Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciągnięcie i włożenie wtrysków - gorzej zapala


darooo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem komplet wtrysków z innego auta i w ramach eksperymentu wrzuciłem je do mnie - jako, że nie widziałem różnicy po paru dniach wróciłem do swoich. Niestety co dokręciłem to miałem "przedmuchy" czyli podczas zapalania lub pracy motory w miejscu gdzie mamy wtrysk po przyłożeniu ręki czujemy "powietrze" - że tak to w prosty sposób powiem :cool1: Po dokręceniu wszystkich problem miałem tylko z jednym - chyba sterującym. Dokręcałem naprawdę mocno, w między czasie zdemontowałem z dwa razy sprawdzić czy wszystko ok ale gniazdo jak i wtrysk był czysty więc nic nie powinno przeszkadzać w dokręceniu i uszczelnieniu. Dopiero gdy zauważyłem, że wtrysk ma trochę luzu na boki przykręciłem go lekko odchylając od głowicy.

Po tej operacji wydaje mi się, że auto gorzej zapala, nawet jak było +5 stopni. Zawsze to było od ręki, nawet w zeszłoroczne mrozy nie było problemów. Teraz niby tez nie ma problemu ale przy -16 kręci z 10 sekund. Czy tym dokręcaniem bez klucza dynamometrycznego mogłem zajechać podkładki i czy ten mm głębiej osadzenia lub odchylenia może wpływać negatywnie? Już sam nie wiem, aku rok starszy może ciut wolniej kręci ale wole się spytać czy tak niewielkie zmiany mogą na coś wpływać.

Ropka 100% ok bo jest w miarę ciepło a mam pełen bak + dodatek. Wszystkie filtry robione na jesień.

Ostatnio robiłem komplet logów:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=238601.msg2852923#msg2852923

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu wtrysków powinno wymienić się te miedziane podkładki, koszt niewielki. Załóż dokręć odpowietrz układ i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie KAŻDE wyciągnięcie wtrysków powinno wiązać się z wymianą podkładek uszczelniających. Jak ucieka Ci kompresja może gorzej palić. Ja u siebie majstrowałem z wtryskami to przez kilka dni mi też ciut gorzej odpalał, myślę że może lekko się zapowietrzył, teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam jeszcze jakiś przedmuchy jak to się po czasie ułożyło :mysli: W sumie nie sprawdzałem później :wallbash: dziś muszę zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a patrzyles na kat wtrysku? Bo mi po wymianie wtryskow spadl do 20 i podobnie jak u Ciebie duzo gorzej zapala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a patrzyles na kat wtrysku? Bo mi po wymianie wtryskow spadl do 20 i podobnie jak u Ciebie duzo gorzej zapala.

Trochę opadł, ale prędzej też tak był, pewnie pasek się trochę wyciągnął:

http://vaglog.rtnet.pl/daro87_68485.html

33-36 jednostki.[br]Dopisany: 03 Luty 2012, 11:47_________________________________________________

Może mam jeszcze jakiś przedmuchy jak to się po czasie ułożyło :mysli: W sumie nie sprawdzałem później :wallbash: dziś muszę zobaczyć...

Sprawdziłem na zimnym silniku (-13) tuż po odpalaniu i po badaniu organoleptycznym czyli pierw ręką a później twarzą :decayed: niestety nie poczułem przedmuchów. Siedzą dobrze, kompresja powinna być poprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie czujesz przedmuchow nie znaczy ze polaczenie jest szczelne. wymien uszczelki i dokrec kluczem dyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daroooo kup sobie te uszczelki, 30min i masz wymienione, następnie odpowietrz układ (ja robiłem to tak że jedna osoba kręci rozrusznikiem a druga dokręca lekko poluźnione nakrętki na przewodach do wtrysków) na koniec ustaw kąt wtrysku na rozgrzanym silniku. Podejrzewam że skończy się problem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie racje, problemem jest uciekająca kompresja. Operacje robiłem jak były jeszcze dodatnie temp i mocno się zdziwiłem, że jakoś tak śmiesznie kręci, 1-2 sekundę dłużej. Myślałem, że się ułoży albo coś. Układ myślę, że jest odpowietrzony, w końcu z 2-3 tyś km tak przejechałem to chyba "przepaliłem" powietrze.

Podkładki standardowa rzecz w każdym sklepie moto czy trudniejsza sprawa i tylko ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinno byc klopotu, ja placilem 2zl sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn (prowadzi warsztat) kupił mi rano te podkładki ale pierw sprawdziliśmy takim płynem - pianką czy się bąbli koło wtrysków i nic nie bomblowało więc ich nie wymieniłem. Zresztą nawet nie było gdzie - pełen warsztat. Temat przedmuchów chyba wyczerpany. Może mam urojenia albo coś inne niedomaga np. rozrusznik, aku.

Aha, badanie wykonane na silniku który po rozgrzaniu do 90 stopni stał z 30 minut na -15, może na zupełnie innym silniku badanie wykazało by jakieś bąble ale kuzyn mówi, że to wtedy nie ma aż tak istotnego wpływu na zapalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...