Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Montaż haka zderzak z wlewem od gazu


rafal85-24

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Witam.Postaram się w miarę umiejętności pisania i tworzenia po krótce opisać przebieg montażu haka w swojej audi może coś z tego co napisze kiedyś się komuś przyda :gwizdanie: Na allegro kopiłem taki zestawik;

0107_01.jpg koszt141.13zl +przesyłka w sumie 220zł

Posiadam zamontowany gaz wiec zaczynamy od zakręcenia butli następnie odkręcamy plastikowy korek do tankowani pod nim znajdują się dwa blachowkręty wykręcamy je

IMG_1510.jpg

na zdjęciu widać otwory już po wykręceniu wkrętów.Następnie od wewnętrznej strony zdezaka jest przykręcony miedziany wężyk od wlewu gazu do zbiornika potrzebne będą 2 klucze 17 jedna zakładamy na końcówkę druga odkręcamy nakrętkę (poleci trochę gazu przy odkręcaniu przez chwilkę wiec żeby się ktoś nie wystraszył :>czekamy chwilek az zleci i odkręcamy do końca )

IMG_1511.jpg

tak to wygląda po zdemontowaniu

[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 18:48_________________________________________________Następnie podnosimy tył samochodu i ściągamy kolo odkręcamy wkręty które łącza nadkole ze zderzakiem zakładamy koło te samo czynność powtarzamy po drugiej stronie chyba ze ktoś ma podstawki to na podstawki stawiamy ja nie miałem wiec musiałem się troszkę pobawić można tez próbować krótkim śrubokrętem bez ściągania kół jak tam się komu uda :> następnie w bagażniku pod dywanikiem znajdują się po dwie śruby po każdej stronie

IMG_15033.jpg

zielone strzałki pokazują gdzie się znajdowały (zapomniałem zrobić zdjęcie :> ) przekreślonej na czerwono śruby tam niem to miejsce jest zaślepione i trzeba zrobić dziurę śrubokrętem ale o tym później :> po odkręcaniu tych śrub pociągamy za zderzak i teoretycznie powinien się wysunąć tak wyczytałem na tym forum niestety za prosto by było :> zderzak ruszy się o ok5cm i poczujemy opór niestety plastik od nadkola zapiera się o metalowe elementy nadkola musimy spróbować złapać za zderzak od dołu i spróbować unieść go lekko w górę a następnie pociągnąć energicznie do siebie teoretycznie powinien wyskoczyć jeśli nie kładziemy się pod spód i tam widać taki zatrzask trzeba go lekko podgiąć śrubokrętom i próbować ja to robiłem w temperaturze -11stopni i zabawa z tym zajęła mi jakaś godzinkę co by tego nie polamac bo plastiki były sztywne pomogłem sobie trochę opalarka podgrzewając te zatrzaski i poszło w normalnej temp. na plusie powinno zejść bez problemu pociągając tak jak napisałem wyżej kiedy się już nam to uda wyciągamy zderzak z podłożnic.

[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 19:16_________________________________________________Następny krok to wsuwamy hak w podłożnice i sprawdzamy jak pasują otwory (w tym momencie właśnie sobie powinniśmy zrobić dziurę w miejscu zaślepki o której pisałem wczesnej)u mnie w haku były tylko dwa otwory pierwszy i ostatni

IMG_1503.jpg

w otwory po obu stronach wkręcamy śruby u mnie pasowały idealnie po wkręceniu śrub zaznaczamy miejsce środkowego otworu odkręcamy śruby wyjmujemy hak wiercimy otwory i z powrotem w podłożnice skręcamy hak na sztywno tak jak ma być po trzy śruby po każdej stronie i przechodzimy do kolejnego kroku jakim jest dopasowanie zderzaka;po wyjęciu zderzaka z podłożnic zostały przy nich łapy trzymają je po 2albo 3 śruby (imbus 6)odkręcamy je łapy nie będą nam już potrzebne w zestawie z hakiem znajdują się szpilki dystansowe wkręcamy je w otwory po łapach

IMG_1512.jpgnastepnie odkręcamy w bagażniku plastik zaznaczony strzałka na zdjęciu

IMG_1503.jpg

następnie nad otworami podłożnic znajdują się takie zaślepki trzeba je wyciągnąć i mamy otwory do zamontowania zderzaka

IMG_15055.jpg

[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:07_________________________________________________nastepnie bierzemy zderzak z wkręconymi wcześniej szpilkami dystansowymi i przymierzamy do samochodu ja musiałem podciąć trochę zderzak i kawałek aluminiowego korytka w zderzaku oto fotki

IMG_15188.jpg

kiedy wszystko już pasuje skręcamy wszystko w kolejności odwrotnej :>

a to kilka dodatkowych fotek do tego tematu

IMG_15200.jpg

IMG_15077.jpg

tak wygląda zaczep zderzaka na błotniku

IMG_15044.jpg

a tak wygląda zaczep na zderzaku

IMG_1513.jpg

[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:24_________________________________________________A to efekty po założeniu

IMG_1525.jpg

IMG_1526.jpg

[br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:31_________________________________________________Dodatkowe informacje :gwizdanie: Robiłem to z Braciakiem w nieogrzewanym garażu przy temp.-11stopni zajęło nam to kolo 5godzin z przerwami na obiadek i kawę :wink4: moja rada róbcie to w lato albo w ogrzewanym garażu plastiki lepiej ulegają w czasie demontażu i montażu :gwizdanie: [br]Dopisany: 05 Luty 2012, 20:37_________________________________________________Niestety elektryki nie podłączałem bo za zimno przegląd w marcu wiec poczekam aż się ociepli :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry materiał, dobry :good:

Też mam gaz w zderzaku i hak leży w garażu już kilka miesięcy.... Napewno skorzystam i podziele się swoimi uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyda się opis, ale ja mam pytanie, bo przymierzam się do kupna.

-Czy można zamontować hak bez wiązki jeżeli potrzebuję tylko do montażu wieszaka na rowery I nie bedę ciągnął przyczepki? Czy diagnosta to później puści I wbiją mi taki hak do dowodu oraz czy nie dostanę mandatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wogule morzesz tak przewozić rowery obiło mi się o uszy że Niebiescy mogą ci zabrać dowód ze tak zamontowany bagażnik jest to w polsce nie legalne ale podpytaj tak słyszałem ostatnio w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czemu ludzie tak wożą rowery? Trochę to nielogiczne, widzę od groma aut z tymi bagażnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo musi być , to wymóg na przeglądzie. Poza tym jak załadujesz rowery to zasłonią one tylne lampy.Wtedy na rowerach wieszasz jeszcze przenośne lampy które są wpięte do gniazda haka. Można to zaobserwować wśród turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem po urzędach i już wiem co i jak.

Ogólnie po założeniu haka jest 30 dni na rejestrację. Rejestracja w urzędzie jest bezpłatna, ale płatne jest uzyskanie homologacji - 35zł - na stacji diagnostycznej która sprawdza czy hak jest poprawnie zamontowany i ma tabliczkę znamionową.


Słuchajcie potrzebuję pomocy. Kupiłem ten zasrany hak, goście przez telefon zapewniali, że pasuje do tego auta, bo sprzedają tego dużo. Kupiłem więc i dzisiaj zacząłem go montować. Wszystko było ok do momentu zakładania zderzaka... zderzak nie pasuje!!! Nie da się wepchnąć tych mocowań do haka... ja ich zajebe... co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...