Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyjące przednie koło


robitech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Proszę o pomoc co to może być?

Od pewnego czasu zauważyłem że wyje mi któreś kołoz przodu więc pojechałem do mechanika na sprawdzenie łożysk po sprawdzeniu okazało się że to nie łożysko bo nic nie było słychać jak podczepili maszynkę do sprawdzania była cisza. Gdy mechanik się przejechał stwierdził że to opony wyją bo miałem zimowe. Dzisiaj kupiłem oponki lletnie oczywiście używki i po przełożeniu jest tak samo czrli wyje a szczególnie jak skręcam kierownicą w lewo to wycie się nasila. Co to może być już sam nie wiem. Proszę o opinie i sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze miałem taki przypadek w innym samochodzie problemem okazała sie krzywa felka. Naz zimowej i letniej oponie było tak samo zmieniło sie po zmianie koła. spróbuj pozamieniać koła i sprawdz zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki :wink4: jutro będe kombinował oby to tylko było w kazdym razie Podziękowania :hi:[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2008, 19:49 _________________________________________________Witam ponownie

Dzisiaj sprawdzałem przekładałem koła raz jedno raz drugie i jest tak samo :( nie wiem co to może być? Zauważyłem że jak zwalniam puszczam gaz to wtedy bardziej wyje i jak podczas jazdy skręcam w lewo może to jednak łożysko ale czemu gdy sprawdzali to nic nie wyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dokładnie taki sam przypadek tylko na odwrót. Jak skręcam w prawo to słychać buczenie. Nawet zmieniłem łożysko koła - lewe. Bez powodzenia - dalej hałasuje. Mądre ksiązki mówią i to samo potwierdził mi mechanik, że jak np. hałasuje przy skręcie w prawo to uszkodzone jest łożysko lewe i na odwrót. Wszystko wskazuje na to, że będe musiał wymienić jeszcze jedno łożysko - prawe. Po przewiezieniu kilku osób na próbę wszyscy stwierdzili na słuch że to prawe łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli będe musiał kupić łozysko i wymienie tylko jeszcze sprawdze które to dokładnie. Jutro jade w dalszą podróż także w końcu może wykryje z której strony mi wyje. Jak co to jeszcze się odezwe.

Dzięki i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wreszcie postanowiłem wymienić to łożysko. Po dłuższej jeździe stwierdziłem że to w prawym kole zresztą mechanik dzisiaj też tak stwierdził i wymienił mi. Teraz jestem :> Happy :> wreszcie cisza nie mogłem się nacieszyć jeździłem i jeździłem i jednak to było łożysko w prawym kole. Kupiłem u znajomego w sklepie za 30 zł a normalnie kosztuje 48 zł łożysko MAR 3144. Mam nadzieję że długo pojeżdzę.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił że MAR to dobra firma zakładał pare i nie miał żadnych reklamacji

także powinno troche wytrzymać jak coś do dam znać[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2008, 20:55 _________________________________________________Witam ponownie

Niestety po ok 2 tysiącach km łożysko zaczęło strasznie chałasować. Po wymontowaniu okazało się że jedna część łożyska się rozleciała. Teraz założyłem łożysko firmy Optimal kosztowało 80 zł. Zobaczę teraz jak długo wytrzyma.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy na to jesli skręcam w lewo i mi sie nasila wycie wymieniłem prawe łożysko i bez zmian a w prawo skręce cisz hmmmmmmmmmm?? może ktoś cos podpowiedziec dodam ze łażysko FAG i zakładane na prasie.

czyżby to opony czy łożysko z drugiej strony ?? [br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 20:47_________________________________________________Opony sprawdzałem od innej A4 i nadal to samo więc mozna wykluczyć

Czy może to łożysko lewe ??

Czy inna jeszcze przyczyna hałasu panowie doradcie może ktoś miał podobnie???? :([br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 15:46_________________________________________________Wymieniłem lewe łożysko i jest cisza także nie zgadzam się ze gdy skręcamy w lewo i szumi a w prawo cisza to prawe do wymiany i na odwrót są różne przypadki i nie ma na to reguły pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...