Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kosztorys naprawy szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Ostatnio przydarzyła mi się nie miła niespodzianka,otóż w mój zaparkowany samochód na parkingu, uderzyła kobieta cofając samochodem ,w moje auto.Jeszcze nie byłem na oględzinach szkody,a szkoda to pęknięty zderzak,pęknięta tylna lampa oraz wgnieciony troszkę przedni zderzak ponieważ auto zostało popchane i uderzyło dodatkowo w kant ściany betonowej i na niej się zatrzymało.Dodam że auto jest na norweskich numerach rejestracyjnych i szkoda będzie likwidowana na terenie Norwegii.I tutaj mam prośbę do forumowiczów o wycenę szkody na polskie warunki,gdyż kilka lat temu miałem również szkodę poważniejszą ale w pojeżdzie na polskich tablicach a było to audi 100 C4 z 1994. i norweski rzeczoznawca wycenił szkodę na 18 tyś. koron.Kwota ta jednak nie wystarczyła na naprawę auta w Norwegii,a w Polsce też trudno by było się zmieścić w tej kwocie.W Norwegii roboczogodzina w warsztacie kosztuje 500 zł. plus vat ,koszt lakierowania jednego elementu to ok.1500 zł. no i plus części które na ogół są dwa razy droższe niż w Polsce.Chciałbym otrzymać za tę szkodę gotówkę ale w takiej wysokości aby nie brakło jeśli bym poszedł sam do warsztatu zlikwidować szkodę tzn.nie chciałbym być znowu oszukany,bo jeśli mi znowu zaniżą wartość szkody to nie przyjmę gotówki ale pojadę do salonu audi i niech mi robią.

Proszę o odpowiedz kogoś kto mógł by mi udzielić odpowiedzi ile by kosztowała likwidacja takiej szkody orientacyjnie.

Zamieszczam fotki uszkodzonych elementówhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7bafae3cfc5eb58c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f71e73a6a6e89736.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym innaczej zrobił, udał sie do swojego ubezpieczyciela i tam zgłosił szkode, przyjdzie rzeczoznawca i zrobi koszotrys naprawy, nastepnie twoja ubezpieczalnia skontaktuje sie z ubezpieczalania sprawcy i przekaze kosztorys, ktory zostanie pewnie zatwierdzony przez polska ubezpieczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ale szkoda którą opisałem jest w samochodzie zarejestrowanym i ubezpieczonym w Norwegii, a kosztorys naprawy będzie robiony przez norweskiego rzeczoznawce, a ja chciałem się dowiedzieć ile by kosztowało zlikwidowanie takiej szkody ,w Polsce na oryginalnych częściach, najlepiej w ASO,aby ewentualnie nie dać się oszukać bo tutaj jak się nie mówi po norwesku to lubią wykorzystać.Jeśli jest zderzak do wymiany bo jest pęknięty,to jaka jest cena w ASO?Plus lewa tylna lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO nie wyceni naprawy jesli:

-auto jest starsze niz 3 lata

-jesli sami nie beda naprawiac,

Trzeba spelnic obydwa warunki, wtedy zrobia wycene naprawy, ale Ty jej nawet nie zobaczysz bo oni sami sie bede rozliczac.

Tak mi powiedzieli jak pojechalem do ASO. Pozostaje tylko jechac do PZM chyba w tym tygodniu tez to zrobie :th:[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2008, 17:03 _________________________________________________uuuups nie zauwazylem daty postu. Pewno juz o tym wiesz :) I co Ci powiedzieli? Na jaka kwote Ci wycenili naprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...