Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Piszczenie z okolic alternatora, kontrolka - wykrzyknik w czasie rozruchu zimnego silnika.


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie chce w każdym dziale umieszczać nowego tematu bo uważam że nie potrzeba nam śmietnika :)

Borykam się z paroma problemami :P

1. Rano na mrozie jak odpalam to 3 razy zapala mi się wykrzyknik i piszczy ocb?

2. Jak już odpalę na mrozie to coś piszczy mi w okolicy alternatora. Napinacz?

3. Jak już jadę (na mrozie :D ) to jak się rozpędzę to zaczyna mi coś piszczeć w okolicach kół ( wymienione : tarcze, klocki, prawy przegub, lewa końcówka drążka kierowniczego wszystko przód ) Czeka mnie dodatkowo wymiana tarcz tył + klocków ( jeżeli coś wspólnego z tym piszczeniem)

Dzięki za odpowiedź

Michał

[mod]w ciagu roku od rejestracj wypadaloby sie zapoznac z regulaminem. poznałbyś sa zasady nadawania tematow watkom [Musashi][/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. U mnie też coś piszczy przy zimowych <-5 temperaturach podczas jazdy. Tarcze, przeguby, łożyska, osłony przegubów w jak najlepszym stanie, także nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. spadek napięcia akumulatora (przejrzyj, podładuj, ale mozliwe, że powoli pada)

2. może być wina samego paska, polecam kupić oryginalny w ASO (zrzuć pasek wieloklinowy i odpal na próbę)

3. w obecnych warunkach to normalne, szron i rdza na tarczach, musi się dotrzeć, co innego jak będzie piszczało po zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh 1 ok 2 wydaje mi sie ze napinacz bo cos jeden kolega mowil ze krzywo chodzi 3 mam to odkad kupilem furke ciagle mi w zime piszczy i to dosc glosno l;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz widział z góry napinacz jak jest uszkodzony to jest pod kątem moze jeszcze sprzęgiełko alternatora ale obstawiam napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wykrzyknik , aku masz już na wykończeniu i za kilka dni podczas tych mrozów na bank Ci nie odpali. Mój był w tak złym stanie, że nie zawsze na kable od innego auta odpalał :embarrassed: a po jednym przekręceniu krzyczał wykrzyknikiem, piszczał i wołał o pomoc :P Jak Ci coś piszczy, to moim zdaniem poczekaj na odwilż. Może coś Ci przymarzło ? Mi piszczą klocki ale kilka razy zahamuje, rozgrzeją się i jest oki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku mam fabryczny :P i na -20 pali tylko ten wykrzyknik wyskakuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo jak twój aku ma 16 lat to przydałoby się go wymienić :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pojawia sie wykrzyknij, tzn ze jest zbyt niskie napiecie zasilania. a to moze byc skutek niesprawnosci albo napinacza paska wieloklinowego albo sprzegla jednokierunkowego alternatora.

zakladam ze alternator nie ma zatartych lozysk lub zajechanych do sprezynek szczotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...