Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AIR BAG blad 65535 internal control module memory


pemko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dzis rano po -12 stopniowym mrozie wyskoczyl blad AIR BAG na vagu blad:

65535-internal control module memory error

00-10 intermittent

Z tego co wyczytalem to sterownik uwalony, do wymiany czy może coś innego? :angry:
Co ewentualnie posprawdzac.
I gdzie znajduje sie ten sterownik w A4 2000r. 1.8 benzyna

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym skasować błąd potem rozgrzał auto i wtedy sprawdził czy pojawia sie ponownie błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam błąd na VAGu, ten sam problem. I też zaczęło się to około 28 stycznia przy tych mrozach. Ciągle świeci AIR BAG na zegarach.

Jakieś rozwiązania? Do tego jeszcze akumulator pada i nie chce silnik zapalić. Właśnie ładuję. Mam nadzieję, że nie padło coś w ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo u mnie. Pojawiło się po nocy po kręceniu na zimnym. Szukam rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik do wymiany czy osuszenia? mam to samo u mnie jak było cieplo to kontrolka po jakimś czasie gasła teraz świeci coraz dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie to dopadlo. Dzis odpalalem kibla przy -26... zaswiecil sie Air Bag i juz sie swieci.

W sterowniku siedzi 65535.

Dostalem info ze mozna:

- wymontowac sterownik i odpiac od zasilania, odczekac chwile i zapiac... powinno pomoc

lub

- na skroty... odpiac klemy od aku odczekac chwile... efekt mnie wiecej ten sam

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede probowal po niedzieli... w garazu :)

Ale mentalnie juz sie przygotowalem na wymiane modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten blad da sie naprawic tylko przez przeflashowanie sterownika, innego sposobu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten blad da sie naprawic tylko przez przeflashowanie sterownika, innego sposobu nie ma

Sprobowac nie zaszkodzi... ale tak jak pisalem ja sie nastawiam na wymiane... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie sterownik z opisu okna 2-ego jest 1001 to jest to częsty problem bo procesory się rozwarstwiają. naprawa przez wgranie ponownie flash memory ale raczej po jakimś czasie znów wybije sięten błąd. Jak jest 0001 to mozna zrobić vag tacho lub commanderem "kasowanie crash data" i błąd powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. 28 stycznia 2012 roku rano po mroźnej nocy podczas uruchamiania zapłonu nie zgasła kontrolka AIR BAG. Kupiłem drugi sterownik, używany, o takich samych numerach tj. 8D0 959 655 J, 1001, Bosch. Pojechałem do elektryka i okazuje się, że nie da się zgasić kontrolki AIR BAG bo ten sterownik ma funkcję wyłączania poduszki bocznej pasażera, a mój pojazd nie ma takiego wyposażenia. Poza tym kupiony stewrownik jest ok. I tak oto mam dwa sterowniki, przy czym ten z mojego pojazdu jest niesprawny.

Czy ktoś wie, gdzie można dokonać wgrania ponownie flash memory? Lub też kogoś kto się zajmuje takim czymś?

Ewentualnie mogę odsprzedać sterownik z opcją zamykania poduszki powietrznej pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikorabi - sensor masz w 100% okej. terzeba tylko zmienić kodowanie sterownika masz prawdopodobnie kodowanie 104 lub 106. Podepnij vaga i zmień na 004 i błąd sam zniknie.

Chyba że chcesz sobie założyć stacyjkę, to dokup sobie czesto są przy anglikach i światło w podsufitceteż zmień na takie żeby miała kontrolkę AIRBAG PASENGER zamontuj i też będzie wszystko oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro chciałbym wyjąć sterownik. Wiąże się to z rozebraniem kokpitu. Co dalej. Jak zaprogramować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odgrzeje kotelta ale mam ten sam problem... i też sie zdarzylo na mrozie . Rozmawiałem z jakims szpecem i mi mówil że trzbea wgrać nowego softa do sensora i koszt 150 zł. Jak myslice robić tak czy da jakoś innym sposobem... Ps. rozłaczałem aku i odłaczalem kostki przecierałem i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...