Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Brak hamowania na mrozie


Fabian_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Audi A4 1.9 TDi 130 Km podczas dużych mrozów ok -12 st. kiedy jade i hamuje a następnie przy drugim wciśnięciu hamulca pedał staje się twardy i auto nie hamuje w ogóle, wymieniałem płyn hamulcowy klocki tarcze, takie coś dzieje się tylko przy dużym mrozie.

kiedy pedał jest twardy a docisnę go "na chama" to klocki się zapiekają i po kilku sekundach jak wcisnę hamulec słychać takie metaliczne puknięcie i odblokowują się klocki. bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

[mod]Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vacuum & servo do sprawdzenia

bardziej skłaniałbym sie ku servu, w środku jest woda i zamarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Audi A4 1.9 TDi 130 Km podczas dużych mrozów ok -12 st. kiedy jade i hamuje a następnie przy drugim wciśnięciu hamulca pedał staje się twardy i auto nie hamuje w ogóle, wymieniałem płyn hamulcowy klocki tarcze, takie coś dzieje się tylko przy dużym mrozie.

kiedy pedał jest twardy a docisnę go "na chama" to klocki się zapiekają i po kilku sekundach jak wcisnę hamulec słychać takie metaliczne puknięcie i odblokowują się klocki. bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

Gdzie jest prefix!? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu

Czeeśc kolego i jak udało Ci sie zrobi coś z tymi hamulcami ? bo mam taki sam problem, narazie wstawiłem samochód do garażu żeby rozmarzł i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik sprawdził serwo i okazało się ze jest tam rdza, po wyczyszczeniu i złożeniu problem pojawiał się dalej po dalszym szukaniu okazało się ze pompa Wakum jest do wymiany i ona jest powodem problemu z hamowaniem teraz czekam na używkę jak zamontują mi to napisze czy problem został rozwiązany. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zapodac nowa, nie wiadomo w jakim stanie jest uzywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja mialem ten sam problem i zapodalem nową bo po co za jakis czas mi ma ten sam problem wrocic. Zresztą nie wiadomo czy używka nie będzie jeszcze w gorszym stanie niż ta co teraz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał i ja to rozebrać ale może dopiero jak się cieplej zrobi bo w garażu mało miejsca. Puki mrozy odpuściły to problemów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu innej vacuum pompy okazało się, że usterka dalej występuje i w końcu okazało się, że serwo było jednak wadliwe, podobno była w nim rdza i ona w połączeniu z zebrana wodą zamarzała i blokowała cały układ. wymieniłem serwo na inne używane i wszystko działa jak należy nawet na dużym mrozie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...