Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Pokrywa zaworów


mateooo25

Rekomendowane odpowiedzi

witam. w moim AJM cieknie z pokrywy zaworow slyszalem ze trzeba zakupic pokrywe z 1.9 po 2003 roku...i otoz chcialem sie was zapytac jak rozpoznac czy dana pokrywa bedzie spelnia moje oczekiwania?jakies numery na niej sa? z jakich modeli silnika bedzie pasowac ? czego mam przestrzegac?moze wy mi pomozecie ? moze ktos posiada takowa?licze na wasza pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego dokładniej cieknie, nie da rady tego uszczelnić? Uszczelki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja uszczelnialem ze 10 razy i nic, pokrywki do 2003 maja wade fabryczna i tyle, odksztalcaja sie bo plastikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie chciałem uszczelkę wymienić bo jeszcze tego nie robiłem, a jak poznać czy odkształcona poziomicę krótką położyc tak najłatwiej i masz wtedy 100% pewność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka pokrywe do AJM-a

ale rocznik 2000 nie cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w których silnikach są plastikowe pokrywy? wiem ze w tych najmocniejszych na pompo wtryskach awx i avf bodajże. w których jeszcze dawali to dziadostwo?bo nowe kosztują kolo 5 stów podobno a stare wszystkie są kriwe i ciekną. da się w ogóle kupić jakiś silnik na pompo wtrysku który ma jeszcze normalna metalowa pokrywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli potwierdza się im dalej tym większy badziew. niedługo tylko logo OOOO będzie miało coś wspólnego z audi :thumbdown:

polecam zmiane marki, [br]Dopisany: 09 Luty 2012, 01:07_________________________________________________

w których silnikach są plastikowe pokrywy? wiem ze w tych najmocniejszych na pompo wtryskach awx i avf bodajże. w których jeszcze dawali to dziadostwo?bo nowe kosztują kolo 5 stów podobno a stare wszystkie są kriwe i ciekną. da się w ogóle kupić jakiś silnik na pompo wtrysku który ma jeszcze normalna metalowa pokrywę?

mialem kilka aut z silnikami PD i jakos zaden nie cierpial na wycieki.

deformacja pokrywy nastepuje wskutek jej niewlasciwego montazu - zbyt mocnego i nierownego dokrecenia srub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deformacja pokrywy nastepuje wskutek jej niewlasciwego montazu - zbyt mocnego i nierownego dokrecenia srub.

Jak widać nigdy tego nie montowałeś skro twierdzisz ze da się źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na innym forum znalazłem, że problemy z wyciekiem z pod tej pokrywy nie są wcale spowodowane złym montażem czy też uszczelką a śrubami, którymi jest dociskana. Śrubki posiadają tulejki gumowo metalowe, które po dłuższym czasie tracą swoją sprężystość, i przez to nie dociskają prawidłowo pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...