Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Duże spalanie!!! Czyżby lały wtryski??


michuthebest

Rekomendowane odpowiedzi

witam u mnie tez zastanawiam sie nad tym czy wtryski nie leja czasami mam mianowicie nastepujace objawy.

-Samochod podczas odpalania gdy jest zimny puszcza chure czarnego dymu.

- Nie wazne czy silnik zimny czy cieply, nie wazne czy go przegonie zeby wydmuchac sadze zostawia pod wydechem czarna plame taka jakby z sadza czy coc

- Podczas jazdy ze stala predkoscia puszcza takie jakby czarne bąki, nie dymi naczarno podczas gwaltownego przyspieszania

- i lapie tryb awaryjny bynajmniej tak mi sie wydaje gdyz np rozedzam sie i nagle 120km/h pedal w podloce a samochod nie przyspiesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati 101086

Wszystko wskazuje na lejące wtryski.Ale nie tylko.Problem też może być z przepływomierzem.

Do puki dym jest czarny to pochodzi z nie spalonej ropy .Niebieskie lub szare dymy to już problem silnika a konkretniej -pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest tylko z czarnym dymem. Powiedzcie mi jakie logi statyczne moglbym zrobic aby ewewntualnie potwierdzic to ze leja wtryski lub ze to przeplywka ? O dynamicznych nie pisze gdyz pogoda nie pozwoli mi na ich wykonanie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 1z tez zima pali duzooo , ale trasa do pracy to 5km ,na dworzu -20, ledwo 60stopni temperatrury lapie wiec pewnie to normalne ze spalanie mocno w gore poszlo.W trasie lato czy zima, wskazowka od paliwa stoi w miejscu :> Tylko zaniepokoil mnie fakt, ze ostatnio po mroznej nocy chwile po odpaleniu, zauwazylem ze z tlumika skapywalo pare kropli czarnego jakby oleju.Czy to normalne, czy to sadze rozmarzly i nie mam sie czym przejmowac.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przy okrecaniu turbiny zobaczylem ze pod kolektorem ssacym do tego co jest przymocowana turbina na 3 ssruby gwiazdkowe jest normalbnie olej czarny olej.. leci spod tego i jak odkrecilem od turbiny z gory ten wezyk metalowy jaki jest przy wtryskach to tam tez olej jest kapal z tego przewodu metalowego.... co to turbina padla czy co??? jesli tak turbo moglo spowodowac takie spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Moj 1z tez zima pali duzooo , ale trasa do pracy to 5km ,na dworzu -20, ledwo 60stopni temperatrury lapie wiec pewnie to normalne ze spalanie mocno w gore poszlo.W trasie lato czy zima, wskazowka od paliwa stoi w miejscu :> Tylko zaniepokoil mnie fakt, ze ostatnio po mroznej nocy chwile po odpaleniu, zauwazylem ze z tlumika skapywalo pare kropli czarnego jakby oleju.Czy to normalne, czy to sadze rozmarzly i nie mam sie czym przejmowac.pzdr

Jeśli kapie olej z komina to go przegoń ze 200 km trasy to mu ten komin wydmuchasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leci z kolektora dolotowego srubki ledwo trzymaly palcami okrecilem tak samo bylo z srubkami od kolektora ssacego tez nei byly dokrecone :/ moze dlatego tak glosno mi chodzil:) ale myslalem ze tak ma byc dokrecilem teraz dobrze kolektor ssacy a jutro biore sie za czyszczenie kolektora dolotowego i skaldania wszystkiego wsztystko ladnie umylem tam i wytarlem zoabczyymy czy teraz bedzie cieklo po dokreceniu srub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...