[ALL B6] Problem z ruszaniem - skrzynia biegów Automat

aniaikamil

Mam do was ogromną prośbę, auto gdy jest zimny silnik pieknie rusza do przodu i do tylu, gdy silnik jest cieply to do tylu jezdzi dobrze natomiast do przodu stoi kilka lub kilkanascie sekund lub potrafi sie cofnac czasem, ruszy po kilkunastu sekundach. Prosze poradzic bo co mechanik to inna diagnoza a slyszalem ze koszty moga byc ogromne. Pozdrawiam Klubowiczów!!!

Witam.

U mnie ciut inny problem. Jak zaparkuje auto "pod górkę" i rano chce wrzucić inny bieg niż P (Parking) :\ to muszę więcej siły przyłożyć niż na prostej powierzchni i troszkę się boje czy coś się nie dzieje ze skrzynią?

Pozdrawiam.

poczytaj o polecanych przez kolegow z forum zakladach zajmujacych sie profesjonalnie automatycznymi skrzyniami biegow. powierzenie skrzyni przypadkowemu mechanikowi moze skonczyc sie powaznymi kosztami... eksploatacja skrzyni dzialajacej nieprawidlowo tez jest ryzykowna.

Napewno cos z olejem, niski stan, przypochany filtr lub olej nie ma juz fabrycznych wlasciwosci.

ani z silnikiem 1,8T ani z 1,9 tdi nie wystepowal tiptronic tylko manual albo multitronic