Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Błąd FIS światło hamowania - przed uruchomieniem silnika


srk76

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Zanim uruchomię silnik pojawia się komunikat FIS o niesprawnym świetle hamowania. Dotknięcie pedału hamulca powoduje wyświetlenie OK.

Próbowałem coś w necie znaleźć w temacie ale jedyne co było to, że jest taki bajer w Oplach automatach :D ... aby uruchomić samochód muszą nacisnąć pedał hamulca.

...dodam tylko, że światła hamowania działają bez zarzutu. Czy AUDI tak ma czy lepiej jechać to sprawdzić ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada ta kontrolka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

291309.jpg

Bez wykrzyknika. On się nie pojawia. Przekręcam kluczyk do pozycji "check" i wita mnie zawsze ten błąd. Mogę spokojnie silnik uruchomić a ikonka zniknie przy pierwszym użyciu hamulca. Po naciśnięciu hamulca zmienia się powoli na OK.

Sprawdziłem sobie w instrukcji obsługi - Niesprawne światło hamowania (BREMSLICHT) ale działa... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu

sprawdz tez swiatla stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@srk76 licznik z FIS sam montowales czy seryjnie byl?

Blad o ktorym piszesz pojawil sie niedawno czy miales od poczatku od kupna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik wymieniany jeszcze przed kupnem. Stary mam w bagażniku. Jak pojadę rozrząd zrobić to zagadam z poprzednim właścicielem. Jak kupowałem to nie zwróciłem na to uwagi :embarrassed: ...szczerze powiem zainteresowałem się tym dopiero po przeczytaniu instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam wymienil to teraz wykrec licznik i sprawdz ile wychodzi kabelkow z czarnej wtyczki (tej po srodku).

Piny o numerach z tej wtyczki:

16 -Tail lights/dipped beams

19 - Brake light

podepnij do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem temat.

Rozmawiałem z poprzednim właścicielem. Mówi, że ma tak od początku i że na poprzednim liczniku też "check" był. W zasadzie ten "check" mi nie przeszkadza bo i w czym. W sumie lepiej sprawdzić czy się ma światła hamowania przed jazdą. Dla kontroli wyjąłem żarówkę "stopu" i zgodnie z przypuszczeniem po naciśnięciu hamulca ostrzeżenie nie zniknęło. Żarówka na swoim miejscu - "check" - hamulec - pojawia się OK. Wychodzi na to że mój "makaroniarz" tak ma :)

Jakby się coś kiedyś zmieniło i na przykład mimo sprawności świateł "check" nie chciał zniknąć to odgrzeję wątek.

BTW VAG nic nie pokazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już na forum

tak ma być, to jest normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek.

Już się nie zapala :) W ramach poznawania dogłębnego samochodu rozebrałem sobie tylne lampy. Pogrzebałem, pooglądałem, poskładałem bez specjalnego celu. Efekt ?

FIS się już nie zapala...więc albo zepsułem ten kontrolny check hamulca albo się okazało, że to jednak nie było normalne. Oczywiście wszystko działa jak należy jeśli chodzi o światła stopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...