Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak światła w drzwiach i pod nogami kierowcy


davidovv

Rekomendowane odpowiedzi

MAm problem nie działa mi swiatło pod nogami, czerwone w drzwiach kierowcy i główne oczywiscie po otwarciu drzwi kierowcy. Centralny zamek działa prawidłowo. po rozebraniu tapicerki okazało sie ze zasilanie nie dochodzi do zamka. Mikrostyki mam sprawne. Ktoś mówił mi o jakimś przekaźniku 382

nr czesci 4D0 907 131. Mam pytanie miał ktos moze podobny problem gdzie znajduje sie ten przekaźnik u mnie widziłem tylko po zdjęciu klapki przekażniki 204

370 267 202 377. Żarówki mam oczywiści sprawne, oswietlenie w pozostałych drzwiach działa prawidłowo problem tyczy się tylko drzwi kierowcy. Może jakiś bezpiecznik albo problem z tym zasilaniem do zamka drzwi. Jakieś pomysły? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrostyk w drzwiach załącza światła wew. i po drugiej części światla opcjonalne (w drzwiach i nogach) - więc pomocnicze pytanko jak sprawdzałeś ten mikrostyk ? Jeżeli sprawdzałeś jego działanie po lampce podsufitki to nie jest to najlepszy pomysł. Miałem tak samo u siebie - mikrostyk w drzwiach załączał podsuftke ale nóg i drzwi nie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kostke znajdujaca sie pod oslona po lewej stronie przy nogach kierowcy,wepnij w kostke przewody od lampki i sprawdz czy swieci przy otwartym zamku i czy gasnie jak zamkniesz zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem zamek ze sprawnymi mikrostykami. Ale problem jest tego typu ze nie dochodzi tam zasilanie, wiec stawiam na przekaźnik

Sprawdz kostke znajdujaca sie pod oslona po lewej stronie przy nogach kierowcy,wepnij w kostke przewody od lampki i sprawdz czy swieci przy otwartym zamku i czy gasnie jak zamkniesz zamek

czyli ta kostka nie jest tam gdzie bezpieczniki mam jej szukac pod nogami koło tego swiatła?

Po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się żadne światło, natomniast przy innych drzwiach jest wszystko ok. Pozdrawiam. [br]Dopisany: 19 Luty 2012, 12:11_________________________________________________wie ktos gdzie ten przekaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach kierowcy jest podłączony jeden mikro styk i odpowiada za oświetlenie nóg i podsufitki (inaczej jest u pasażera). Jeden przewód jest brązowy podłączony do masy a drugi brązowo-żółty, który idzie do lampki czerwonej w drzwiach, białej przy nogach i do pompki. Podaj masę na brązowo-żółty przy lampce jak się zaświecą to problem masz z tym przewodem na odcinku masa-mikro styk-drzwi-lampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jesli podłącze mase na krótko to moge ja zostawic czy musze szukac problemu w przekaźniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyłem mase do lampki to białe światło w nogach i czerwone w drzwiach zapaliły się. Czy moge na stałe podłączyć mase do brązowego? Czy coś sie stanie jak bedzie podłączone na stałe masa do tego brązowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego opisałem ci wszystko. " Podaj masę na brązowo-żółty przy lampce jak się zaświecą to problem masz z tym przewodem na odcinku masa-mikro styk-drzwi-lampka. " Moim zdanie uszkodzony mikro styk albo nie ma masy na nim. Zdejm boczek i zobacz. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikrostyki mam ok sprawdzone na innym samochodzie. A zamek z inego samochodu w moim nie działał znaczy lampki nie swieciły czyli brak masy. Ja pytam tylko czy na stałe moge podac mase z innego miejsca, czy mam szukac gdzieś indziej? NIe jestem jakimś specem słucham twoich rad i jestem wdzieczny ze mi pomagasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ponownie rozebrałem drzwi i nic. okazało się że masa jest na kazdym kablu przy otwartch drzwiach (są 3kable, dwa brązowe i jeden brązowy z żółtym paskiem).Masa napewno jest na brązowym z zółtym paskiem gdzie dalej szukać. Zaznaczam że mase podałem na każdy kabel osobno i nic. Skoro masa jest na 3 kablach a do lampki nie dochodzi to gdzie szukać przyczyny zaznaczam że brzęczyk mi też nie działa. Brzęczyk w drzwiach pasażera uruchomi mi sie gdzies po 30sekundach od wyjscia z auta mając otwarte drzwi kierowcy. Komputer pokazuje mi błędy centralnego 65535, 1366, 25730 wszystkie moge usunąć lecz po ponownym uruchomieniu auta błędy znów się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65535 wskazuje na uszkodzenie pompki, a tam bym poszukał jakiegoś zwarcia w kablach a może gdzieś coś przełamane :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mam szukac? gdzie ta pompka? W drzwiach mam wszystko ok miałem uderzenie w tylny błotnik ale to chyba nie ma nic wspólnego z tym jak pisałem wyżej na każdym kablu była masa czy tak powinno być szukałem na forach i nic nie znalazłem może jakaś wskazówka może jest jakieś miejsce w których kable sie stykają miał ktos taki problem i go rozwiązał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że miałeś uderzenie w tylny błotnik.... jeśli to uderzenie było z tyłu po stronie pasażera to tam właśnie znajduje się pompka centralnego zamka moze gdzies jest jakis przewód przygnieciony.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w sobote biore się za robote mam nadzieje ze znajde własnie tam miałem puknięte auto ale lekko ale może cos sie uszkodziło bede szukał dziki kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie sięga wzrok jest wszystko ok z kablami pompka jest sucha rozpiełem wtyczki i potraktowałem je CX nic nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem z tym ze mnie to poszlo dalej mam a4b6 i nie sygnalizowalo otwarcia drzwi az cos sie przepalilo ostro i nie swieca wogule swiatla podsufitkowe u mnie zaczyna sie kostka 17pin pomaranczowa w nogach kierowcy ale co do mikrostyku to nie mam pojecia jak to naprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...