Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Na mrozie zapalił zgasł i już nie działa


lechu1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z moją A4 1.9 tdi

No więc zacznę od tego ,że przed zimą wymieniłem wszystkie świece bo niestety wszystkie były popalone i miałem o dziwo tylko małe problemy z rozruchem. Po dzisiejszej mroźnej nocy mam problem ponieważ rano zapaliłem silnik, dałem mu popracować przez kilka minut ale kiedy zacząłem ruszać obroty zqczeły falować i "padła" jakby odcięło paliwo. Poprzedniego dnia tankowałem i miałem około 30l w baku. Myślałem że to paliwo zamarzło i przez cały dzień ogrzewałem samochód. Udało się załatwić nagrzewnice i po podłączeniu pod prostownik i naprawde długim kręceniu wkońcu zaskoczył. zostałwilem właczony silnik i później się przejechałem zeby sprawdzić czy jest ok . wszystko było wporządku wchodził na obroty bez problemów. Przed godziną wyjechałem do miasta i po przejechaniu 5 km obroty znowu zaczeły falować i zdechła. odholowałem ja go garażu i i tam pod prostownikiem kreciłem tak długo aż zapaliła . tym razem obroty cały czas dziwnie falowały a przy wciśniecieciu gazu dławil i dochodził do max 1,5tys po czym zdechł. mam nadzieje ze wszystko dobrze opisałem i proszę o waszą pomoc. Dodam jeszcze ,że auto stało na dworze w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej, moim skromnym zdaniem, zamarza paliwo. Sprawdź co masz w filtrze paliwa i kiedy w ogóle zmieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw auto na dłużej w ogrzewanym garażu i wymień filtr paliwa.

Nie męcz go tak tym kręceniem :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj lechu1990 jak już odmroziłeś ją i zapaliła to po co robiłeś przejażdżki, trzeba było wypompować to paliwo z baku i zalać innym zimowym a nie czekać jak zamrznie po raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj lechu1990 jak już odmroziłeś ją i zapaliła to po co robiłeś przejażdżki, trzeba było wypompować to paliwo z baku i zalać innym zimowym a nie czekać jak zamrznie po raz drugi.

Albo ze 3 litry benzynki i do pełna ON-u :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolewanie nic nie da, to jest jak z robieniem majonezu, jak struktura padnie to trzeba od poczatku robić. To samo u Ciebie, osusz zbiornim, zrób mieszankę 3l benzyny 7 ropy, wstaw na jakaś kuchenkę tylko uważaj żebyś domu nie spalił (ja mam na warsztacie taką starą podkładke ze spiralą na 220V)

Nagrzej żeby aż parowało, wlej to się zbiornik ogrzeje i jak silnik pociągnie ciepłego to przewody z parafiny się oczyszczą , jak już odpalisz i silnik się zagrzeje to wymień filtr na nowy bo ten będzie szajs jak zatrzyma w sobie tę parafinę co była w rurkach i zbiorniku. Koniec no i pamiętaj lej dobre paliwo.

Porada ode mnie.

Ja kupuję paliwo ale tankuję ostatni tydzien do 30l bańki, jak stoi na ziemi na dworze i się nie robi mleczne i nie mętnieje to leję i musi chodzić, jak się robi mleczna to zmieniam stację.

Dla szybszego efektu możesz stosować butelkę 2l po coli lub jakąś inną byle była przeźroczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 sposoby:

1 - odepnij przewód od filtra co przychodzi ze zbiornika i załóż na niego pompkę ręczną lub elektryczną i wypompuj.

2 - rozbierz kosz i dobież siędo zbiornika, wyjmij kosz i wskaźnik od poziomu aliwa i tez wyciągnij jakas pompką czy czymś innym.

jest jeszcze 3 sposób an leniuch ale to musiałbyś ogrzać znów auto żeby zapaliło, jak zapali to odepnij powrót z filtra i do bańki. Silnik pochodzi jakiś czas a paliwo nie wróci do baku tylko do bańki obok auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parafina niczego nie uszkodzi nawet jak dostanie sie do pompy czy na wtryski (chociaz to malo prawdopodobne bo przez filtr sie nie przedostanie), Troche temperatury i czasu i z powrotem sie zdekrystalizuje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki i dobry sposób polać silnik wrzątkiem i odpalić niech sobie pochodzi jakby co czynność powtórzyć zamarza woda dodana do paliwa zatankuj sobie paliwko gold na statoilu 6.28 za litra i niech się wymiesza ja miałem podobny problem wczoraj przy iveco pomogło.a dzisiaj jak rano odpalałem złapał od pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ta operacja była przeprowadzona około południa zalałem paliwko na statoilu i pojechałem z 50kilosów z towarem wróciłem o 14 i stał do rana o 6:00 go paliłem stoi pod chmurką i odjechałem. także pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja tez mialem podobny problem dzisiaj przy(-24)świece akumulator wymienione ,ladnie palił codziennie a dzisiaj Chcialem odpalic na początku zapaliła się kontrolka od oleju i zaczęła migac,pięć razy próbowałem i Nie udało się odpalić;/.ropa była zalany bp ultimate oczywiście ta lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...