Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy to wina termostatu? Prośba o pomoc


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:,

Chcę się upewnić czy to może być wadliwy termostat. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że samochód dosyć szybko się nagrzewa, ale jak mam ogrzewanie ustawione na HI to z rok temu grzało w samochodzie jak w piecu, a teraz znacznie słabiej... i po ostatnim przeglądzie wyszło mi, że spaliny Audi mieszczą się na granicy i zauważyłem też zwiększone spalanie czy to może być wina termostatu, że silnik może być nie dogrzany? Jaki termostat Panowie polecają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że teraz znacznie słabiej grzeje na hi może być również przyczyną pomału szwankującego czujnika temp w klimatroniku a co do termostatu to kosztuje naprawdę niewiele wiec jesli będzisz chciał wymienic to wymień na lepszy bo różnica naprawde niewielka a szkoda bawic sie z tym co jakis czas zwłaszcza teraz w okresie zimowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy rzeczywiście szwankuje czujnik temperatury w klimatroniku trzeba podpiąć samochód pod komputer? Jaki jest dobry termostat? Wahler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy silnik osiąga 90 stopni i utrzymuje temp. podczas jazdy? Jeśli tak to nie jest to wina termostatu.

Co do samego termostatu to osobiście polecam Wahlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem BEHR-a od kolegi maciejek z forum i na razie nie narzekam, ale faktem jest, że większość poleca ori z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Audi utrzymuje cały czas 90 stopni. To co może być, że grzanie jest słabsze niż rok temu?

Możliwe, żeby termostat wcześniej puszczał płyn chłodniczy do chłodnicy i przez to silnik był nie dogrzany? :mysli:

Jeżeli chodzi o nagrzewnicę to była wymieniana półtora roku temu :hi:.

Co do termostatu to lepiej dopłacić do ori z ASO niż kupować Wahlera?[br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 14:26_________________________________________________?[br]Dopisany: 31 Styczeń 2012, 17:24_________________________________________________Pomoże ktoś? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wahler lub Behr obydwa idą na pierwszy montaż,reszta na własne ryzyko.A przy okazji zajrzyj do pompy płynu,może to już jej ostatnie chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...