Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pakietu wewnętrznego QQ1 oswietlenia przestrzeni nóg , kratek , schowka


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

OK. Czy po wymianie wszystko działa, żeby dojechać do ASO? Czy w grę wchodzi jakieś kodowanie? No i jeszcze ta ochrona komponentu - o co tu chodzi??

Oczywiscie ,ze po wymianie sterownika nie wszystko bedzie chodziło .

Po to własnie jest OCHRONA KOMPONENTU :wink: tak sobie wymyslili w nowych modelach AUDI :kwasny:

Dokładnie chodzi o to aby przypisać nowy sterownik pod twój VIN auta.

Wczesniej pasuje spisać twój obecny LongCoding (Pomocnik Kodowania) w MCE 09 .

mce092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wrclaguna: jak patrzę na to co robisz na tym forum: szybka i bezinteresowna pomoc oraz kompetencja (bo nie zauważyłem by ktoś zgłaszał do ciebie reklamacje) to wart jesteś na A4-klub choćby symbolicznego pomnika. Z pewnością to nie tylko moja opinia - nie pisze więcej bo wyjdzie na OT. Nie wiem czy wiesz, na zagranicznych forach przywołują twoje linki... Dzięki za pomoc, tak ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, na zagranicznych forach przywołują twoje linki...

Tego nie wiedziałem :embarrassed:

Tak wracajc do tematu to przy wymianie sterownika MCE ( Moduł Centralnej Elektryki ) mozna pare dodatkowych rzeczy dołozyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, na zagranicznych forach przywołują twoje linki...

Tego nie wiedziałem :embarrassed:

Tak wracajc do tematu to przy wymianie sterownika MCE ( Moduł Centralnej Elektryki ) mozna pare dodatkowych rzeczy dołozyć :wink:

Jakbyś mógł rozwinąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko pare rzeczy czyli Bixenon , Bixenon skreny , Asystent swiatel drogowych , czujnik deszczu/swiatła , czujnik jakosci powietrza , układ mycia reflektorow ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, na zagranicznych forach przywołują twoje linki...

Tego nie wiedziałem :embarrassed:

Tak wracajc do tematu to przy wymianie sterownika MCE ( Moduł Centralnej Elektryki ) mozna pare dodatkowych rzeczy dołozyć :wink:

WRC wiesz możejakie inne opcje oprócz grzanych stołków obsługuje MCE z końcówką D w stosunku do C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na 8K0 907 063 N odpalę pakiet QQ1?

A jak nie to czy ewentualnie aby podłączyć lampki LED pod oświetlenie sufitowe trzeba ciągnąć kabelek do podsufitki czy można gdzieś się wpiąć na kostkę (lub wiązkę) pod schowkiem lub kierownicą aby lampki funkcjonowały tak jak sufitowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na 8K0 907 063 N odpalę pakiet QQ1?

A jak nie to czy ewentualnie aby podłączyć lampki LED pod oświetlenie sufitowe trzeba ciągnąć kabelek do podsufitki czy można gdzieś się wpiąć na kostkę (lub wiązkę) pod schowkiem lub kierownicą aby lampki funkcjonowały tak jak sufitowe?

Nie wiem czy odpalisz na tym sterowniku QQ1 (w ETCE brak info :kwasny:) pasuje abyś sprawdził czy masz w nim obsadzony PIN :wink: wtyka 32a/PIN 17

Demontaz schowka po stronie kierowcy

Wyjmakiem odczepiamy boczną zaslepkę deski 1

bocznaoslonaschowka.png

– Wymontować osłonę boczną tablicy przyrządów po stronie kierowcy

– Wykręcić boczną śrubę 1.

– Wykręcić dolne śruby 3.

– Odczepić górną krawędź osłony tablicy przyrządów 2 po stronie kierowcy za pomocą klina demontażowego od tablicy przyrządów strzałki .

– Odczepić złącze 16-stykowe (wtyczka diagnostyczna).

– Wersja wyposażenia z oświetleniem przestrzeni na nogi: odłączyć elektryczne złącze wtykowe.

– Zdjąć osłonę tablicy przyrządów po stronie kierowcy.

schowekkier.png

schowekkier1.png

Po zdjęciu osłony od strony kierowcy musimy dostać się do naszego MCE . Na drodze staje jeszcze sprawa mocowań bezpieczników i przekażników. Na fotce strzałki ściągamy zabezpieczenia i dajemy cała obudowę na dół . Dodatkowo możemy jeszcze odkręcić mocowanie dolnego nawiewu aby mieć lepszy dostęp do Sterownika :wink:

27908673.jpg

MODUŁ CENTRALNEJ ELEKTRYKI :

mce091.jpg

mce88881.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do pakietu QQ1 wchodzi podświetlenie przy osłonach przeciwsłonecznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do pakietu QQ1 wchodzi podświetlenie przy osłonach przeciwsłonecznych?

W ETCE brak info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do pakietu QQ1 wchodzi podświetlenie przy osłonach przeciwsłonecznych?

W ETCE brak info :wink:

No dobra, zakładając, że NIE to:

1. Jak jest włączane oświetlenie tych lampek? Czy wiąże się to z wymianą osłon przeciwsłonecznych? Może schemat?

2. Co do montażu - czy w podsufitce są jakieś wytrasowane miejsca na otwory (od wewnątrz) do obsadzenia tych lampek czy trzeba robić montaż "na oko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w ELSIE znalazłem info , ze lampki oświetlenia lusterka makijażu należa do Pakietu QQ1 :wink: .

Do wymiany są niestety daszki poniewaz u ciebie jest brak przełacznikow stykowych .

Mozna to jakos ominąc stosując taki patent ---> http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b7-montaz-oswietlenia-daszkow-przeciwslonecznych-wymiany-podsufitowki-221631/

W sumie to temat o B6 ale nic sie nie zmieniło

lampki_podsufitki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podświetlane daszki z A6 C6 pasują do 8k0?

Masz numery ? sprawdze w ETCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podświetlane daszki z A6 C6 pasują do 8k0?

Masz numery ? sprawdze w ETCE

Numerów nie mam, ale mam gościa co ma podświetlane daszki z A6 C6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę i dam znać czy jest tam wspomniany PIN.

Czy ewentualnie aby podłączyć lampki LED pod oświetlenie sufitowe trzeba ciągnąć kabelek do podsufitki czy można gdzieś się wpiąć na kostkę (lub wiązkę) pod schowkiem lub kierownicą aby lampki funkcjonowały tak jak sufitowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualnie aby podłączyć lampki LED pod oświetlenie sufitowe trzeba ciągnąć kabelek do podsufitki czy można gdzieś się wpiąć na kostkę (lub wiązkę) pod schowkiem lub kierownicą aby lampki funkcjonowały tak jak sufitowe?

Aby działały lampki sufitowe musisz miec przełaczniki stykowe o ktorym wspominałem kilka postów nizej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem B8 ale bez pakietu oświetlenia, w kodach mam QQ0 ale mam podgrzewane fotele, czujnik deszczu/swiatła, bixenon i niby skrętny ale nie winem jak to sprawdzić i do tego jeszcze nie wiem czy mam fabryczny alarm - według kodów nie mam, ale mam diodę w drzwiach co mryga od razu po zaryglowaniu drzwi i brakuje mi jeszcze park troniku z tyłu…

I nie mam nawet podświetlanego schowka, ani pod nogami, jedynie lampki u góry. Czy jest szansa ze są tam kabelki i jest tam cala instalacja do zamontowania samych żarówek?? Czy po prostu trzeba jakieś wiązki kupić? Czy ktoś wie, jakie to są wiązki nr ?

Mam vaga i kabel, chyba 3.11 Czy nim da mi się odczytać model sterownika? Innych programów nie mam, używałem go w A3.

I brakuje mi jeszcze schowków pod fotelami, jedne widziałem na allegro, ale nie winem czy pasują. Czy w ogóle były montowane? Ja mam tak ze lubię schowki i światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...