Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Weź coś między 77Ah a 85Ah.Bedzie więcej prądu zimą. W Octavi ll założyłem 77Ah bo większy nie wlazl a w Wołdze mam 85Ah.Juz 2 lata spokoju.

Oba Centra Futura.

Molla u mnie szansy nie było dostać. :'(

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Weź coś między 77Ah a 85Ah.Bedzie więcej prądu zimą. W Octavi ll założyłem 77Ah bo większy nie wlazl a w Wołdze mam 85Ah.Juz 2 lata spokoju.

Oba Centra Futura.

Molla u mnie szansy nie było dostać. :'(

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Seryjnie siedzi Moll DIN (72 Ah)380 A to wg.normy EN (72 Ah)640 A

Jeśli mówicie żeby brac cos większego miedzy 77 Ah a 85 Ah to tak zrobie.

Tylko czy nie będzie problemu z ładowaniem jeśli kupie akumulator o większych parametrach.

Sorry za leserskie pytania:facepalm:

Dzieki i Pozdrawiam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu zauważyłem że taki ori fabryka ma np. 61Ah a to co jest na rynku żeby miało jego prąd rozruchu to juz 68Ah potrzeba w Bosch, Centra czy Warta.

Dwa zawsze kupuje min 10-15Ah większy niż ori i nigdy z tego tytułu nie było problemu.

Trzy to nie 126p na pradnicy tylko Audi ze 140 alternatorem. Mam 85Ah i doladowywac nigdy nie musiałem a w zimie pół osiedla wyjeżdża ze mną bo muszą z mojej prądu pożyczać. Jak rano wstaje to mnie zimą zawsze żona popedza "no idź już bo się przez ciebie sąsiedzi do roboty spóźnia". O:-)

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie mieści to bierz większy
Weź coś między 77Ah a 85Ah.Bedzie więcej prądu zimą. W Octavi ll założyłem 77Ah bo większy nie wlazl a w Wołdze mam 85Ah.Juz 2 lata spokoju.

Oba Centra Futura.

Molla u mnie szansy nie było dostać. :'(

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Seryjnie siedzi Moll DIN (72 Ah)380 A to wg.normy EN (72 Ah)640 A

Jeśli mówicie żeby brac cos większego miedzy 77 Ah a 85 Ah to tak zrobie.

Tylko czy nie będzie problemu z ładowaniem jeśli kupie akumulator o większych parametrach.

Sorry za leserskie pytania:facepalm:

Dzieki i Pozdrawiam:wink:

Ja swego czasu zauważyłem że taki ori fabryka ma np. 61Ah a to co jest na rynku żeby miało jego prąd rozruchu to juz 68Ah potrzeba w Bosch, Centra czy Warta.

Dwa zawsze kupuje min 10-15Ah większy niż ori i nigdy z tego tytułu nie było problemu.

Trzy to nie 126p na pradnicy tylko Audi ze 140 alternatorem. Mam 85Ah i doladowywac nigdy nie musiałem a w zimie pół osiedla wyjeżdża ze mną bo muszą z mojej prądu pożyczać. Jak rano wstaje to mnie zimą zawsze żona popedza "no idź już bo się przez ciebie sąsiedzi do roboty spóźnia". O:-)

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Dzieki Pozdrawiam.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano to jest możliwe ze do ADRa J1P

battery 220 A (44 Ah) taki maly aku musi siedzieć??????? i taki wlasnie maly mam ori. mogę wsadzić większy? np. 55??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano to jest możliwe ze do ADRa J1P

battery 220 A (44 Ah) taki maly aku musi siedzieć??????? i taki wlasnie maly mam ori. mogę wsadzić większy? np. 55??

Takie właśnie małe były wkładane fabrycznie. Śmiało bierz większy, 55Ah lub nawet 60Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej by było gdyby podali jaki alternator na wypasie 90, 120, 140A bo w sumie tylko to limituje akumulator.

Do 90A 77Ah max bo zadyszki dostaje całość.

Sony Xperia Tapatalk 4 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki akumulator sugerujecie do B5 AJM(72Ah). Auto niegarażowane, dużo krótkich odcinków(częste zapalanie, gaszenie) także target podobny jak taxi. Moll, Futura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki akumulator sugerujecie do B5 AJM(72Ah). Auto niegarażowane, dużo krótkich odcinków(częste zapalanie, gaszenie) także target podobny jak taxi. Moll, Futura?

80Ah

---------- Post dopisany at 08:37 ---------- Poprzedni post napisany at 08:34 ----------

szukaj czegoś z Molla. U mnie siedział 8 lat. Następca to też Moll.

Z tego co słyszę to max 5-6 lat teraz wytrzymują bo ludzie za rzadko by wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obecnie posiadam ori varte 95Ah z 2003r, na wlepce J1U (pacjent jak w podpisie avf b6 q, z webasto) altek 140A. W przyszłym tyg planuję kupić nowy akumulator (obecny posiadał rok temu jakieś 60%pojemności wg testera boscha) ale nie jestem pewien wyboru, wstępnie wybrałem Varte silver 85Ah lub 100Ah-i tu się zastanawiam czy 100Ah to nie będzie za dużo, na doładowanie na tak krótkim odcinku - codziennie pokonuję trasę minimum 2 X 16km.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Jak nie ma webasto to 85 jest ok. Mam Centre Futura 2 lata i ok. Jak masz możliwość to Moll.

Co do webasto to tu była kombinacja.

http://a4-klub.pl/showthread.php?t=304607

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie byłem dziś w sklepie po nowy aku i w dwóch sklepach proponowali mi do 1.8 72ah to nie zaduzo? altek ma 90A. tak podawal im katalog brac go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dać radę. Ale chyba było coś rzędu 61 ori nie pamiętam.

http://webshop-cs.tecdoc.net/centra/?language=PL&country=PL

Sony Xperia Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, a czytałeś ten wątek ?

Popatrz sobie we wlepkę a nie klepiesz darmo w klawisze.

To nie forum wróżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum żeby je najpierw poczytać.

W pierwszym poście tego tematu masz kody z wlepek,wystarczy tylko zerknąć.

Ale po co,lenistwo i tyle z twojej strony.

Po prostu ci się nie chce.

A żal to czytać po raz setny jak ktoś pyta o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam do kupienia varte 70Ah 760A (en) jak myslicie bedzie dobry robie dlugie i mega krotkie trasy zalezy co jak. prosze o podpowiedz co jak czy brac.

Sent from my GT-I9105P using Forum Fiend v1.0.

Z obecnej gamy JC masz tylko jeden akumulator Varty 70Ah i 760A, a jest to Varta Start&Stop PLUS w wersji AGM. Więc jeśli się nie pomyliłeś z parametrami, to wiedz, że nie jest to akumulator dedykowany do aut z umiejscowieniem pod pokrywą silnika!! Jeśli koniecznie chcesz akumulator w wersji Start&Stop to wybierz jego kwasową wersję, będzie to akumulator Varta Start&Stop 70Ah i 650A, chociaż tak naprawdę nie wiem po co Tobie taki typ akumulatora. Dla Twojego pojazdu z Varty masz do wyboru 5 akumulatorów ( tych w długości 278mm ) w trzech liniach produktowych:

-Varta Black 70Ah/640A

-Varta Blue 72Ah/680A oraz 74Ah/680A

-Varta Silver 74Ah/750A oraz 77Ah/780A.

Przy częstych, krótkich trasach wybierz sobie coś z Varty Blue, a najlepiej z Varty Silver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest forum żeby je najpierw poczytać.

W pierwszym poście tego tematu masz kody z wlepek,wystarczy tylko zerknąć.

Ale po co,lenistwo i tyle z twojej strony.

Po prostu ci się nie chce.

A żal to czytać po raz setny jak ktoś pyta o to samo.

Kolego jak bys chcial wiedziec to przeczytalem wiem co jak a nie moja wina ze nie mam kompltenej wlepki i nie wiem jaki mam miec wiec nie spinaj sie tak bo mnie nie znasz i nie wiesz ze jak cos chce to najpierw czytam szukam potem grzecznie pytam.

Dziekuej Tym ktorzy zechcieli odp.

Wlasnie z tym aku. jest tak ze kolega ma do sprzedania uzywke w bardzo dobrym stanie ale skoro jest tak jak piszesz ze lepiej go ominac ze wzgledu stop an go to ok wlasnie dziwilo mne to ze ma taki wysoki 2 wspolczynnik prad rozruchu. Raz jeszcze dziekuje za rozwianie watpliwosci :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...