Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

BMW tez ma tarcze tego typu, Vw, porsche, merc i wiele wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tarczach nie, na klockach duże prawdopodobienstwo ze tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale jak??

Zakładamy klocki z przodu od pasażera, to left będzie od strony silnika, to się chyba strzałka nie zgadza?? To samo dla right?

Czyżbym źle sobie to wyobraził?

Wszystko się zgadza.Right zakładasz od strony pasażera , a left od strony kierowcy

Sorry ale się nie zgodze z Tobą :gwizdanie: U mnie right jest od strony kierowcy a left od pasażera :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie spala się, ale moga sie szybciej zuzywac lub zauważalnie słabiej hamowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wytrzymałość tarcz i klocków przy normalnym użytkowaniu? :mysli: Tylne klocki mam do wymiany, ale myślałem nad kompletną wymianą tarcz i klocków gdyż nie wiem kiedy były zakładane przez poprzedniego właściciela(tarcze tył-przód i klocki z przodu nie wyglądają jeszcze najgorzej). Akurat jest promocja na grouponie i przy wymianie opon wymieniliby mi także tarcze, klocki i płyn:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od komponentow i wielu innych czynnikow

srednio 50 tkm

na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad zmiana na 320/288mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam 195/65/15 ale większe tarcze raczej powinny wejść, w końcu to nie jest upgrade na kompletne hamulce od S4 :decayed: . Z tego co w etce wyczytałem i wlepce w książce to mam tarcze 245mm- sądziłem, że są większe :wink4:

Jestem jak najbardziej za zmianą na 320/288mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, większe nie mają sensu. Dopiero na wiosnę będzie felga 17", a na tył 320 podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tył nie ma 320mm

jest 245, 255, 288, 300 lub 330mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komponentów to myślę nad zamontowaniem tarcz ATE , a klocki nie wiem jeszcze. Jest też opisana procedura odpowietrzenia pompy ABS VAGiem bodajże na stronce Ross-Tech, ale kiedyś przeczytałem wątek o odpowietrzaniu w którym użytkownik zrobił to VAG-iem, oraz klasycznie pompując pedałem. Ta druga to oczywistość, a ta pierwsza ma sens?[br]Dopisany: 02 Listopad 2011, 22:10_________________________________________________Dzięki :), źle spojrzałem do ETKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrzanie VAG-iem i pedałem sa jak najbardziej odpowiednie

a Ate sobie odpusc bo bedziesz płakał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

postanowiłem napisać bo zastanawia mnie rzecz odnośnie kierunkowości klocków. Otóż dzisiaj mechaniki wymieniali mi tarcze i klocki Ate i jak wyciągnęli stare klocki to spojrzałem że zakładają te co mają być na 2 stronę. Ale spojrzałem na instrukcję dołączoną do klocków i było tam napisane o tym że strzałka ma wskazywać kierunek obrotu tarczy czyli od wew. strony tarczy to do góry - dobrze kojarzę ?

Może ktoś mi rozwieje wątpliwości bo nie wiem czy nie zamieniać.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...