Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] ASR - wyłącznik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Elo

Czy ktoś wie jak wyłączyć "bezpiecznie" ESP jeśli nie ma tego "pstryczka" w konsoli?

Zeby nie zaburzał pracy komputera, absu itd.

Czy samo wyciągnięcie ktoregos bezpiecznika zalatwi sprawę? I czy mozna to robic podczas jazdy, opalonego samochodu czy jak?

Licze na pomoc od miłośników śnieżnego upalania quattrem ;)

Pozdro :tongue4:

Opublikowano

kolego jezeli nie masz ...

"pstryczka"

...to nie masz tez ESP
Opublikowano
  • Autor

kolego jezeli nie masz ...

"pstryczka"

...to nie masz tez ESP

jak bym nie mial to bym nie pytal - uwierz mi ;-)

model 99/00, 10 airbagow, komputer i S4 pakiet... na naklejce w bagazniku po odkodowaniu kodów jest ESP...

i pozatym go czuje ;-)

wiec pytanie nadal aktualne...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

chodzi mi jednak o kontrole trakcji ASR.

Da sie to ustrojstwo wylaczyc podczas jazdy?

Opublikowano

Raczej się nie da, zapewne jest powiązane z ABS-em i ESP

Opublikowano

Zarówno ASR jak i ESP ma swoje "pstryczki", dopierow w najnowszych autach tylko w "połowie" można ESP odłączyć pstryczkiem. Po wyłączeniu "pstyczkiem" ABS itp działają normalnie brak tylko kontroli trakcji.

Opublikowano
  • Autor

ale ja nie mam zadnych pstryczkow (ten guziczek 3ci na desce obok halogenow mam pusty) a czuje jak mi przeszkadza elektronika w wybrykach czasem... co dopiero zimą :naughty:

Opublikowano

Podjedz na zapiaszczoną droge i depnij mocno aby przyspieszyć jak zadziaa ASR zapali sie kontrolka i poczujesz redukcje momentu na kole aby złapało przyczepność. Tak sprawdzisz że masz ASR. DO ESP potrzeba pobawić się jazdą w slalomie lub w łukua ale bez ostrego dodawania gazu - będzie zapalać sie ta sama kontrolka.

Można też sprawdzić kody z naklejki w bagazniku lub ksiązki serwisowej, powiedzą co auto tak naprawde posiadało wychodząc z fabryki. Jeżeli naprawdę masz którykolwiek z tych systemów to musi być pociągnięta wiązka w rejon przycisków, może ktoś sie pozbył tego przyciku tylko.

Opublikowano
  • Autor

w piz... da sie wcisnac ale jazda po lukach, slalomie jest kontrolowana... (sprawdzalem na torze)

Opublikowano

No to chyba jest to tylko twoje złudzenie - kontrola po łukach czyli ESP ma w sobie zaadaptowany ASR i nie ma możliwości "zozbicia" tych systemów - resumując jak nie ma ASR napewno nie ma ESP.

Opublikowano
  • Autor

tzn wiesz co akurat ASR to raczej by nie zadzialal na biachu, trawie bo i tak zrywa przyczepnosc wiec nie dokonca jestem pewien ale akurat jakas kontrola przy lukach skretach, zaciaganiu recznego napewno jest... wiem co mowie bo na torze roznymi autami spedzilem troche czasu i zostawilem troche opon :wink4:

na naklejkach z tylu po rozkodowaniu nic nie ma o ESP ASR ale jest jedynie cos

1AH = electronic differential lock (EDL)

a jak powinno wygladac oznaczenie jesli auto ma ESP lub ASR albo cos podobnego?

Opublikowano

to nie masz ASR a tymbardziej ESP

Opublikowano
  • Autor

ja pierdziele to co moge miec? przeciez nie abs! nie dziala jak wchodze w zakret nie hamujac!

Opublikowano

masz Q !!! a do tego może i obniżone zawieszenie i nie takie wąskie oponki...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.