Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Uszczelka pod głowicą -wymiana, jak dobrze to zrobić


mike22285

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczow jestem tu nowy wiec niewiem czy robie wszystko dobrze.oto wiec wczoraj stalem sie wlascicielem anglika a4 b6 2.0.dzis odkrylem ze nierówno pracuje na jednym cylindrze poogladalem swiece i jedna jest zalana olejem az do samej gory.widze ze padnieta jest uszczelka ponizej uszczelki zaworow.jezeli chcialbym ja wymienic to trzeba zrzucac rozrzad? czy mozna spokojnie odkrecic wsadzic uszczelke lub silikon i zakrecic bez obawy ze rozrzad mógl przeskoczyc dzieki i pozdrawiam

[mod]Pytasz o konkretny silnik, więc należy wybrać konkretny prefix - poprawiłem[/mod]

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to Tylko uszczelka pod pokrywą zaworów skoro swieca jest zaolejna do samej gory. Sprecyzuj gdzie ta świeca jest zaolejna. Bo zrzucenie głowicy w UK nie jest tanie a profesjnalizm takiej roboty w podrzednych warsztatach jest mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to Tylko uszczelka pod pokrywą zaworów skoro swieca jest zaolejna do samej gory. Sprecyzuj gdzie ta świeca jest zaolejna.

To na pewno ta uszczelka :cool1: Gdzie głowica do tego :decayed: Nierówna praca może byc wieloma rzeczami spowodowana :cool1: Zapodaj vaga ale stawiam na cewke :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi.a wiec tak gdy sciągnąłem fajke od swiecy to swieca jest w oleju tzn jej komora,to jest uszczelka tylko nie ta 1 pod zaworami tylko na łączeniu z górną płaszczyzną głowicy bo widze skąd leje.zrobie to sam tylko nigdy niemialem do czynienia z audikami.chcialem zapytac czy po sciągnieciu tych pokryw pod zaworami musze sciągac pasek.mechanik powiedzial ze tam niema uszczelki tylko silikon.a ja znalazlem uszczelke na ebay.dzieki jezszcze raz.fajnie byc na takim forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to chodzi o tę górną część głowicy do ktorej dopiero jest przykręcona ta plastikowa pokrywa zaworów. To faktycznie jest składane na silikon tylko ale pod pokrywą już jest uszczelka. Co do paska to raczej musisz się nastawiać na jego ściągnięcie bo jak odkręcisz to wszystko to poluzujesz wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedzi.a wiec tak gdy sciągnąłem fajke od swiecy to swieca jest w oleju tzn jej komora,to jest uszczelka tylko nie ta 1 pod zaworami tylko na łączeniu z górną płaszczyzną głowicy bo widze skąd leje.zrobie to sam tylko nigdy niemialem do czynienia z audikami.chcialem zapytac czy po sciągnieciu tych pokryw pod zaworami musze sciągac pasek.mechanik powiedzial ze tam niema uszczelki tylko silikon.a ja znalazlem uszczelke na ebay.dzieki jezszcze raz.fajnie byc na takim forum

to powiedz mechanikowi ze jest idiotą :cool1: Jest uszczelka i kup ja i sam wymień :good: Kup silikon do 600 stopni i objedz ją tym po obu stronach i złóż :wink4: Śruby skrecaj od środka (czli tzw. spirala Archimedesa) do zewnątrz. Paska żadnego nie trzeba zdejmować tylko górną osłone paska rozrządu. 20 mnut roboty :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Wandej napisal to 20 minut roboty, jednak ja wole objechac jedynie zalamania sylikonem, a nie cala uszczelke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo....wiadomo ze angielscy mechanicy to idioci tylko kase chca sciagac.wiadomo dlaczego piekne fury koncza zywot na angielskich szrotach.dzieki raz jeszcze jutro sie za to biore...pozdrawiam[br]Dopisany: 07 Luty 2012, 23:14_________________________________________________witam a wiec tak wymienilem uszczelke.ale silnik chodzil tylko na 3 garach wiec kupilem jeden coilpack cewke fajke/chodzi juz na 4 garach ale zapalila sie kontrolka silnika i tak dziwnie chodzi silnik wiec niewiem jutro moze uda mi sie podlaczyc pod kompa to zobacze ale dziwne wydaje mi sie to.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...