Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przede wszyskim to kupić nowy :decayed:

W Autolandzie mają markę własną MAXIS, akumulatory z tą nazwą robi dla nich VARTA, 80 Ah wczoraj zapłaciłem 280 PLN brutto ( przy 30% zniżkach ):whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w firmowce z autolandu tego wlasnie maxis i druga zima i juz trzeba z rana ladowac bo nie odpali czyli gowno nie ma to jak kupic Varte za te 350 zł i miec spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam autobat czy jakos tak od 3 tygodni ale poki co ok. dzis chyba mi jedna swieca padla bo bylo ciezko ale tez u mnie -20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem Giga Wat'a 83Ah 720A (to jest odłam Boscha) i narazie diesel fajnie mi pali przy pierwszych mrozach :wink: Mój ojciec na takim jeździ w Octavii 02r. 1.9 TDI (AGR) od jakiś 7 lat i nadal super mu trzyma prąd. Jakby ktoś szukał taniego aku to polecam GigaWat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a co powiecie na temat akumulatorów firmy banner ??

Polecam, RENAULT jak dobrze kojarzę lubi tego producenta !!!

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

Mi ostatnio zdechła Futura. Przeżyła 3 lata i 2 miesiące czyli gwarancja i tyle. Także ja osobiście futury nie polecę

Nie jesteś pierwszy, w ubiegłym roku szukałem aku do Fabii i kilku znajomych właśnie popłynęło na Futurze tak jak ty, koniec gwarancji = koniec aku !!!

Centra PLUS również po 3 latach musiałem wymienić w żony aucie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku kupilem Bosch s5 bo padl mi stary aku i od tamtej zimy jeszcze nie zdarzylo mi sie zeby mi auto nie odpalilo, zoabczymy jak bedzie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat jakiej firmy akumulator wybrać jest nierozwiązywalny.

Jedni mówią, że Centra masowo pada inni że na Centrę jest mało reklamacji za to że Bosch jest do kitu itd.

Przy zakupie warto sprawdzić datę produkcji i napięcie na zaciskach i nie ekscytować się tym jaka to firma byle to był znany producent i nie jakaś tańsza jego odmiana niby identyczna z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy aku bendiks wymkieniony bo szwankował swiece ok auto ciezko(bardzociezko) pali ma ktos pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat jakiej firmy akumulator wybrać jest nierozwiązywalny.

Jedni mówią, że Centra masowo pada inni że na Centrę jest mało reklamacji za to że Bosch jest do kitu itd.

Przy zakupie warto sprawdzić datę produkcji i napięcie na zaciskach i nie ekscytować się tym jaka to firma byle to był znany producent i nie jakaś tańsza jego odmiana niby identyczna z oryginałem.

Dokladnie, nie ma co czytac tez za duzo w necie, bo od tego glowa boli i nie wiadomo pozniej co kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to każdej firmy akumulator będzie ok. Do puki nie dojdzie do jakiegoś zwarcia wewnątrz to będą działać. A to że w niektórych markach jest coś takiego częściej a w innych żadziej to juz inna sprawa. Można by się takimi statystykami podeprzeć tylko pytanie które są prawdziwe. W swoim czasie przeglądałem wiele testów i opinii na forach. Jedni pisali że marka nr 1 jest zła a inni że jednak jest najlepsza i w ogóle ile ludzi tyle opini. WIec czym się kierować.

Wg mnie jedyna zasada przy kupnie tego sprzętu to taka by omijać zakupy po marketach bo tam stoją niedoładowywane miesiącami i padają czasami zaraz po montarzu. Ciotka moja kiedys kupiła w Tesco to tydzień później go reklamowała a że chyba są świadomi tego że maja syf to sami zaproponowali zwrot pieniędzy.

Starajmy się kupować akumulatory w niedużych sklepach gdzie one schodzą i są odpowiednio przechowywane i doładowywane a nie powinniśmy się nadziać na minę choćbyśmy wybierali jakąkolwiek firmę.

Teraz produkuje się akumulatory które mają wytrzymać gwarancję. Zapomnijmy o czasach gdzie 10 letni samochód przyjeżdzał z niemiec na akumulatorze z którym wyjechał z salonu.

Akumulator najbardziej dobija eksploatacja gdzie jest niedoładowany, a założę się że 3/4 waszych aku właśnie takich jest bo jeżdzą krótkie odcinki po mieście, ogrzewanie szyby, foteli i kto wie co jeszcze włączone że na ładowanie aku zostaje już niewiele.

Kto robi przeważnie trasy to może powiedzieć że akumulator mu wytrzymał ponad 5 lat bo w takie jeżdzące po mieście 3 lata to już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o firmie Centra? Kupiłem ostatnio chyba CB740 czy jakoś tak bo mój padł. Chciałem Varte ale nie mieli a nie chciało mi się jeździć i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj gadałem z kolega miał centre plus chwalił bardzo pozniej kupił do dwuch akich samych samochodów w tym samym czasie boscha i bannera i mowi ze temat porównywalny i ten i ten po trzech latach niestety słaby chciał bym dodać jezeli ma to znaczenie ze jezdzi na krótkich trasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o firmie Centra? Kupiłem ostatnio chyba CB740 czy jakoś tak bo mój padł.

1. W tym wątku gdzieś między stronami 35 a 40 jest trochę rzetelnie wyglądających opinii o Centrze.

2. Ja mam ten sam CB740 od 21 grudnia 2012 czyli ponad rok. Kosztował 279zł. Żadnych problemów, ostatnio przy -14 kręcił dizlem całkiem porządnie. Tylko z klemy minusowej zdejmij czerwoną klapkę, żebyś się kiedyś nie pomylił przy podłączaniu ładowarki czy przewodów rozruchowych tak jak ja, na zasadzie czerwony do czerwonego...

3. Co to jest "dwuch akich"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba A4 - masz tu 50 stron odpowiedzi i nadal nie wiesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...