Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie najlepiej kupić zimowki do A4 B6


krzysztoft

Rekomendowane odpowiedzi

Plastek2, a przypuscmy, ze auto ma max 185. Ty wiec zakupujesz opony z indeksem T, ale co wtedy jak ja sie rozpedze z gorki i osiagne 200 i bede mial wypadek:?:

Masz jakies info na ten temat bo slyszalem o tym ale nie w Polsce :?:

Poprostu ciebie w tym momencie już nic nie będzie obchodziło a wszystko spadnie na twoją rodzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ubezpieczeniem jest tak ze jak bedzie wypadek i licznik stanie na 210km a opony bedziesz miał z indeksem do 190 to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Ok, to jeden przypadek. Ale co w przypadku takim ze jest wypadek przy 40km/h, policja sprawdza opony i masz na przyklad 205/50/17 a w briefie są 205/55/16 lub 215/55/16. Obwody wszytskich tych opon są praktycznie identyczne i mieszczą się w 2% różnicy (czyli są zamiennikami). Czy nie jest to ewentualna podstawa do odmowy wypłaty odszkodowania?

Sam już nie wiem czy kupować 205/50/17 czy jednak 205/55/16 (i tu niestety dodatkowo felgi) :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś zadał klina ;)

Postanowiłem odnieść się do instrukcji obsługi (bo niby do szego?):

"ASO samochodów Audi posiada aktualne informacje o oponach dopuszczonych do danego samochodu..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nich dzwonię to mi mówią, że homologowany rozmiar w 17'' to 235/45/17 :mrgreen: . A ja chcę żyć i stąd preferencje w stosunku do 205/50/17 :wink: .

Najprościej byłoby kupić 205/55/16, ale wiązałoby się to z zakupem felg w moim przypadku co mi się nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak ktos mi powiedział w ubezpieczalni ze opony musza byc dedykowane do kazdego samochodu a to ustala aso...

czyli zamiennikiem dla 205/55 r16

byłoby 195/65/r15 ale juz nie 195/50 r15 ani 185/55 r15 :roll:

a do mojej niuni jak niewiedziałem tak niewiem dalej jakie mam zalozyc 205 czy 215????

kazdy serwis mowi inaczej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Dunlopy Winter Sport M3 lub 3D. W ASO min. właśnie takie zakładają do aut koncernu VAG oraz do BMW.

Rozmiary w zależności od mocy przy mocach 90-115 szerokość 185-195. Przy większych mocach 205 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie założoane Dunlop Winter Sport 3D ,91H rozmiar 195/65/R15- wożę się na nich od m-ca co mogę powiedzieć są b. ciche, dobrze się trzymają (zobaczymy jak będzie trochę więcej śniegu i coś zima postraszy mocniej), w testach jest w czołówce z Continentalem TS 810 i UG7, cenowo jest też nie źle -śmiało polecam. Nawiasem letnie też mam Dunlopy (asymetryczne) i też b.db oponki.

W ASO min. właśnie takie zakładają do aut koncernu VAG oraz do BMW.
- przecież to niemiecka opona więc nie ma się co dziwić że nie zakładają choćby UG7 ( Made in Slovenia). :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UG 7, Dunlop, Coninental dodał bym Nokiana ( ważny jest indeks ja mam H na zimówkach i V na letnich) to moim zdaniem porównywalne gumy z górnej półki tak zimowe jak i letnie - i każda z nich jest godna polecenia, kasa też w miarę podobna (nie są tanie) ale warto kupić dobre opony bo tu chodzi o bezpieczeństwo i swoje i innych na drodze.Wiem że są zwolennicy Michelen czy Pirelli ja jakoś nie za bardzo jestem przekonany ale...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla michelin alpin a3 jak kupisz nowe to dostajesz serwis michelin na 3 lata za darmo jak złapiesz kapcja to ci zmieniaja a jak sie nie da to wloka Ci do najblizszego warszttu oczywiscie za darmo a oponki świetne moge załatwić w dobrej cenie...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować co oznacza "serwis michelin"? ktoś przyjdzie czy mają patronackie stacje obsługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...