Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Za każdym razem inaczej pali:/


PabloStefan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :hi: mam taki problem z moim audi... dzisiaj rano około godziny 8:40 było -19 stopni i nie zapalił mi stał ponad 12h a teraz jak w pracy byłem to stał 9h i zapalił od strzała przy -17 :/ nie wiem czemu tak jest co prawda mam mały akumulator bo tylko 70ah ale 2 stopnie by nie zrobiły aż tak wielkiej różnicy. dodam jeszcze że do pracy mam blisko to nawet nie zdarzy się rozgrzać. Jak dla mnie to tak jak by rano nie dawał w ogóle paliwa albo się wracało a teraz normalnie i nie wiem co jest może wiecie co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapalił ci rano a po 9 godzinach w pracy zapalił??? czyli musiał Ci zapalic rano ale....zapewne pod prostownik podłaczyłes aku i wtedy zapalił...sprawdz poziom elektrolitu w aku....70ah troche mało moim zdaniem minimum 74 powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano podpiłem 2 aku 78ah i też trochę pokręcił i zapalił... według wyposażenia powinienem mieć 80ah :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę Cię kolego w błąd wprowadzać bo tu widzę temat aku jest ruszany i może to jest przyzyną. Ja miałem kiedyś taki problem że właśnie każde odpalenie było inne.. tzn raz szedłem do garażu i strzał i chodzi, po pracy (8h) wychodzę i chełtać trzeba z 2-3 razy ujężeby odpalił-lato, zima to samo. przyczyną był kąt wtrysku. ale jak aq nie daje rady to na pewno nie to o czym piszę!

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :hi: mam taki problem z moim audi... dzisiaj rano około godziny 8:40 było -19 stopni i nie zapalił mi stał ponad 12h a teraz jak w pracy byłem to stał 9h i zapalił od strzała przy -17 :/ nie wiem czemu tak jest co prawda mam mały akumulator bo tylko 70ah ale 2 stopnie by nie zrobiły aż tak wielkiej różnicy. dodam jeszcze że do pracy mam blisko to nawet nie zdarzy się rozgrzać. Jak dla mnie to tak jak by rano nie dawał w ogóle paliwa albo się wracało a teraz normalnie i nie wiem co jest może wiecie co z tym zrobić??

byc moze masz niedoladowany akumulator i przy -19C elektrolit czesciowo przymarz, a przy -17C juz byl ponownie w stanie plynnym.

doladuj go porzadnie. sprawdz napiecia na klemach przy 1400 rpm. powinno byc min 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece sprawne? Ja tak miałem jak kupiłem swojego - po nocy trzeba było chwilę pokręcić a jak wracałem po pracy po 9 godzinach to palił od strzała, okazało się że wszystkie 4 świeczki spalone i wystarczyło że po dniu pracy nie był tak mocno wychłodzony jak po nocy i odpalał od strzała a rano jak miał np faktycznie -20 trzeba było z 5 sekund pomielić rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...