Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Moment dokręcenia świecy żarowej


ems

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji opisane jest żeby dokręcić momentem 15NM. Nie mam nigdzie przy sobie klucza dynamometrycznego a nie chciałbym za mocno ich dociągnąć żeby później nie było problemów przy kolejnej wymianie ... Jak dociągnę do pierwszego oporu mała grzechotką na 15cm przedłużce będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ryzykował z grzechotką, lepiej pożycz od kogoś klucz dynamometryczny, a jak nie masz od kogo to jedź do warsztatu na wymianę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ryzykował z grzechotką, lepiej pożycz od kogoś klucz dynamometryczny, a jak nie masz od kogo to jedź do warsztatu na wymianę.

Bez urazy ale wiem jak wymieniają świece w aso audi i uwierz mi że nikt nie używa do tego klucza dynamometrycznego ... może dlatego, że mają taki klucz w ręku ... dlatego pytanie bardziej kieruje do osób mających jakieś doświadczenie w temacie.

Ps. dzwoniłem do kilku warsztatów ale mają odlegle terminy.

Byleś gwintu nie przekręcił :naughty:

Tak naprawdę to pytanie czysto teoretyczne, bo świece już dawno wymienione ale z uwagi na ilość pojawiających się na forum problemów z odkręceniem świec zaczęły mną szargać wątpliwości :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dokręciłem również zwykłym kluczem nie przesadnie mocno latam drugi rok jest wszystko w porządku ale jak masz takie obawy że może być coś nie tak to jedź do jakiegoś warsztatu i sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, może komuś się przyda :)

Info zaciągnięte ze strony Beru: http://www.beru.com/products/diesel-cold-start-technology/glow-plugs/tips-on-fitting

"Fitting the glow plug if a torque wrench is not available

Screw in glow plug until it contacts the engine block. Tighten approx. 30° using a suitable tool.

Our tip: To be able to undertake the work properly and correctly, we recommend the purchase of a torque wrench."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest moment jakim dokreca sie swiece żarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, to akurat wiem, ale co to ma wspólnego z pytaniem w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie istnieje cos takiego jak klucz dynamometryczny w rece.

efekty takich prac sa takie ze albo sa naderwane gwinty, albo gwinty nie do rozkrecenia, albo najczescie pojawiajacy sie problem, niedokrecenie skutkujace rozszczelnieniem osadzenia swiecy, dostaniem sie pomiedzy elementy sadzy, ktora po czasie owszem zczopuje swiece z glowica, ale jednoczesnie utrudni badz uniemozliwi wykrecenie swiecy bez jej ukrecenia.

dokrecanie reka bylo dobre w erze zeliwnych blokow i glowic.

klucz dynamometryczny to nie majatek. bdb jakosci i niedrogo mozna kupic klucze f-my proxxon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniając w swojej Audisi świece nie miałem pojęcia jak mocno poprzednik dokręcił świece które były już wyeksploatowane, a odkręcając je to, przy każdej z nich włos mi się jeżył na myśl ukręcenia świecy,a po odkręceniu wszystkich to powietrze zeszło zemnie jak z dętki. Dokręcając grzechotką nie jesteś wstanie określić siły z jaką dokręcasz świecę a przy kolejnej wymianie może dojść do ukręcenia co będzie Twoją osobę dużo kosztować, więc wybór dokręcenia należy do Ciebie :> . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie istnieje cos takiego jak klucz dynamometryczny w rece.

efekty takich prac sa takie ze albo sa naderwane gwinty, albo gwinty nie do rozkrecenia, albo najczescie pojawiajacy sie problem, niedokrecenie skutkujace rozszczelnieniem osadzenia swiecy, dostaniem sie pomiedzy elementy sadzy, ktora po czasie owszem zczopuje swiece z glowica, ale jednoczesnie utrudni badz uniemozliwi wykrecenie swiecy bez jej ukrecenia.

dokrecanie reka bylo dobre w erze zeliwnych blokow i glowic.

klucz dynamometryczny to nie majatek. bdb jakosci i niedrogo mozna kupic klucze f-my proxxon.

Musashi, Koledzy chyba fizyki sie nie uczyli i zastanawiaja sie jak dokrecic swiece

ramie x siła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi, Koledzy chyba fizyki sie nie uczyli i zastanawiaja sie jak dokrecic swiece

ramie x siła

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...