Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana kabli wysokiego napiecia - kiedy?


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otoz jutro/poj jade na maly przegladzik...wymieniam: olej+filtr, filtr powietrza, filtr paliwa,swiece.

Auto nie mialo nigdy wymienianych kabelkow od swiec...w serwisie mowili ze tego sie nie wymienia<lol>.

A co Wy uwazacie?

- przebieg 120.000

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

coś mi się o uszy obiło, że co około 80 tys km ale to czysty strzał raczej. Jeśli pali dobrze, kable nie są uszkodzone to narazie nie wymieniaj, tak przynajmniej sądzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelki traca szybko swje wlasciwosci, nie sa drogie wiec mozna je wymieniac co rok, jest to wazne w przypadku aut zagazowanych, natomiast w Pb to chyba niema wiekszego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? Kabelki do świec za 100zł chyba jakieś zwykłe - kilka lat temu w VW pytałem się o kable do Audi to kosztowały ok. 80 zł za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie czeka to na 100% tzn wymiana kabli poniewaz iskra przeskakuje od kabla do obudowy silnika wiec ceny

NGK - allegro 190 zl (w sklapach w ktorych pytalem od 240-300 zl)

BOSCH - na allegro nie znlazlem ( w sklepach okolo 300 zl)

Sentech - na allegro okolo 80 zl ( w sklepie od 100-150 zl)

o Beru nie pytalem gdyz gazownik polecil mi zakup NGK.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kabelki Audi lub Boscha (węglowe czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
to byla to jakas smieszna kwota, mysle ze nie wiecej niz 100 za kpl
NGK - allegro 190 zl (w sklapach w ktorych pytalem od 240-300 zl)

BOSCH - na allegro nie znlazlem ( w sklepach okolo 300 zl)

takie śmieszne kwoty to nie są dla mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem u siebie i za NGK zapłaciłem w sklepie 219zł. Zwykle JANMORA u nas można juz kupić za 90zł ale do gazu sie nie nadają. Mechanik odradzał mi przewody Boscha do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otoz jutro/poj jade na maly przegladzik...wymieniam: olej+filtr, filtr powietrza, filtr paliwa,swiece.

Auto nie mialo nigdy wymienianych kabelkow od swiec...w serwisie mowili ze tego sie nie wymienia<lol>.

A co Wy uwazacie?

- przebieg 120.000

Pozdrawiam.

No i w serwisie mieli rację.

Weź otwórz maskę i poszukaj kabli wysokiego napięcia. Gwarantuję ci że w silniku 1.8T ich nie znajdziesz :mrgreen: .

W tym silniku zastosowano 1 cewkę na każdą świecę zapłonową i jest ona nakładana (cewka) bezpośrednio na świecę. Jest tam tylko krótki (ok.10-15 cm) przewód-nasadka na świecę.

Jak będziesz miał jakieś problemy to raczej z cewką, bo lubią padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

W tym silniku zastosowano 1 cewkę na każdą świecę zapłonową i jest ona nakładana (cewka) bezpośrednio na świecę. Jest tam tylko krótki (ok.10-15 cm) przewód-nasadka na świecę.

Jak będziesz miał jakieś problemy to raczej z cewką, bo lubią padać.

Dokładnie , a co do ceny kabli to ja do swojej A6 v6 płaciłem 450 zł za Championa , niepolecam przewodów Janmora które sa dużo tańsze ale i dużo gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otoz jutro/poj jade na maly przegladzik...wymieniam: olej+filtr, filtr powietrza, filtr paliwa,swiece.

Auto nie mialo nigdy wymienianych kabelkow od swiec...w serwisie mowili ze tego sie nie wymienia<lol>.

A co Wy uwazacie?

- przebieg 120.000

Pozdrawiam.

No i w serwisie mieli rację.

Weź otwórz maskę i poszukaj kabli wysokiego napięcia. Gwarantuję ci że w silniku 1.8T ich nie znajdziesz :mrgreen: .

W tym silniku zastosowano 1 cewkę na każdą świecę zapłonową i jest ona nakładana (cewka) bezpośrednio na świecę. Jest tam tylko krótki (ok.10-15 cm) przewód-nasadka na świecę.

Jak będziesz miał jakieś problemy to raczej z cewką, bo lubią padać.

...hehehe...dokladnie jak piszesz...bylem dzis po pare czesci w InterCars...pytam o kable...szukaja i szukaja...katalog NGK i nie ma;-)

W tej sytuacji, nalezy cos tam wymieniac okresowo, czy jezdzic az cos nie padnie?;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj przy cewkach, nie ma potrzeby. Można śmiało jeździć aż któraś padnie.

Koszt 1 cewki to nieco ponad 200 zł za Beru, oryginały (też Beru) są kilkanaście zł droższe w ASO. Ceny dotyczą cewek do silnika AEB, bo takie 2 wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszaj przy cewkach, nie ma potrzeby. Można śmiało jeździć aż któraś padnie.

Koszt 1 cewki to nieco ponad 200 zł za Beru, oryginały (też Beru) są kilkanaście zł droższe w ASO. Ceny dotyczą cewek do silnika AEB, bo takie 2 wymieniałem.

..rozumiem ze jak jakas padnie to komp mi da cynka, czy moze poprostu gar nie bedzie wybuchał?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze , nie zaczyna nowego posta tylko podpinam sie pod tego. dzis bylem u mechanika i chcialem wymienic owe przewody , i nie wymienilem ich bo mechanik powiedzial ze sa zle , a osoba u ktorej kupowalem sprzedalami tylko takie do mojego wozu !! Silnik u mnie to ADP , kalbe maja dl 70 cm ! . Prosze o odpowiedz , co jest zle w tych kablach, na jakie zmienic ? lub jakies inne uwagi . ponizej zamieszczam 2 zdjecia . pozdro 4 all

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5575d02a7eae3afb.html

Kable_NGK001.jpg Kable_NGK002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...