Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Koszt wymiany oleju multitronic


Dawids

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Planuje wymienić olej w skrzyni jak w temacie multitronic i zacząłem dzwonić po warsztatach za dużego wyboru nie mam znalazłem dwa w szczecinie ale nie w tym rzecz jeden z nich mówi mi że olej jest tylko oryginalny i sam koszt oleju to 1500 zł plus coś tam więc razem krzykną 2200 a drugi w sumie serwis który zajmuję sie tylko autami grupy wv mówi że jest zamiennik oleju i koszt całkowity wymiany to 500 zł więc zgłupiałem taka różnica możecie mi powiedzieć jak to wygląda z waszej perspektywy i doświadczenia?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie ASB Długołęka pod Wrocławiem oryginalny olej + koszt wymiany = 450 zł.

2200 za olej z wymianą to delikatnie mówiąc - zdzierstwo :doh1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jest coś na rzeczy ktoś chciał zedrzeć tak to jest jak się w zadupiu mieszka jakby ktoś jeszcze miał coś do powiedzenia w tym temacie to czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zamiennika tzn jest FEBI ale nikt go nie leje. Koszt oleju za litr 70-80 PLN bez upustów plus robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w szczecinie chcą właśnie lać mi zamiennik nie pamiętam jaki ale na pewno zamiennik bo dziś gadałem z gościem przez tel a dlaczego tego zamiennika według ciebie nigdzie nie leja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli masz faktycznie jak w opisie 3.0 i do tego quattro, to nie masz multitronica tylko tiptronic. Kosztów wymiany i specyfikacji nie znam bo takiej skrzyni nie mam. Poszukaj forum, tu jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam multitronic a może mam ja już sam nie wiem co mam w tym aucie po winie w serwisie mi powiedzą co tam jest czy nie powiedzą. Z tego co ja się dowiadywałem to jest multitronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam multitronic a może mam ja już sam nie wiem co mam w tym aucie po winie w serwisie mi powiedzą co tam jest czy nie powiedzą. Z tego co ja się dowiadywałem to jest multitronic

Kolego Dawids - polecam lekturę http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94996.0. To kompendium wiedzy na temat skrzyń automatycznych opracowane przez kolegę Bart-S'a :hi:

Myślę, że dobrze jest wiedzieć /przynajmniej w zarysie/ co pod maską ... i nie tylko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zajeb.... lektura ale jak to jest wskazówka nie skacze jak w manualu na przekładce ręcznej biegów pokazuje 6 i do tego że multi jest tylko w autach z napędem na przednia oś, co mam poszukiwania i rozkmine zakończy na tym że multi jest tylko przy napędzie na jedną oś męczy mnie to bo gość od którego kupowałem auto mówił że skrzynia jest multi może sam nie wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój motor to rzeczywiście BKN - to musisz mieć Tiptronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, w A4 B7 jeśli masz napęd quattro a nie FWD to masz skrzynie TIPTRONIC, Multitronic nie występuje w połączeniu z quattro, ani z silnikiem 3.0TDI.

tyle w temacie :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jest to triptonic no i ok ale nie ma takich wahań wskazówki obrotomierza ani nie czuć jak się zmienia biegi tak to jest człowiek coś ma nawet sam ie wie co dzięki wszystkim za pomoc jutro dalsza część dzwonienia i pytania o wymianę oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jeszcze wlepę serwisową... Jest w książce serwisowej na wewnętrznej stronie okładki (jeśli nie masz książki, ta sama naklejka jest u Ciebie we wnęce koła zapasowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank kolego masz tiptronic - a tutaj są 3 rodzaje olejów

W moim przypadku mam auto z 2005.06 miałem pierwszą wersje oleju lifeguard 6.

Występują jeszcze oleje lifeguard6 plus i lifeguard 8 do tego ostatniego koniecznie trzeba zmienic soft gdyż ma inną lepkość.

Nie kupuj ani nie wymieniaj oleju w ASO audi - no chyba że jesteś rozrzutny - gdyż jeden ltr to koszt ok 200PLN dynamiczna wymiana ok 8 ltr plus filtr i koszt rbg to cena 2200PLN mogło być - pod warunkiem że jest to wymiana dynamiczna a nie statyczna zlanie oleju 5ltr i wlanie nowego - a to koszt ok 600-700zł.

Ten sam olej wlewano w BMW i tam koszt w ASO OK 120PLN więc sam sobie odpowiedz na pytanie czy Audi przypadkiem nie przesadza z ceną j/w.[br]Dopisany: 21 Luty 2012, 04:38_________________________________________________Aha zapomniałem o najważniejszym :wink4:

jak wspomniałem są 3 rodzaje oleju i tylko w przypadku pewności jaki olej jest w twojej skrzyni można zrobić wymiane statyczną tj. 5ltr gdyż nie wolno mieszać olejów

Wymiana oleju w warsztacie gdzie zajmują się automatami to dobre rozwiązanie jednak nie wszyscy wiedzą że są 3 rodzaje olejów - różnią się kolorami - a do najnowszego LF8 obowiązkowo zmiana softu w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później wrzucę wlepkę z książki w ten sposób to już chyba na pewno będzie wiadomo tylko powiecie jak się na tym forum wstawia zdjęcia bo jeszcze tego nie robiłem[br]Dopisany: 21 Luty 2012, 10:40_________________________________________________W serwisie powiedzieli że olej powinien być taki i według nich nie ma zamienniki G060 162A2 ponad dwie setki za litr i co dalej? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...