Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Samoczynnie włączajace się światła STOP po dłuższym postoju


MarianekZg

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy mam poważny problem.

Od jakiegoś czasu zaczęły mi się świecić światła stopu po postoju dłuższym niż 4-5 godzin. Podejrzewałem, że to może być przez słaby akumulator, swoją drogą był padaczka więc dziś wymieniłem. W między czasie sprawdzałem VAG-iem czy są jakieś błędy - nie było żadnego (podejrzewałem również czujnik stopu).

Aku. założone dziś nowe :cool1: autko stało od godziny 14.30 do tej chwili czyli powiedźmy do 19.00 i światła stopu znowu się zapaliły :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Jak możecie to podpowiedzcie o co tu chodzi ;( ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz są jakies błedy ? sprawdz czujnik pedału hamulca ewentualnie Modul MCE moze wilgoć sie tam dostaje od obudowy kompa ECU :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam czujnik pedału hamulca tak jak kolega wyżej napisał. Podpięcie Vaga obowiazkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz są jakies błedy ? sprawdz czujnik pedału hamulca ewentualnie Modul MCE moze wilgoć sie tam dostaje od obudowy kompa ECU :(

w tej chwili nie wiem ponieważ nie mam VAG-a - musiał bym podjechać do kolegi :confused4:[br]Dopisany: 09 Luty 2012, 19:23_________________________________________________

Obstawiam czujnik pedału hamulca tak jak kolega wyżej napisał. Podpięcie Vaga obowiazkowe.

jeśli czujnik by padł to nie działał by tempomat i wcześniej by były jakieś błędy a nie było natomiast problem był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat. Na 99% padł czujnik stopu. Pedał hamulca na postoju delikatnie opada i jak czujnik już nie domaga to zamyka obwód. Na początku myślałem, że wystarczy wystawić trochę ten cypelek i będzie ok. Przez jakiś czas było, ale problem wracał. Kupiłem nowy czujnik, tylko że zamiennik do Octavii i już działa chyba ze trzy lata i na razie zero problemów.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70537.0;highlight=czujnik+stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigok dobrze podpowiada - czujnik stopu to 2 czujniki w jednym (hamulca i świateł stopu). Jeśli pedał hamulca opadnie minimalnie to załączy czujnik świateł ale nie wejdzie jeszcze w zakres "Brake Test Switch-a" (czyli tempomat nadal będzie działał).

Dlatego też obstawiam czujnik stopu: 1K2 945 511 RDW (47zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: :notworthy: :notworthy: wszystkim za opinie, podpowiedzi - w najbliższym czasie zamelduję co było faktycznym powodem tego problemu :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S teorie można w prosty sposób potwierdzić lub obalić... wystarczy "podeprzeć" pedał czymkolwiek by nie miał możliwości "opadania"... dotykania.... i rano sprawdzić czy problem się pojawił (święcące światła stopu) ale ja doskonale wiesz padający czujnik ma swoje objawy (błędy, kontrolki na blacie ESP, ABS, dziwne zachowania...) u Mario nic takiego nie występuje, nie ma błędów a do pracy czujnika nie można się przyczepić (był u mnie dwa dni temu i sprawdzałem VCDSem)... czas pokaże kto miał rację. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton dziś dwa razy zapalił mi się ESP raz podczas jazdy, drugi raz dziś wieczorem podczas testów i odpalania - przy pierwszym odpaleniu zapalił się ESP a za chwilkę przy kolejnym już się nie zapalił. Natomiast ani raz nie zapalał mi się ABS :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że podczas jazdy potrafi Ci się zapalić ESP to tylko świadczy o tym, że Twoje zawirusowane 1.9 potrzebuje quattro :decayed: ........zanim pojedziesz do ASO po nowy czujnik zrób to co Ci mówiłem dzisiaj i zobaczymy jaki będzie efekt... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S teorie można w prosty sposób potwierdzić lub obalić... wystarczy "podeprzeć" pedał czymkolwiek by nie miał możliwości "opadania"... dotykania.... i rano sprawdzić czy problem się pojawił (święcące światła stopu) ale ja doskonale wiesz padający czujnik ma swoje objawy (błędy, kontrolki na blacie ESP, ABS, dziwne zachowania...) u Mario nic takiego nie występuje, nie ma błędów a do pracy czujnika nie można się przyczepić (był u mnie dwa dni temu i sprawdzałem VCDSem)... czas pokaże kto miał rację. ;)

Heeh to się zgraliśmy. Przed przeczytaniem Twojego posta wpadłem na podobny pomysł. Poprosiłem Mario aby w momencie wystąpienia usterki sprawdził czy może przyciągnąć pedał hamulca do siebie - dało się, światła stopu zgasły. Chyba wszystko jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S zgadza się... (rozmawiałem z nim) teraz można z czystym sumieniem wysłać Mario do ASO po nowy czujnik... chociaż nie określiłbym tego "padł czujnik pedału stopu" ponieważ sam czujni jest na 100% sprawny i spełnia swoją rolę.... a problem tylko polega na tym, że się "wyrobił" a tym samym zwiększyła się jego czułość co powoduje TYLKO dolegliwości jak w temacie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S zgadza się... (rozmawiałem z nim) teraz można z czystym sumieniem wysłać Mario do ASO po nowy czujnik... chociaż nie określiłbym tego "padł czujnik pedału stopu" ponieważ sam czujni jest na 100% sprawny i spełnia swoją rolę.... a problem tylko polega na tym, że się "wyrobił" a tym samym zwiększyła się jego czułość co powoduje TYLKO dolegliwości jak w temacie.... :)

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zameldować iż po wymianie czujnika światła STOP (ASO 47.10 pln-ów) problem zniknął :decayed: :decayed: :decayed: - całonocne testy potwierdziły słuszność wymiany wyżej wymienionego :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Faktycznie "czułość" czujnika jest w tej chwili zdecydowanie mniejsza a pierwszy skok pedału bez uruchamiania się świateł zdecydowanie dłuższy :good: :good: :good::) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...