Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

powiedz mi ile cię kosztował aku varta silver 77ah 780a ?

380 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja zdjąłem tylko ten korek z której podłączyłem wężyk

Ja czytałem w instrukcji mojego aku że trzeba z jednej strony podłączyć wężyk odprowadzający gazy z aku a drugi otwór po drugiej stronie ma być otwarty bez korka.

W swoim ori aku też tak miałem że z jednej strony był otwarty otwór.

Czytałem że jak są zamknięte obydwa otwory to może napuchnąć aku:eusathink:

---------- Post dopisany at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany at 18:22 ----------

Już jestem po wymianie swojego aku na VARTA Silver 77Ah 780A radzę przy wymianie aku odkręcić podstawę od akumulatora i poczyścić kanały odpływowe u mnie ten pod aku był drożny ale już drugi kanał po serwem był na maksa zabity jakimś syfem i musiałem przepychać go śrubokrętem na koniec oczyściłem komorę od aku odkurzaczem i wszystko wygląda jak nowe:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji Boscha w przed ostatnim punkcie jest napisane tak :

- jeżeli pojazd posiada wąż odprowadzający gazy, należy podłączyć go do jednego otworu odpowietrzającego, zatykając drugi otwór korkiem.

Uwaga: nie wolno zatykać obu otworów odpowietrzających - grozi to wybuchem!

Ja wykonałem to wg w/w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze zrobiłem usuwając jedną zaślepkę i podłączając wężyk, a drugą zaślepkę zostawiając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam na pierwszy montaz zalozony od nowego aku moll 450A i 95Ah strasznie duzy gad jak w ciagniku i patrzylem taki powinien byc, czy to z racji tego ze mam dosyc dobrze doposazone auto sporo elektryki grzane fotele, spryski itp. Czy ma. kupic taki sam czy moze byc 85ah ale z wiekszym orodem rozruchu?? czy najlepiej brac taki sam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana mojego i nie wiem co kupić. ( mam A4 B7 2.0 TDI 140 KM )

Na etykietce mam zalecenie J1D -72Ah, alternator 8GU - 140A

Jak wchodzę na stronę Bosha to zalecają albo:

Bosh S4 74Ah i 680 EN lub

Bosh S5 77Ah i 780 EN

sam nie wiem nie chciałbym coś spalić sobie w Aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Futury 85Ah po dwa lata i chodzą. A z webasto 100Ah zalecane. Wiec pakuj co chcesz oby nie mniej jak 72Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, mam na pierwszy montaz zalozony od nowego aku moll 450A i 95Ah strasznie duzy gad jak w ciagniku i patrzylem taki powinien byc, czy to z racji tego ze mam dosyc dobrze doposazone auto sporo elektryki grzane fotele, spryski itp. Czy ma. kupic taki sam czy moze byc 85ah ale z wiekszym orodem rozruchu?? czy najlepiej brac taki sam??

Też taki miałem i wszędzie się dziwili że taki duży(także koledzy z forum którzy prowadzą sprzedaż),zadzwoniłem do ASO sprawdzili po VIN i taki ma być.W ASO cena 600zł:facepalm: Zamówiłem Varte Blue też 95Ah 830A cena ok 400zł i śmiga aż miło:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centra spadła na psy nawet nie da się u nich oddać akumulator na gwarancje. Ja polecam Bosch od S4 w górę sam taki kupiłem i polecali mi również dostawcy znajomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy odradzają kupno wysyłkowe ale ja zaryzykowałem i kupiłem tu Akumulator Varta BLUE 95Ah 95 Ah 830A G7 Warszawa (3849818629) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Paczka doszła bez uszkodzeń i wszystko śmiga :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy macie jakieś sprawdzone firmy/sklepy w których warto kupić taki akumlator ?

Kupiłem tutaj S5, szybka wysyłka, 3 lata gwarancji i dobry kontakt i moim zdaniem tanio :thumbup1:

AKUMULATOR BOSCH SILVER S5 77 AH 780A GW.36mc TEST (3779772541) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej jednak znaleźć gdzieś w okolicy niż brać wysyłkowo? Częstochowa to w końcu nie jakiś Pipidówek. 30zł nie doliczą jak się na miejscu zostawi starą baterię i widać co się bierze i wiadomo że nie podróżował położony na boku itd. Allegro - Częstochowa - S4 74Ah - Szukaj i oto wynik

Akumulator BOSCH S4008 12V 74Ah/680A Częstochowa (3823189749) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Zła cena? Jakby Ci się nie chciało klikać na link aukcji:

Częstochowa Ul. Drogowców 33/35A (za stacją paliw Tesco) Kom. 604 059 486 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżować na boku może zanim dojedzie do sklepu, tego nikt nie wie

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany at 22:29 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

A ja wybrałem wysyłkowo,ponieważ w mojej okolicy jest dużo drożej i nie trzeba oddawać starego aku

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,u mnie tak samo jak zadzwoniłem do uważanej za najtańszą hurtownię w okolicy i usłyszałem cenę to trochę zdębiałem :facepalm: dlatego alledrogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej jednak znaleźć gdzieś w okolicy niż brać wysyłkowo? Częstochowa to w końcu nie jakiś Pipidówek. 30zł nie doliczą jak się na miejscu zostawi starą baterię i widać co się bierze i wiadomo że nie podróżował położony na boku itd. Allegro - Częstochowa - S4 74Ah - Szukaj i oto wynik

Akumulator BOSCH S4008 12V 74Ah/680A Częstochowa (3823189749) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Zła cena? Jakby Ci się nie chciało klikać na link aukcji:

Częstochowa Ul. Drogowców 33/35A (za stacją paliw Tesco) Kom. 604 059 486 ;)

Też kolego to znalazłem - w sumie 7 km ode mnie - to nie daleko ...

Zastanawiam się jeszcze nad S5 tym 77Ah i prądzie chyba rozruchowym 780En

Póki co mam Oryginalnego MOLL'a który ma już 8 lat - jeszcze dziadek kręci ale jest słaby ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad

VARTA G8 95Ah 830A bardzo mocny, nie wiem czy nie za mocny, czy mi go doładuje zawsze.

Stary siedzi oryg 380 A (72 Ah) i jakoś dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ori miałem Molla 95Ah teraz kupiłem dokładnie taki jak piszesz i złego słowa nie mogę powiedzieć jeżdżę już 2 m-ce i nie ma problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to myślenie ludu. 90% myśli że jak hurtownia to już musi być taniocha, a prawda jest taka, że jak idzie normalny człowiek z ulicy do hurtowni to ceny dostaje kosmiczne. co prawda zdarzają się hurtownie które sprzedają hurtowym odbiorcom i w detalu po takich samych cenach, ale to jest bez sensu.

varta, bosch to najlepsze wybory, na centre jest ostatnio bardzo dużo reklamacji, ale ja mam ponad 3 lata i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...