeszcze w zielonym menu żeby ta regulacja była aktywna i działała regulacja natężenia

MMI oczywiście 3G

Opublikowano
  • Autor

Dla 3G jest w pierwszym poscie :


MMI 3G

Poprzez Ukryte Menu wchodzimy w car --> carmenuoperation --> interior light ---> wartość 5



Screen_12_090626_0035_0016.png


Screen_13_090626_0036_0017.png




Screen_26_090626_0040_0021.png



Screen_30_090626_0041_0022.png




Screen_17_090626_0037_0018.png



Screen_18_090626_0038_0019.png


Wychodzimy z ZIELONEGO MENU back i robimy RESTART .

Opublikowano

I tak też zrobiłem

Ikona ambience lighting

3goswietleniepanel1.png

świeci się na biało zanim najadę na nią a nie na czerwono jak inne

I nie działa regulacja natężenia światła.

Myślę że gdzieś w kodowaniach trzeba jeszcze coś odznaczyć tylko gdzie?

Miałem tak że jak uruchamiałem pakiet oświetlenie w drzwiach (klamki+czerwona i biała) to musiałem w każdym sterowniku drzwi osobno kodować (uaktywniać) oświetlenie bo po samych kodowaniach jak w pierwszym poście nie świeciło nic

Opublikowano
  • Autor

Cos nie wszedzie zakodowałes sprawdz :

[09 - Cent. Wybiera.]
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1
[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

Opublikowano

Heh

Nio zrobiłem tylko kodowanie to co jest w spojlerze :facepalm: do oświetlenia nóg czyli[09 - Cent. Wybiera.]

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte> 16 Bit 6 - Ustaw bit ręcznie na "1" - (1 = aktywne)

A to co napisałeś nie :facepalm:

Wielkie dzięki wieczorem działam dalej

Opublikowano
  • Autor

Heh

Nio zrobiłem tylko kodowanie to co jest w spojlerze :facepalm: do oświetlenia nóg czyli[09 - Cent. Wybiera.]

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte> 16 Bit 6 - Ustaw bit ręcznie na "1" - (1 = aktywne)

A to co napisałeś nie :facepalm:

Wielkie dzięki wieczorem działam dalej

Albo ja jestem juz slepy albo .......nie wiem ;)

Wyszczególnione jest SYSTEMAMI MMI

Pierwszy post :

MMI Basic Symphony/Concert

[56 - Radio] --> [Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 8 --> Bit 7 - Wnętrze Ustawienia światła (1 = aktywne)

[09 - Cent. Wybiera.]

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

MMI 2G

[07 - Head Control]--> [Adaptacja - 10] --> Channel 1 dodać +2 do istniejącej wartości

[07 - Head Control]--> [Adaptacja - 10] --> Channel 111 RESTART zmiana z 0 na 1

[09 - Cent. Wybiera.]

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

MMI 3G

[09 - Cent. Wybiera.]

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

Poprzez Ukryte Menu wchodzimy w car --> carmenuoperation --> interior light ---> wartość 5

Opublikowano

Nie to ja jestem ślepy :facepalm:
Dzięki

Opublikowano

Panowie dobrze rozumiem bo zabieram sie za ten mod, mam moduł obsługujcy QQ1 ( sprawdzone ) mając zwykłe radio MMI Concert , nie mam NAVI, bede miał możliowść regulacji oświetlenia modułów ledowych przestrzeni nóg tych od Tominika , przez ocpje na MMI ?

Opublikowano
  • Autor

Panowie dobrze rozumiem bo zabieram sie za ten mod, mam moduł obsługujcy QQ1 ( sprawdzone ) mając zwykłe radio MMI Concert , nie mam NAVI, bede miał możliowść regulacji oświetlenia modułów ledowych przestrzeni nóg tych od Tominika , przez ocpje na MMI ?

Tak oczywiscie :)

Dla przypomnienia kodowanie :

MMI Basic Symphony/Concert

[56 - Radio] --> [Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 8 --> Bit 7 - Wnętrze Ustawienia światła (1 = aktywne)

[09 - Cent. Wybiera.]

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 0 - zmiana z 0 na 1

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 1 - zmiana z 0 na 1

Opublikowano

nie mogę zakodować tej zmiany:

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

Pozostałe przyjął mi bez problemu. W czym jest problem?

Opublikowano
  • Autor

nie mogę zakodować tej zmiany:

[Coding - 07] --> Long Coding Helper --> Byte 16 Bit 6 - zmiana z 0 na 1

Pozostałe przyjął mi bez problemu. W czym jest problem?

słaby kabel pewnie , trzeba recznie w binary wprowadzic 1

Opublikowano

ręcznie też nie che. Wyskakuje komunikat ale teraz nie wiem dokładnie jaki

Opublikowano

podziekował działam :)

Opublikowano
  • Autor

ręcznie też nie che. Wyskakuje komunikat ale teraz nie wiem dokładnie jaki

Cos żle robisz , sprobuj na innym kablu

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

mam pytanie odnośnie podświetlania w tapicerce drzwi. Kupiłem sonie nowe boczki drzwiowe które mja już założoną instalację pod oświetlenie ( czerwona i biała lampka oraz podświetlanie klamki) i jest tam już wyprowadzona wtyczka. Moje pytanie jest takie bo jeszcze nie rozbierałem swojej tapicerki i nie wiem jak tam wygląda sterownik drzwi: Czy wystarczy podłączyć gdzieś tam wtyczkę w wolne miejsce czy będę musiał przepinać piny z wtyczki do wtyczki

Opublikowano

Wystarczy podłączyć. Każdy sterownik drzwi obsługuje QQ1.

Opublikowano

Witam

Znalazłem na Allegro zestaw klamki + zestaw lampek z pakietu QQ1 [ oswietlenie boczki QQ1 ]

Moje pytanie czy konieczna jest modyfikacja czy wystarczy założyć i podpiąć kostki pod istniejące urządzenia ???

Opublikowano

wiązki elektryczne w komplecie są czy tylko same lampki i klamki?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.