Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ropa - gnojówka w zimę


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje okolice niektórzy nazywają "biegun zimna" ,a czasem można białego niedźwiedzia zobaczyć na ulicy :-)... A na poważnie, nic nie leję, żadnych dodatków, a nigdy nie miałem najmniejszej przygody. Przed każdą zimą zmieniam tylko filtr paliwa (czyli co jakieś 20kkm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co by się stało jakby wlać pb 98 ......

zalezy ile ....

Zimą można mieszać w proporcjach 40% PB /60% ON. BMW dopuszcza w czasie szczegołnie silnych mrozów nawet 50/50 :grin:

:shock: mowisz o nowych silnikach dizla :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mój kupel juz od dłuszego czasu pracuje na stacji Orlen. Mowił mi ze jak ostanio podjechała cysterna z ON to wlewali paliwo do zbiornika z ON i do ziornika z ON Verwa nie wiem czy to normlane, bo mi sie to wydaje troche dziwne... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą można mieszać w proporcjach 40% PB /60% ON. BMW dopuszcza w czasie szczegołnie silnych mrozów nawet 50/50

Coś duża ta mieszanka w ciężarówkach leją ok 15% PB. A o tak dużych proporcjach to pierwszy raz słysze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mój kupel juz od dłuszego czasu pracuje na stacji Orlen. Mowił mi ze jak ostanio podjechała cysterna z ON to wlewali paliwo do zbiornika z ON i do ziornika z ON Verwa nie wiem czy to normlane, bo mi sie to wydaje troche dziwne... :/

wicior123, a wiesz o czyms taki, ze te beczki posiadaja kilkanascie komor :?:

Byl przy tym, ze widzial i moze potwierdzic:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co by się stało jakby wlać pb 98 ......

zalezy ile ....

Zimą można mieszać w proporcjach 40% PB /60% ON. BMW dopuszcza w czasie szczegołnie silnych mrozów nawet 50/50 :grin:

:shock: mowisz o nowych silnikach dizla :?:

Tak. W instrukcji E34 524 i 524 TD jest taka informacja. O ile mi wiadomo w Audi (tych starszych 1,6 D i pochodne oraz 1Y ) dopuszczano 40/60.

W silnikach TDI nie ma takiej potrzeby. Procudent nawet nie zaleca dodawania depresatorów ... cóż , w warunkach niemieckich nie ma takiej potrzeby ... u nas ... cóż sami wiecie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MorgothDBMA, sadze, ze pompa by byla szmelc bo bez smarowania. Z reszta jesli by bylo samo paliwo w ukaldzie to nawet by nie odpalil.

Ale jesli by bylo tak, ze chodzil na mieszance to mozliwe tez, ze by mogly si epierscienie zapiec lub cos w tym stylu.

Zalej i sprawdz to wszyscy bedziemy wiedzieli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega widział przypadek rozerwania silnika w Zetorze ... jeden z uczniów zalał PB95 ... zrzuciło go z fotela kierowcy a silnik nadawał sie na szrot ... tłoki wyszły górą.

Z mojej praktyki ... prawie 3 lata temu rezaliśmy mojego 1Z`ta ... przemyliśmy intercooler benzyną i zagadani zalozylismy go dosc szybko do auta ... auto odpaliło i pociągneło opary benzyny ... silnik nie dał się wyłaczyć przez 30 sekund i pracował bardzo głośno ... staliśmy osłupieni i nawet zapomnieliśmy o możliwości zduszenia silnika na biegu ...

Pozostawiam waszej wyobraźni , co się stanie z TDI , któe zalejecie czystą benzyną ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...