Jump to content
IGNORED

Pierszweństwo na parkingu (np. tesco) - pieszy czy auto?

Killer1984

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się nad taką sytuacją: jadę sobie alejką na parkingu i nagle ktoś środkiem takiej alejki urządza sobie w najlepsze spacerek do auta... - kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo? jakie przepisy obowiązują na parkingu...?

Dzięki za info :)

zależy od danego sklepu.to jest teren wewnetrzny.czyli musiałbyś pytać w danej sieci.tak mi się wydaję może jestem w błędzie. :mysli:

Z tego co wiem to parkingi pod centrami handlowymi są traktowane jako normalne ulice a nie tereny prywatne.

Z tego co wiem to parkingi pod centrami handlowymi są traktowane jako normalne ulice a nie tereny prywatne.

też to potwierdzam

mówiłem że mogę się mylić :polew:

Pieszy ma pierwszeństwo tylko w strefie zamieszkania (określona znakami „D-40" i „D-41") .

na niektorych parkingach sa malowane przejscia dla pieszych zeby tylko po nich mogli przechodzic, po tym tez mozna sie skapnac ze ogolnie parking to ulica, bo inaczej nie malowali by nic

Dzięki Panowie,

Tak myślałem, ale nie byłem pewien... teraz będę wiedział kto tu "rządzi" :naughty: :bicz3: :buahaha:

Dobrze wiedzieć taką pierdółkę. Miałem przypadek na parkingu podziemnym, jechałem wolno a babka mi wychodzi pod samochód i jeszcze odgraża co ty k...a robisz. Oczywiście moja odpowiedź była adekwatna do jej :) W żadnym wypadku nie było tam pasów.